Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Wynik wyszukiwania

 
OSRAM DALIeco BT RTC – sterownik oświetlenia z łącznością Bluetooth zdjęcie

OSRAM DALIeco BT RTC – sterownik oświetlenia z łącznością Bluetooth

OSRAM Digital Systems oferuje inteligentny i kompaktowy sterownik z wbudowanym zegarem czasu rzeczywistego. DALIeco BT RTC umożliwia automatyzację w działaniu oświetlenia oferując dodatkowo bezprzewodową konfigurację i sterowanie z poziomu aplikacji na smartfony. Jest to kolejne rozwiązanie OSRAM DS z obszaru HCL (Human Centric Lighting).

Czytaj więcej

 
Magia światła. Mini poradnik 9design o sztuce doboru oświetlenia zdjęcie

Magia światła. Mini poradnik 9design o sztuce doboru oświetlenia

Każde z domowych pomieszczeń z uwagi na swój konkretny charakter spełnia inne zadanie odpowiadając tym samym na różne potrzeby. Wybór oświetlenia, choć brzmi dość banalnie, może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Czytaj więcej

 
Instalacja oświetlenia awaryjnego w zakładach produkcyjnych. Kiedy jej montaż jest obowiązkowy? zdjęcie

Instalacja oświetlenia awaryjnego w zakładach produkcyjnych. Kiedy jej montaż jest obowiązkowy?

Zakłady produkcyjne, podobnie jak obiekty użytku publicznego i budynki zamieszkania zbiorowego, powinny być wyposażone w awaryjne oświetlenie zapasowe i/lub oświetlenie ewakuacyjne. Czy ten przepis dotyczy wszystkich tego typu nieruchomości? 

Czytaj więcej

 
BIM w projektowaniu oświetlenia - ewolucja zamiast rewolucji zdjęcie

BIM w projektowaniu oświetlenia - ewolucja zamiast rewolucji

Projektanci oświetlenia czekali na premierę oprogramowania DIALux evo 7 z nadzieją, że aplikacja pozwoli na ich realne uczestnictwo w procesie całościowego planowania obiektów architektonicznych w oparciu o technologię Building Information Modelling. 

Czytaj więcej

 
Modernizacja oświetlenia w szkołach poprawia efektywność nauki i przynosi oszczędności zdjęcie

Modernizacja oświetlenia w szkołach poprawia efektywność nauki i przynosi oszczędności

Rozwijająca się technologia LED umożliwia producentom oferowanie coraz wyższej  jakości oświetlenia, a inwestorowi uzyskanie bardzo dużych oszczędności energii, wszystko przy zachowaniu norm i polepszeniu zarówno komfortu pracy, jak i samego oświetlenia.

Czytaj więcej

 
Projektowanie oświetlenia z LAKO zdjęcie

Projektowanie oświetlenia z LAKO

Oświetlenie pełni w naszym życiu ważną rolę. W sklepie, w pracy, w naszym domu. Zwracamy uwagę na przedmioty w dużej mierze, właśnie dzięki oświetleniu. Przy wyborze lampy, otwieramy się na te wszystkie informacje – dostępne rozwiązania i funkcje, a po drodze zwracamy uwagę na design.

Czytaj więcej

 
Trend: światło od podstaw zdjęcie

Trend: światło od podstaw

Zmodernizowany przez Staab Architekten stuttgarcki Landstag czy zaprojektowany przez Zaha Hadid Architects Grand Théatre de Rabat – unikalne obiekty wymagają niezwykłego oświetlenia. W związku ze zmianami na rynku LED dostawcy coraz chętniej tworzą od podstaw unikalne rozwiązania.

Czytaj więcej

 
Szkolenie online: Finansowanie projektów energetycznych z najnowszego programu NFOŚiGW - Nowa Energia zdjęcie

Szkolenie online: Finansowanie projektów energetycznych z najnowszego programu NFOŚiGW - Nowa Energia

Szanowni Państwo, NFOŚiGW uruchomi wkrótce najnowszy program finansowania inwestycji o nazwie "Nowa Energia". Program dotyczy wdrażania innowacji w ochronie środowiska, przeprowadzonych prac B+R oraz zakupionych lub nabytych patentów technologicznych – wszystko to w obrębie 6 obszarów tematycznych, jakimi są:

Czytaj więcej

 
The show must go on, czyli oświetlenie w teatrze zdjęcie

The show must go on, czyli oświetlenie w teatrze

Zapala się, kiedy mamy wstać do szkoły, a później pracy. Gaśnie, gdy nastaje pora oglądania filmu w sobotni wieczór. Wskazuje drogę, steruje ruchem, pomaga w wielu codziennych sytuacjach. Światło jest wszędzie i z czasem my sami mamy coraz większy wpływ na jego kształt, działanie i możliwości użytku. Jaką rolę odgrywa w teatrze? Jak sprawić, aby przestało być tylko narzędziem, a stało się częścią spektaklu, dziełem sztuki?

Czytaj więcej

 
Lighting designer: zawód przyszłości? zdjęcie

Lighting designer: zawód przyszłości?

Podkreśla charakter obiektu, poprawia nastrój, a nawet... motywuje do pracy. Świadomie zaprojektowane oświetlenie może zdziałać cuda. Dlatego architekci coraz częściej decydują się na współpracę z projektantami systemów oświetleniowych. Jak wygląda ich współpraca?

Czytaj więcej

 
Szybki montaż oświetlenia za pomocą standardu Linect® zdjęcie

Szybki montaż oświetlenia za pomocą standardu Linect®

Priorytetem przy planowaniu i realizacji budynku „Taunusturm“ firmy Tishman Speyer we Frankfurcie było efektywne wykorzystanie zasobów i krótki czas realizacji. Dlatego też do montażu instalacji oświetleniowej w obiekcie zastosowano system Linect®.  

Czytaj więcej

 
Nowoczesne wnętrze domu projektu pracowni JAI ARCHITEKCI zdjęcie

Nowoczesne wnętrze domu projektu pracowni JAI ARCHITEKCI

Malownicza kotlina jeleniogórska i dom położony na niewielkim spadku. Inwestorzy zapragnęli nowoczesnego wnętrza z duszą, a pracownia JAI ARCHITEKCI postanowiła to marzenie spełnić. Jednym z etapów realizujących założenie nowoczesnej stylistyki wnętrza, był wybór opraw oświetleniowych od marki AQForm.

Czytaj więcej

 
Przyszłość oświetlenia jest cyfrowa zdjęcie

Przyszłość oświetlenia jest cyfrowa

Rynek inteligentnych systemów zarządzania oświetleniem rozwija się niezwykle dynamicznie. Już dziś dostępne są rozwiązania pozwalające dostosować światło do potrzeb na niespotykaną dotąd skalę. Eksperci przewidują jednak, że w najbliższych latach dokona się kolejny skok technologiczny w tym obszarze.

Czytaj więcej

 
Trzy kroki do idealnego oświetlenia w domu zdjęcie

Trzy kroki do idealnego oświetlenia w domu

Strumień świetlny, temperatura barwowa i współczynnik oddawania barw – to parametry, które trzeba brać pod uwagę, kupując lampy do mieszkania. To ma bowiem znaczenie nie tylko dla estetyki wnętrz, ale i dla samopoczucia domowników. Każde pomieszczenie wymaga innej ich kombinacji. Jak wybrać odpowiednie produkty?

Czytaj więcej

 
Modernizacja oświetlenia w przemyśle – kiedy warto? zdjęcie

Modernizacja oświetlenia w przemyśle – kiedy warto?

Według obliczeń ekspertów, oprawy w technologii LED pozwalają zakładom przemysłowym uzyskać oszczędności energii elektrycznej sięgające kilkudziesięciu procent. W jakich przypadkach skala potencjalnych korzyści może być aż tak duża?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1317