13 maja 2026 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się Gala Jubileuszu 20-lecia Grupy EL-SIGMA. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli firm członkowskich, Partnerów Handlowych oraz kooperantów biznesowych, którzy przez lata współtworzyli rozwój jednej z największych, polskich grup zakupowych branży elektrotechnicznej. Grupa EL-SIGMA, oparta na polskim kapitale, generuje około miliarda złotych przychodu i odpowiada za blisko 8 proc. krajowego rynku.
W związku z wątpliwościami mikroprzedsiębiorców odnośnie warunków skorzystania z tzw. Tarczy finansowej Rzecznik MŚP wnioskuje do Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju o wydanie objaśnień prawnych w zakresie możliwości skorzystania z tej pomocy również przez tzw. osoby „samozatrudnione”
Produkcja kontraktowa elektroniki, znana także jako EMS (Electronics Manufacturing Services) jest dziś jedną z najczęściej wybieranych usług outsourcingowych. Dzięki niej wiele firm nieposiadających własnych linii produkcyjnych może zminimalizować koszty związane ze zdobyciem niezbędnych podzespołów do wytwarzania własnych wyrobów lub zlecić kompleksową produkcję i dzięki temu skrócić czas realizacji zleceń oraz zwiększyć końcowe zyski ze sprzedaży.
4 lutego br. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o rynku mocy, przedłożony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Celem nowelizacji jest wprowadzenie mechanizmu aukcji dogrywkowych, które mają na celu zapewnienie dodatkowych mocy w systemie elektroenergetycznym na lata dostaw 2029 i 2030.
Panasonic z dumą informuje o swoim zaangażowaniu w kampanię społeczną „Pompuj ciepło z głową", prowadzoną przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
Panasonic Heating & Cooling Solutions jako sponsor platynowy, zaprasza do udziału w XI Kongresie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła: Tworząc Przyszłość Efektywnych Budynków. Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca 2023 roku w Krakowie.
Biznes staje obecnie przed koniecznością sformalizowania działań na rzecz zielonej transformacji oraz włączenia ich do biznesowej strategii, poprawy komunikacji i zwiększenia przejrzystości. Oczekiwania dotyczące spójnych, porównywalnych i przejrzystych informacji dotyczących klimatu i innych danych środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) stale rosną – napędzane przez inwestorów, naciski ze strony interesariuszy oraz regulacje prawne. Efektywność energetyczna to pożądany stan, w dążeniu do którego liczą się konkretne działania. Biznes zaczyna być z tego stanu rozliczany.
Początek czerwca, jak co roku, stał się okazją do świętowania rocznicy powstania Grupy RENEX. W tym roku Firma, będąca jednym z liderów w branży elektronicznej, obchodziła swoje 34-lecie. Tradycją stało się już, że rocznica ta jest świętowana podczas rodzinnego pikniku, który jest jednocześnie symbolem bliskiej więzi między Pracownikami Firmy.
Japoński Ośrodek Badania Jakości i Technologii Produkcji Wyrobów Tekstylnych potwierdził skuteczność technologii nanoe™ X od Panasonic w hamowaniu rozwoju nowych koronawirusów na powierzchniach w przestrzeni testowej o kubaturze 24 m3.
Rozdanie nagród odbyło się w niedawno otwartej fabryce w Pilźnie, która stanowi kluczowy element europejskiej strategii zrównoważonego rozwoju producenta.
Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w dniach 18-19 maja 2022 roku pierwsze w Polsce tego rodzaju wydarzenie pn. PACTT Science Business Innovation EXPO 2022.
Szanowni Państwo, zapraszamy do uczestnictwa w nieodpłatnej VI edycji seminarium "Perspektywy rozwoju inwestycji kogeneracyjnych i chłodu sieciowego", która odbędzie się 30 czerwca 2020 roku.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
Rok 2026 będzie czasem, gdy umacnia się pozycja morskiej energetyki wiatrowej jako kluczowego elementu krajowego miksu energetycznego i strategicznej inwestycji infrastrukturalnej. Po rozstrzygnięciu aukcji i przyspieszeniu prac przygotowawczych, offshore wind wchodzi w etap integracji z systemem elektroenergetycznym, łańcuchami dostaw i polityką przemysłową państwa. Skala planowanych inwestycji – sięgająca nawet 500 mld zł do 2040 r. – czyni ten sektor jednym z głównych motorów transformacji energetycznej, rozwoju krajowego przemysłu oraz wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego Polski.