Artykuł Dodaj artykuł

Yellow Boson zbuduje swoje pierwsze farmy fotowoltaiczne o wartości około 5 mln złotych

Firma zapowiada znaczący wzrost przychodów z podobnych projektów realizowanych dla firm i przedsiębiorstw

Firma zapowiada znaczący wzrost przychodów z podobnych projektów realizowanych dla firm i przedsiębiorstw

Grupa kapitałowa Yellow Boson, notowana od niedawna na warszawskiej giełdzie New Connect w wyniku przejęcia udziałów w firmie Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A, zbuduje farmy fotowoltaiczne za około 5 milionów złotych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Grupa podpisała w tym zakresie listy intencyjne oraz jedną umowę z klientami z sektora biznesowego. To pierwsze znaczące realizacje w tym zakresie dla Grupy Yellow Boson. W opinii Zarządu spółki pozwoli to znaczący wzrost przychodów i rentowności w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

Projekty będzie realizować spółka zależna Yellow Boson INNO sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która ma być odpowiedzialna w ramach grupy kapitałowej za budowę farm fotowoltaicznych. Spółka podpisała właśnie umowę z firmą z Wrocławia, producentem narzędzi pneumatycznych, na budowę farmy o mocy 99 KWp na hali produkcyjnej. Projekt o wartości 350 tys. złotych ma być zakończony jeszcze w czerwcu tego roku. Jednocześnie Grupa kapitałowa Yellow Boson posiada podpisane listy intencyjne na budowę kolejnych 3 farm fotowoltaicznych o wartości około 5 milionów złotych.

Dawid Puton, Prezes Zarządu Yellow Boson.Dawid Puton,
Prezes Zarządu Yellow Boson

„W ubiegłym roku tylko kilka procent naszych przychodów pochodziło z projektów realizowanych dla biznesu. Teraz skupiamy również się na sprzedaży rozwiązań OZE właśnie dla tej grupy Klientów. Umowa i listy intencyjne na kwotę około 5 milionów złotych na budowę naszych pierwszych farm fotowoltaicznych to właśnie efekt przyjętej w tym zakresie strategii. Kolejne projekty będą realizowane w 2 półroczu tego roku po uzyskaniu wszystkich wymaganych pozwoleń. Rozwój w tym segmencie rynku i realizacja takich instalacji dla firm i przedsiębiorstw będzie dla nas istotnym źródłem wzrostu, które pozwoli grupie na znaczący wzrost przychodów i rentowości w perspektywie najbliższych 12 miesięcy”- komentuje Dawid Puton, Prezes Zarządu Yellow Boson.

Kolejne projekty związane z budową farm fotowoltaicznych będą realizowane między innymi dla firmy produkującej drewno oraz zakład produkcji proszków do prania. Grupa liczy na podpisanie umów z kolejnymi klientami jeszcze w tym roku.

Yellow Boson działa jako spółka holdingowa oraz grupa kapitałowa. Firma znalazła się na warszawskiej giełdzie New Connect w wyniku przejęcia i połączenie ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. Pod nową nazwą jest notowana od 4 stycznia 2022. Yellow Boson świadczy na rzecz swoich spółek zależnych między innymi usługi administracyjne i marketingowe, konsolidujące ich wyniki. Yellow Boson SA należy jednocześnie do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie. Ta międzynarodowa grupa kapitałowa działa już na kilku rynkach europejskich w obszarach instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększania wydajności energii cieplnej oraz gazowej dzięki własnej patentowanej technologii. Jej klientami są między innymi Skoda, Apleona, PAK Konin, CEZ Skawina czy Węglokoks Energia.

Dawid Puton jest Prezesem Spółki Yellow Boson, ale także między innymi współzałożycielem i obecnie członkiem Zarządu firmy Wolna Energia wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej. Ma 34 lata. Jest absolwentem Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Na rynku energetycznym działa już od 15 lat.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.