Stäubli Łódź Sp. z o.o.

 
Funkcja a styl - z czego mogą być wykonane nowoczesne ramki do włączników światła? zdjęcie

Funkcja a styl - z czego mogą być wykonane nowoczesne ramki do włączników światła?

Niby niewielki element, ale wprost nie da się bez niego funkcjonować w domu i w żadnym, innym miejscu. Włącznik światła, choć często o nim zapominamy, staje się cichym bohaterem wnętrz, zapewniając nam stały dostęp do światła w pomieszczeniach.

Czytaj więcej

 
Wpływ światła na człowieka - norma bezpieczeństwa fotobiologicznego zdjęcie

Wpływ światła na człowieka - norma bezpieczeństwa fotobiologicznego

Podczas zakupu żarówki lub oprawy oświetleniowej bierzemy pod uwagę różne parametry: temperaturę barwową (K), ilość światła (lm), wskaźnik oddawania barwy (Ra). Lecz oprócz powyższych parametrów, czy coś jest jeszcze istotne? Może coś, co wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie / zdrowie? Czy wszystkie informacje na temat konkretnego produktu znajdą się na karcie katalogowej oprawy czy źródła?

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom zaczyna się od detali zdjęcie

Inteligentny dom zaczyna się od detali

Samodzielne przygotowywanie projektów mieszkań staje się coraz bardziej popularne. Chcemy mieć jak największy wpływ na to, jak będzie wyglądać przestrzeń, w której żyjemy. Włączniki i gniazdka są niezbędnym i często doskonale widocznym elementem każdego pomieszczenia. To nieprawda, że muszą być nieatrakcyjne wizualnie albo występować wyłącznie w białej linii kolorystycznej – nowoczesny osprzęt daje zdecydowanie więcej możliwości.

Czytaj więcej

 
Komfortowo i oszczędnie – jak wybrać czujnik światła? zdjęcie

Komfortowo i oszczędnie – jak wybrać czujnik światła?

Wybieramy je, chroniąc posesję, oszczędzając energię w budynku i dla własnego komfortu. Czujniki ruchu i obecności – czym się różnią i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Czytaj więcej

 
Naturalnego światła potrzebujemy bardziej niż hamaków czy biurek z bieżnią zdjęcie

Naturalnego światła potrzebujemy bardziej niż hamaków czy biurek z bieżnią

Instagram, Pinterest czy Office Snapshots każdego dnia zalewają nas zdjęciami nowoczesnych przestrzeni biurowych, które coraz częściej wyglądają jak parki rozrywki, a nie miejsca pracy. Trend na oryginalne rozwiązania aranżacyjne wciąż trwa, podczas gdy globalne raporty dowodzą, że współczesny pracownik od biura oczekuje czegoś bardziej fundamentalnego.

Czytaj więcej

 
Gniazdka elektryczne - jak je dobrze zamontować? zdjęcie

Gniazdka elektryczne - jak je dobrze zamontować?

Sklep elektryczny to jedno z tych miejsc, które przy wykończeniu domu lub mieszkania albo ich remoncie odwiedza się dość często. 

Czytaj więcej

 
Jakie oświetlenie do łazienki? zdjęcie

Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem wymagającym wielu źródeł światła, które muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Na ścianach, np. w okolicy lustra, znaleźć się mogą kinkiety okrągłe, a także podłużne - do zamontowania w poziomie lub pionie. Z kolei w otworach sufitowych zainstalowane mogą być oczka, które dyskretnie wtopią się w otoczenie.

Czytaj więcej

 
Wygoda, funkcjonalność, oszczędność, czyli dlaczego warto zainwestować  w ściemniacze światła zdjęcie

Wygoda, funkcjonalność, oszczędność, czyli dlaczego warto zainwestować w ściemniacze światła

Płynne sterowanie natężeniem światła, wygodna obsługa i komfort użytkowania a do tego możliwość obniżenia rachunków za energię.

Czytaj więcej

 
Światło w rytmie WELL zdjęcie

Światło w rytmie WELL

Kwestia regulacji rytmu dobowego i tego, jak światło wpływa na nasze funkcjonowanie, nabrała w ostatnich latach rozgłosu za sprawą noblistów nagrodzonych za odkrycia w tym obszarze. 

Czytaj więcej

 
Regulacja światła za pomocą odbiornika ściemniającego firmy EATON zdjęcie

Regulacja światła za pomocą odbiornika ściemniającego firmy EATON

Eaton, firma zajmująca się zarządzaniem energią, wprowadziła rewolucyjne, nowe rozwiązanie przyciemniania i rozjaśniania oświetlenia dla wszystkich stosowanych powszechnie typów źródeł światła.

Czytaj więcej

 
Barwa, moc i rodzaj: o nich pamiętaj, planując oświetlenie w domu zdjęcie

Barwa, moc i rodzaj: o nich pamiętaj, planując oświetlenie w domu

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie polepsza samopoczucie domowników oraz daje wiele możliwości aranżacyjnych. W okresie jesienno-zimowym, kiedy światło sztuczne włączone jest przez znaczną część dnia, jego prawidłowe rozplanowanie jest szczególnie ważne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej

 
Beghelli oświetliło pijarskie krypty w Krakowie  zdjęcie

Beghelli oświetliło pijarskie krypty w Krakowie

Na specjalne zamówienie specjaliści Beghelli wykonali projekt oświetlenia awaryjnego oraz podstawowego na szynie w krypcie pod kościołem pijarów w Krakowie. Modernizacja instalacji stała się częścią prowadzonych prac konserwatorskich w podziemiach obiektu.

Czytaj więcej

 
Światła wielkiego miasta, czyli co warto wiedzieć o fasadach medialnych zdjęcie

Światła wielkiego miasta, czyli co warto wiedzieć o fasadach medialnych

Fasada medialna to reprezentacyjna, efektowna elewacja budynku wyposażona w elementy oświetleniowe i multimedialne, zapewniająca wyróżnienie obiektu na mapie miasta. Zazwyczaj jest zbieżna z jego funkcją, dzięki czemu zapewnia uzyskanie określonej identyfikacji wizualnej po zapadnięciu zmroku, często umożliwia również wyświetlanie informacji.

Czytaj więcej

 
Analiza parametrów LED kluczem do dobrej inwestycji w oświetlenie zdjęcie

Analiza parametrów LED kluczem do dobrej inwestycji w oświetlenie

Nowoczesna technologia LED podbija międzynarodowe rynki. 

Czytaj więcej

 
Zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych będzie obowiązywał  w Polsce od 1 września 2018 roku zdjęcie

Zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych będzie obowiązywał w Polsce od 1 września 2018 roku

1 września 2018 roku wejdzie w życie zakaz wprowadzania na rynek Unii Europejskiej halogenowych źródeł światła w kształcie tradycyjnej żarówki, kulki oraz świeczki. Będzie to stanowić ogromną zmianę dla gospodarstw domowych Polsce. W 2016 roku wycofano już reflektorki halogenowe (GU10).  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 802