Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców skierował list do Prezydenta Andrzeja Dudy z deklaracją wsparcia dla inicjatywy zwolnienia z ZUS przedsiębiorców.
Gdańska firma MIKRO-AUTOMATYKA świętuje 21-lecie swojej działalności uruchamiając trzecią linię produkcyjną we współpracy z Grupą RENEX.
Wczoraj Polska Izba Przemysłu Targowego po raz czwarty przyznała tytuł Ambasadora Targów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu tytuł otrzymały dwie osoby.
25 kwietnia 2016 prezydent USA Barack Obama wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel odwiedzili stoisko Phoenix Contact. Wyjątkowych gości powitał CEO Phoenix Contact Frank Stührenberg oraz prezes Phoenix Contact USA, Jack Nehlig.
W sercu gdańskiej dzielnicy stoczniowej powstał pierwszy w Polsce zakład produkcji morskich wież wiatrowych Baltic Towers, który wyznacza nowy standard dla krajowej energetyki odnawialnej. Inwestycja o wartości 200 mln euro nie tylko tworzy 500 nowych, wyspecjalizowanych miejsc pracy, ale też wzmacnia lokalny łańcuch dostaw dzięki pozyskiwaniu 60 proc. materiałów do produkcji w kraju. Eksperci doradczo-inżynieryjnej firmy Arup odsłaniają kulisy tej inwestycji, pokazując, jak zaawansowane podejścia inżynieryjne przełożyły się na realizację przedsięwzięcia o europejskiej skali oddziaływania.
Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył dzisiaj w Poznaniu targi ITM Polska, na których prezentowane są zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia światowego przemysłu. W targach bierze udział ponad 900 wystawców z 32 krajów.
Rok 2026 będzie czasem, gdy umacnia się pozycja morskiej energetyki wiatrowej jako kluczowego elementu krajowego miksu energetycznego i strategicznej inwestycji infrastrukturalnej. Po rozstrzygnięciu aukcji i przyspieszeniu prac przygotowawczych, offshore wind wchodzi w etap integracji z systemem elektroenergetycznym, łańcuchami dostaw i polityką przemysłową państwa. Skala planowanych inwestycji – sięgająca nawet 500 mld zł do 2040 r. – czyni ten sektor jednym z głównych motorów transformacji energetycznej, rozwoju krajowego przemysłu oraz wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Od 05 do 08 września 2023 roku Targi Kielce stały się areną najważniejszego wydarzenia branży obronnej w Polsce – XXXI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
Znamy szczegóły dotyczące Kongresu Ekologii Powietrza, którego organizacje zapowiedział Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Jak zapowiadano, kongres obędzie się w Targach Kielce 28 lutego między 10:00 a 17:00.
Trzydziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Elektrotechnika, odbędzie się w dniach 15-17 stycznia 2023 w EXPO XXI w Warszawie!
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
Przedstawiciele Signify (Euronext: LIGHT), światowego lidera branży oświetleniowej, w dniach 14 – 15 czerwca 2022 roku wzięli udział w XIV edycji konferencji Smart City Forum we Wrocławiu, podczas której eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i biznesu, rozmawiali o tym, jak zmierzyć się z rosnącymi cenami energii, wyzwaniami klimatycznymi i uniezależnieniem się od paliw kopalnych. Signify dodatkowo zorganizowało debatę „Efektywna gospodarka energetyczna samorządów w obliczu rosnących cen oraz ograniczeń w dostępie do nośników energii”.
Wśród surowców, którymi swoje domy i mieszkania ogrzewają Polacy, królują gaz i węgiel. Blisko jedna trzecia budynków wymaga termomodernizacji, a udział odnawialnych źródeł energii w naszym kraju wciąż pozostaje niewielki. Mimo to ponad 63% Polaków jest na nie otwartych.
Promocja bezpieczeństwa przeciwwybuchowego i technicznego oraz praca nad podniesieniem jego poziomu w Polsce to misyjne zadanie „Magazynu Ex”, kwartalnika technicznego z Gdańska
W dniu 26 lipca 2013 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo energetyczne. Niespełna miesiąc później nowelizację Prawa energetycznego zwaną „małym trójpakiem” podpisał Prezydent RP.