Wynik wyszukiwania

 
Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań zdjęcie

Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań

Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców.Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?

Czytaj więcej

 
Czym jest napowietrzna linia energetyczna? zdjęcie

Czym jest napowietrzna linia energetyczna?

Stały dostęp do energii elektrycznej ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie.

Czytaj więcej

 
Specjalistyczne szkolenie "Nowa ustawa o cenach energii - konsekwencje dla rynku" zdjęcie

Specjalistyczne szkolenie "Nowa ustawa o cenach energii - konsekwencje dla rynku"

Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie "Nowa ustawa o cenach energii - konsekwencje dla rynku", które odbędzie się w dniu 9 maja 2019 roku w Warszawie. Szkolenie będzie w całości poprowadzone przez dr Zdzisława Murasa.  

Czytaj więcej

 
Rodzaje linii energetycznych i ich oznaczenia zdjęcie

Rodzaje linii energetycznych i ich oznaczenia

Linia energetyczna to system urządzeń przeznaczonych do przesyłania energii elektrycznej i jeden z najważniejszych składników każdej sieci energetycznej. Powinna być przede wszystkim bezpieczna i niezawodna. Odpowiedni dobór jej parametrów zapewnia właściwe działanie i pozwala unikać awarii. Jakie są rodzaje i oznaczenia linii energetycznych?

Czytaj więcej

 
DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA zdjęcie

DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Zapraszam na szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Nowe obowiązki dla podmiotów w sektorze energetyki, ciepła, paliw i gazu”, które odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku w Warszawie.

Czytaj więcej

 
W listopadzie branża energetyczna spotyka się w Lublinie zdjęcie

W listopadzie branża energetyczna spotyka się w Lublinie

Rozwiązania, produkty i usługi dla energetyki, konferencje poświęcone m.in.: elektromobilności, OZE czy niezawodności dostaw energii elektrycznej, pokazy prac pod napięciem, premiery produktów firm polskich i zagranicznych oraz oferta niemal 200 wystawców – tak zapowiadają się Targi Energetyczne ENERGETICS, które odbędą się już 19-21 listopada b.r. w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).

Czytaj więcej

 
Jak dobrać fotowoltaikę do zapotrzebowania energetycznego Twojego domu? zdjęcie

Jak dobrać fotowoltaikę do zapotrzebowania energetycznego Twojego domu?

Decyzja o zainwestowaniu w fotowoltaikę wymaga przeanalizowania korzyści, które niesie za sobą wsparcie rozwoju OZE i korzystanie z alternatywnych źródeł prądu. Zmniejszenie rachunków za prąd, troska o względy ekologiczne, a także większa niezależność energetyczna, to tylko niektóre zalety realizacji instalacji Jednak zakup paneli słonecznych wiąże się także z doborem odpowiednich parametrów technicznych. Jak wybrać fotowoltaikę, aby pokrywała zapotrzebowanie energetyczne? Odpowiadamy!

Czytaj więcej

 
Pierwsze, wysoce energooszczędne żarówki Philips Ultra Efficient LED klasy A oferujące przełomową skuteczność świetlną 210lm/W! zdjęcie

Pierwsze, wysoce energooszczędne żarówki Philips Ultra Efficient LED klasy A oferujące przełomową skuteczność świetlną 210lm/W!

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, prezentuje wysoce energooszczędne żarówki Philips Ultra Efficient LED klasy A. Produkt jest zgodny z wprowadzonym we wrześniu 2021 r. rozporządzeniem zainicjowanym przez Komisję Europejską w efekcie, którego, istotnej modyfikacji uległa klasyfikacja energetyczna produktów elektronicznych, w tym także źródeł światła LED.

Czytaj więcej

 
Podwyżki cen energii o kilkaset procent? Signify ma rozwiązanie dla samorządów redukujące zużycie energii co najmniej o połowę zdjęcie

Podwyżki cen energii o kilkaset procent? Signify ma rozwiązanie dla samorządów redukujące zużycie energii co najmniej o połowę

Przedstawiciele Signify (Euronext: LIGHT), światowego lidera branży oświetleniowej, w dniach 14 – 15 czerwca 2022 roku wzięli udział w XIV edycji konferencji Smart City Forum we Wrocławiu, podczas której eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i biznesu, rozmawiali o tym, jak zmierzyć się z rosnącymi cenami energii, wyzwaniami klimatycznymi i uniezależnieniem się od paliw kopalnych. Signify dodatkowo zorganizowało debatę „Efektywna gospodarka energetyczna samorządów w obliczu rosnących cen oraz ograniczeń w dostępie do nośników energii”.

Czytaj więcej

 
Oświetlenie w przemyśle 2018 - Podsumowanie zdjęcie

Oświetlenie w przemyśle 2018 - Podsumowanie

Z roku na rok rośnie efektywność energetyczna opraw LED. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy. Między innymi z tych względów ostatnie 12 miesięcy w branży oświetlenia przemysłowego było niezwykle interesujące.

Czytaj więcej

 
Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na III edycje seminarium: „Kogeneracja + efektywność  energetyczna” zdjęcie

Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na III edycje seminarium: „Kogeneracja + efektywność energetyczna”

Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na III edycje seminarium: „Kogeneracja + efektywność  energetyczna”, które odbędzie się 27 września w Katowicach, w hotelu Qubus Hotel Prestige.

Czytaj więcej

 
Od września nowe etykiety energetyczne na oświetleniu zdjęcie

Od września nowe etykiety energetyczne na oświetleniu

Nowe etykiety energetyczne na pralkach, pralkosuszarkach, chłodziarkach, zamrażarkach czy zmywarkach są widoczne w sklepach już od 1 marca br. Od 1 września br. zobaczymy je także na lampach i nowoczesnych źródłach światła, które zostały przebadane zgodnie z zasadami nowej klasyfikacji.

Czytaj więcej

 
Książka: Efektywność energetyczna w działalności gospodarczej zdjęcie

Książka: Efektywność energetyczna w działalności gospodarczej

W tej pracy omawiane są problemy racjonalnego wykorzystania energii w działalności społecznej i gospodarczej, na poziomie jednostek gospodarczych i jednostek realizujących funkcje społecznie użyteczne.

Czytaj więcej

 
Wspólna EkoSfera MKiŚ oraz NFOŚiGW z bogatym programem debat zdjęcie

Wspólna EkoSfera MKiŚ oraz NFOŚiGW z bogatym programem debat

Transformacja energetyczna, adaptacja do zmian klimatu, offshore, OZE, rozszerzona odpowiedzialność producentów to tylko wybrane zagadnienia dwudniowej konferencji EkoSfera (9-10 listopada br.). Uczestnicy debat zapoznają się z trendami kształtującymi aktualną i przyszłą politykę państwa w zakresie ochrony środowiska. Patronat honorowy nad EkoSferą objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej

 

Ewolucja biznesu: zalety magazynowania energii i efektywność energetyczna

W ostatnich latach rynek energii gwałtownie się rozwija. Zostały dokonane ogromne postępy w sposobie w jaki energia elektryczna jest wytwarzana i dostarczana, a także w jaki sposób monitorujemy zużycie tej energii.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 349
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.