Wynik wyszukiwania

 
Gaz tysiące razy bardziej szkodliwy niż CO2 wciąż stosowany w przemyśle zdjęcie

Gaz tysiące razy bardziej szkodliwy niż CO2 wciąż stosowany w przemyśle

Gaz fluorowy (sześciofluorek siarki, SF6) znajduje się na szczycie listy najbardziej szkodliwych gazów o globalnym potencjale cieplarnianym, z wynikiem 23,5 tys. razy wyższym niż CO2. Siedem lat temu Unia Europejska zakazała jego stosowania w produkcji m.in. butów sportowych czy opon samochodowych.

Czytaj więcej

 
Jak działa domowy magazyn energii? zdjęcie

Jak działa domowy magazyn energii?

Od lat jedną z wad sieci elektroenergetycznych było marnowanie energii. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możliwe było zneutralizowanie tej słabości – rozwiązaniem tego problemu są domowe magazyny energii.

Czytaj więcej

 
Magazyn energii do fotowoltaiki – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie

Magazyn energii do fotowoltaiki – co warto o nim wiedzieć?

Jak wiadomo, wydajność paneli zależy od tego, ile promieniowania słonecznego na nie pada, jednak produkcja nie pokrywa bieżących potrzeb energetycznych budynku przez całą dobę. Dlatego użytkownicy minielektrowni podłączają je do sieci, w której mogą magazynować prąd i odbierać go w razie potrzeby. Mają też inną możliwość – mogą sięgnąć po własne akumulatory.

Czytaj więcej

 
Agregat gazowy, diesel czy benzynowy – który wybrać? zdjęcie

Agregat gazowy, diesel czy benzynowy – który wybrać?

Energia elektryczna jest w naszym życiu wszechobecna. Zasila ona odbiorniki występujące w domach, obiektach publicznych czy komercyjnych. Czasami jednak z uwagi na odległą lokalizację przyłącza energetycznego lub częste przerwy w dostawie energii utrudniające pełnienie obowiązków służbowych czy domowych konieczne jest użycie agregatu prądotwórczego. Jaki agregat wybrać?

Czytaj więcej

 
Typy zbiorników na gaz płynny zdjęcie

Typy zbiorników na gaz płynny

Do domu, do biura, do firmy i do użytku typowo turystycznego – zbiorniki i butle na gaz płynny mają szerokie spektrum zastosowań. Przy dostarczaniu gazu płynnego do domu na potrzeby ogrzewania stosowane są zbiorniki naziemne i podziemne. Sprawdźmy popularne typy zbiorników na gaz płynny.

Czytaj więcej

 
Zobowiązania w energetyce i przemyśle a koronawirus - URE, systemy wsparcia, umowy na energię i gaz zdjęcie

Zobowiązania w energetyce i przemyśle a koronawirus - URE, systemy wsparcia, umowy na energię i gaz

Szanowni Państwo! W związku z dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i Europie pracodawcy muszą zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i dostosować działalność swoich przedsiębiorstw do nowych norm prawnych. Zapraszamy na szkolenie online, 21 kwietnia 2020, o godzinie 10:00-13:00 „Zobowiązania w energetyce i przemyśle a koronawirus – URE, systemy wsparcia, umowy na energie i gaz”. Szkolenie zostanie w całości poprowadzone przez Wojciecha Andrzejewskiego, Radcy prawnego, Wspólnika w Kancelarii Piszcz i Wspólnicy.

Czytaj więcej

 
Firma RENEX już po raz drugi odznaczona tytułem Gazeli Biznesu zdjęcie

Firma RENEX już po raz drugi odznaczona tytułem Gazeli Biznesu

Już drugi rok z rzędu firma RENEX została odznaczona tytułem Gazeli Biznesu – wyróżnieniem przyznawanym najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwom w Polsce.

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika w magazynach - Kwestie administracyjne, o których należy pamiętać zdjęcie

Fotowoltaika w magazynach - Kwestie administracyjne, o których należy pamiętać

Instalacje fotowoltaiczne w magazynach są rozwiązaniem ekologicznym i opłacalnym, jednak niektóre kwestie administracyjne mogą ograniczać ich zastosowanie.

Czytaj więcej

 
Estetyka miejsca pracy – jak zachować czystość przestrzeni magazynowej zdjęcie

Estetyka miejsca pracy – jak zachować czystość przestrzeni magazynowej

Odpowiednie uporządkowanie przestrzeni to nie jedyne wyzwanie, przed którym stają zarządcy przedsiębiorstw związanych z szeroko pojętym magazynowaniem.

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo i komfort: funkcjonalne oświetlenie w magazynach zdjęcie

Bezpieczeństwo i komfort: funkcjonalne oświetlenie w magazynach

Odpowiednio zorganizowane oświetlenie w przestrzeniach magazynowych to nie tylko komfort pracowników, ale także ich bezpieczeństwo. Ponadto energooszczędna instalacja pozwoli wygenerować oszczędności oraz odciąży sieć elektryczną.

Czytaj więcej

 
Predictive maintenance w oświetleniu magazynu zdjęcie

Predictive maintenance w oświetleniu magazynu

„Konserwacja predykcyjna” to jeden z obszarów innowacji, które dzięki rozwojowi Internetu Rzeczy mogą wkrótce stać się standardem w zakładach przemysłowych – tym bardziej, że rozwiązania tego typu z sukcesami wdrażane są w polskich firmach już dziś. Na czym polega i jakie z korzyści niesie tzw. predictive maintenance instalacji oświetleniowych magazynów?

Czytaj więcej

 
Panasonic współpracuje z magazynem GLOBEnergia na rzecz zwiększenia świadomości energetycznej zdjęcie

Panasonic współpracuje z magazynem GLOBEnergia na rzecz zwiększenia świadomości energetycznej

We współpracy z magazynem GLOBEnergia firma Panasonic przygotowała trzy poradniki służące zwiększaniu świadomości na tematy środowiskowe związane z ogrzewaniem i planowaniem inwestycji w tym zakresie.

Czytaj więcej

 
Gazele Biznesu 2017 dla Relpol S.A. zdjęcie

Gazele Biznesu 2017 dla Relpol S.A.

Firma Relpol otrzymując tytuł Gazele Biznesu 2017 znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw w  rankingu opracowanym przez renomowany dziennik  Puls Biznesu.  Nagroda ta przyznawana jest  firmom wiarygodnym, prężnie działającym, utrzymującym stały wzrost i stabilność ekonomiczną.  

Czytaj więcej

 
Magazynowanie energii: Przekształcanie rynków poprzez efektywność energetyczną zdjęcie

Magazynowanie energii: Przekształcanie rynków poprzez efektywność energetyczną

W ostatnich latach rynek energii rozwijał się niezwykle dynamicznie. Począwszy od sposobów monitorowania zużycia energii, aż po sposoby jej pozyskiwania i dostarczania.

Czytaj więcej

 
Czwarta Gazela Biznesu dla igus Polska zdjęcie

Czwarta Gazela Biznesu dla igus Polska

Spółka igus Polska po raz czwarty z rzędu znalazła się na liście Gazel Biznesu, odnotowując wzrost przychodów w 2017 roku o 142,31 proc.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 265