Wynik wyszukiwania

 
Instalacja fotowoltaiczna – Twoja własna elektrownia słoneczna zdjęcie

Instalacja fotowoltaiczna – Twoja własna elektrownia słoneczna

Samodzielna produkcja energii ze słońca cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Co warto o niej wiedzieć?

Czytaj więcej

 

Prosumenci zainteresowani fotowoltaiką na razie mogą być spokojni

Konsumenci jak i cała branża fotowoltaiczna czekają ze zniecierpliwieniem na nowe regulacje systemu opustów w rozliczaniu energii. Niezależnie od propozycji, spekulacji i ostatecznych zmian, pewne jest jedno - konsumenci, którzy zdecydują się na przydomową elektrownię słoneczną do końca bieżącego roku, przez kolejnych 15 lat będą rozliczać się na dotychczasowych zasadach.

Czytaj więcej

 
Inwerter i zabezpieczenia od strony AC/DC zdjęcie

Inwerter i zabezpieczenia od strony AC/DC

Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z inwertera, którego zadaniem jest przetworzenie prądu stałego w prąd przemienny, który wykorzystywany jest w naszych domach. Zastanawiając się nad instalacją fotowoltaiczną należy przede wszystkim zastanowić się nad rodzajem paneli fotowoltaicznych, których na rynku jest bardzo dużo oraz nad ich całkowitą mocą. O ile całkowita moc paneli jest łatwa do oszacowania, to wybór paneli fotowoltaicznych nie jest już taki prosty.

Czytaj więcej

 
Instalacja elektryczna w gotowych projektach domów parterowych zdjęcie

Instalacja elektryczna w gotowych projektach domów parterowych

Własny dom to przede wszystkim synonim maksymalnej wygody.

Czytaj więcej

 
Startuje projekt „ZmieniaMY nasze osiedla” zdjęcie

Startuje projekt „ZmieniaMY nasze osiedla”

innogy Polska z Grupy E.ON zainicjowała nową akcję, w ramach której docenia proekologiczne działania warszawskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać firmę do instalacji paneli fotowoltaicznych? zdjęcie

Jak wybrać firmę do instalacji paneli fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiczna może Ci przynieść znaczne korzyści finansowe, pozwalając pozyskać darmowy, ekologiczny prąd. Ważny jest jednak poprawny dobór jej komponentów (zarówno pod względem parametrów, jak i jakości). Równie istotny jest jednak montaż instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę, na co zwracać uwagę, porównując oferty konkretnych firm i jak zapewnić sobie usługę na możliwie najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

 
Jak zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej? zdjęcie

Jak zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej?

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od wielu czynników – m.in. od tego, jaka będzie łączna moc modułów oraz jak skomplikowany jest montaż.

Czytaj więcej

 
Alians OZE Index: 40% Polaków zdecyduje się na fotowoltaikę w przeciągu następnych 12 miesięcy zdjęcie

Alians OZE Index: 40% Polaków zdecyduje się na fotowoltaikę w przeciągu następnych 12 miesięcy

Fotowoltaika w dalszym ciągu przeżywa swój „złoty wiek”. Czy jeszcze kogoś to zaskakuje? Wręcz przeciwnie – coraz wyraźniej się zaznacza w świadomości oraz planach inwestycyjnych Polaków. Dlaczego konsumenci w Polsce rozważają inwestycję w PV? A co ich przed nią blokuje?

Czytaj więcej

 
 Niezawodna instalacja elektryczna zdjęcie

Niezawodna instalacja elektryczna

Każda instalacja elektryczna musi być przede wszystkim bezpieczna. Aby taka rzeczywiście była - we wszystkich warunkach (zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, gdzie musi być odporna na różne warunki atmosferyczne) - należy postawić na najwyższą jakość jej elementów. Podstawą niezawodnej i trwałej instalacji elektrycznej są m.in. dobre przewody instalacyjne - odpowiednio dobrane pod względem technicznym do każdej inwestycji.

Czytaj więcej

 
W samo południe, czyli jak trafić z projektem instalacji fotowoltaicznej zdjęcie

W samo południe, czyli jak trafić z projektem instalacji fotowoltaicznej

Decyzja o montażu instalacji fotowoltaicznej to pierwszy poważny krok na drodze do znaczących oszczędności energii.

Czytaj więcej

 
Czym są i jak działają farmy fotowoltaiczne? zdjęcie

Czym są i jak działają farmy fotowoltaiczne?

Branża OZE rozwija się bardzo prężnie i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Czytaj więcej

 

Wyłącznik przeciwpożarowy PROJOY – bezpieczeństwo Twojej instalacji fotowoltaicznej

Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych jest bardzo ważnym zagadnieniem, na które kładziony jest coraz większy nacisk. 19 września 2020 weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego każdy projekt instalacji powyżej 6,5 kW będzie musiał być uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych, co tylko potwierdza istotę bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych.

Czytaj więcej

 
Nowa instalacja elektryczna w kilku krokach zdjęcie

Nowa instalacja elektryczna w kilku krokach

Położenie instalacji elektrycznej w nowo powstałym budynku wymaga nie tylko odpowiedniego planowania oraz znajomości kilku zasad, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie błędów i ewentualnych nieprawidłowości.

Czytaj więcej

 
Instalacje fotowoltaiczne: Warszawa zdjęcie

Instalacje fotowoltaiczne: Warszawa

Polska coraz mocniej stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), z których to największą popularnością cieszy się obecnie segment mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało o ich istnieniu, co automatycznie przekładało się na ich niewielki udział w polskim sektorze energetycznym. Fotowoltaika jednak z każdym rokiem zyskuje nowych zwolenników, zarówno wśród osób fizycznych, osób prawnych, podmiotów gospodarczych, jak również jednostek sektora finansów publicznych. Nie dziwi zatem fakt, że firmy specjalizujące się w montażu paneli fotowoltaicznych mają pełne ręce roboty – jest to w dużej mierze zasługa uniwersalnego charakteru technologii stosowanej w mikroinstalacjach, a także projektów wspierających rozwój energii prosumenckiej.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 338