W związku ze zmianami ustawy Prawo Energetyczne z 24 stycznia br., które dotyczą systemu wsparcia dla jednostek wytwarzających energię elektryczną i cieplną w skojarzeniu, Zespół CBE Polska zorganizował specjalistyczne warsztaty: „Nowe zasady wsparcia dla kogeneracji. Najnowsze regulacje”.
Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach: „Nowe zasady wsparcia dla kogeneracji. Najnowsze regulacje”, które odbędą się 27 lutego 2014 roku w Warszawie. Wydarzenie poświęcone będzie w szczególności nowelizacji prawa dotyczącej przedłużenia systemu wsparcia wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu.
Rosnące rachunki za energię elektryczną są odczuwalne w bardzo wielu firmach. Nie powinno więc dziwić, że prawie każda z nich chciałaby ograniczyć wydatki na ten cel. Czy jednak da się to zrobić w praktyce? Podpowiadamy!
Zmiany w polskiej energetyce nabierają przyspieszenia. Odnawialne źródła energii, w szczególności biogazownie i kogeneracja stają się branżowymi tematami numer jeden. Nie inaczej będzie podczas tegorocznych targów Expopower 2010. Swoją obecność w Poznaniu
Energa kończy w Kaliszu i Ostrołęce największe w ich historii modernizacje sieci ciepłowniczych.
RENEXPO® SOUTH-EAST EUROPE to największe i najważniejsze targi poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej, obejmujące tematycznie także zakres renowacji i energooszczędnego budownictwa.
Kolorowe certyfikaty dla biogazowni, systemy zarządzania dla branży energetycznej oraz minimalne wymagania dla sprzętu elektrycznego. Innymi słowy - certyfikacja w branży energetycznej na Expopower 2010. Podczas poznańskich targów konferencję poświęconą t
Międzynarodowe Targi Technologii i Usług dla Środowiska TerraTec oraz Międzynarodowych Targów Wytwarzaniach, Dystrybucji oraz Magazynowania Energii enertec (29 - 31 stycznia) zainaugurują w 2013 roku targowe spotkania międzynarodowej branży ochrony środowiska i energii odnawialnych.
Na przestrzeni ostatnich 25 lat Polska znacznie podniosła efektywność energetyczną przy jednoczesnym obniżeniu poziomu emisji. Polski sektor energetyczny stoi jednak przed ogromnymi wyzwaniami, jakimi są starzejąca się infrastruktura, uzależnienie od węgla i konieczność zapewnienia bezpiecznych dostaw energii.
W Europie wiele mówi się o konieczności podnoszenia wydajności energetycznej zakładów przemysłowych. Pojawia się coraz więcej ustaw nakładających na przedsiębiorstwa obowiązek audytu energetycznego czy zmniejszania emisji dwutlenku węgla.
Energa otrzymała pozwolenia na budowę bloku o mocy 1000 MW elektrowni Ostrołęka C, którego koszt wyniesie ok. 6 mld zł. Jest to pierwszy z zapowiadanych w krajowej elektroenergetyce projekt typu „Green field”, który uzyskał pozwolenie na budowę. Tym samym Energa przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do fazy jej realizacji.
Postępująca konsolidacja firm z branży energetycznej, prowadząca do ograniczania konkurencji na rynku, oraz negatywne skutki polityki energetycznej Unii Europejskiej zdominowały dyskusję podczas panelu poświęconemu sektorowi energetycznemu podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł.
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie stajemy się coraz bardziej świadomymi użytkownikami tych mediów i coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować oszczędności.