Średnie miesięczne zużycie energii elektrycznej w biurowcach wynosi nawet 700 MWh. Dolna granica kosztów związanych z funkcjonowaniem podobnego obiektu to koszt rzędu 140 000 zł. Wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia jednak obniżenie wydatków nawet o 50 proc.
Przemówieniem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, rozpoczęły się dzisiaj Trzecie Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą – dlatego przez kryzys na pewno ucierpimy. Na ten trudny czas należy być szczególnie dobrze przygotowanym. O czym trzeba pamiętać?
24 kwietnia 2013 roku w Kopalni Soli Wieliczce odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród konkursu „Tytanii Energii 2012”, który towarzyszył III edycji Forum Spalania Biomasy.
W imieniu Organizatora zapraszamy do udziału w III edycji międzynarodowego „Forum spalania biomasy”, które odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2013 roku w Krakowie.
Już po raz czwarty odbyła się Konferencja „BIOGAZ - praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”.
„Świetna robota, niezapomniany klimat i najlepsza edycja od wielu lat” - tak wystawcy komentowali targi INSTALACJE 2016. To największe wydarzenie dla branży instalacyjnej w Polsce odbyło się w Poznaniu w dniach 25-28 kwietnia 2016.
Szanowni Państwo, w imieniu firmy Abrys oraz CECED, Związku Pracodawców AGD, pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na coroczną, siódmą już konferencję szkoleniową poświęconą sektorowi elektroodpadów.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk już po raz 42. zorganizowało Gdańskie Dni Elektryki. GDE oraz wydarzenia mu towarzyszące, odbywały się w dniach 26-28 października 2017r. i miały miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej oraz Hotelu Focus Premium Gdańsk.
- Obawiam się, że projekt ustawy o efektywności energetycznej może nie zostać przyjęty przez Parlament w tej kadencji. To bardzo duży dokument regulujący wiele tematów, a to znaczy, że trudno będzie znaleźć polityczną wolę do sprawnego przeprowadzenia nowego prawa przez Sejm.
28 września zakończyły się Targi ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2007. Sukces tegorocznej imprezy przerósł oczekiwania organizatorów.
Już po raz piętnasty Polska Izba Przemysłu Targowego wyłoniła laureatów konkursu "Stoisko Roku". W konkursie biorą udział firmy realizujące usługi projektowania i budowy stoisk targowych zrzeszone w PIPT, najważniejszej Izbie zrzeszającej przedsiębiorców branży targowej w Polsce.
W Poznaniu zakończyły się targi Pol-Eco-System - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska. Było to prawdziwie biznesowe spotkanie w międzynarodowym gronie.
Połczyn-Zdrój został wybrany najładniej oświetlonym miastem w Polsce! To właśnie jego iluminacje świąteczne cieszyły się w tym roku największą sympatią głosujących w VI edycji Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”.
W czerwcu w Poznaniu odbyły się targi Innowacje- Technologie-Maszyny ITM Polska – największe w kraju targi nowoczesnych