Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców.Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?
Stały dostęp do energii elektrycznej ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie.
Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie "Nowa ustawa o cenach energii - konsekwencje dla rynku", które odbędzie się w dniu 9 maja 2019 roku w Warszawie. Szkolenie będzie w całości poprowadzone przez dr Zdzisława Murasa.
Linia energetyczna to system urządzeń przeznaczonych do przesyłania energii elektrycznej i jeden z najważniejszych składników każdej sieci energetycznej. Powinna być przede wszystkim bezpieczna i niezawodna. Odpowiedni dobór jej parametrów zapewnia właściwe działanie i pozwala unikać awarii. Jakie są rodzaje i oznaczenia linii energetycznych?
Zapraszam na szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Nowe obowiązki dla podmiotów w sektorze energetyki, ciepła, paliw i gazu”, które odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku w Warszawie.
Rozwiązania, produkty i usługi dla energetyki, konferencje poświęcone m.in.: elektromobilności, OZE czy niezawodności dostaw energii elektrycznej, pokazy prac pod napięciem, premiery produktów firm polskich i zagranicznych oraz oferta niemal 200 wystawców – tak zapowiadają się Targi Energetyczne ENERGETICS, które odbędą się już 19-21 listopada b.r. w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).
Decyzja o zainwestowaniu w fotowoltaikę wymaga przeanalizowania korzyści, które niesie za sobą wsparcie rozwoju OZE i korzystanie z alternatywnych źródeł prądu. Zmniejszenie rachunków za prąd, troska o względy ekologiczne, a także większa niezależność energetyczna, to tylko niektóre zalety realizacji instalacji Jednak zakup paneli słonecznych wiąże się także z doborem odpowiednich parametrów technicznych. Jak wybrać fotowoltaikę, aby pokrywała zapotrzebowanie energetyczne? Odpowiadamy!
Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, prezentuje wysoce energooszczędne żarówki Philips Ultra Efficient LED klasy A. Produkt jest zgodny z wprowadzonym we wrześniu 2021 r. rozporządzeniem zainicjowanym przez Komisję Europejską w efekcie, którego, istotnej modyfikacji uległa klasyfikacja energetyczna produktów elektronicznych, w tym także źródeł światła LED.
Przedstawiciele Signify (Euronext: LIGHT), światowego lidera branży oświetleniowej, w dniach 14 – 15 czerwca 2022 roku wzięli udział w XIV edycji konferencji Smart City Forum we Wrocławiu, podczas której eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i biznesu, rozmawiali o tym, jak zmierzyć się z rosnącymi cenami energii, wyzwaniami klimatycznymi i uniezależnieniem się od paliw kopalnych. Signify dodatkowo zorganizowało debatę „Efektywna gospodarka energetyczna samorządów w obliczu rosnących cen oraz ograniczeń w dostępie do nośników energii”.
Z roku na rok rośnie efektywność energetyczna opraw LED. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy. Między innymi z tych względów ostatnie 12 miesięcy w branży oświetlenia przemysłowego było niezwykle interesujące.
Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na III edycje seminarium: „Kogeneracja + efektywność energetyczna”, które odbędzie się 27 września w Katowicach, w hotelu Qubus Hotel Prestige.
Nowe etykiety energetyczne na pralkach, pralkosuszarkach, chłodziarkach, zamrażarkach czy zmywarkach są widoczne w sklepach już od 1 marca br. Od 1 września br. zobaczymy je także na lampach i nowoczesnych źródłach światła, które zostały przebadane zgodnie z zasadami nowej klasyfikacji.
W tej pracy omawiane są problemy racjonalnego wykorzystania energii w działalności społecznej i gospodarczej, na poziomie jednostek gospodarczych i jednostek realizujących funkcje społecznie użyteczne.
Transformacja energetyczna, adaptacja do zmian klimatu, offshore, OZE, rozszerzona odpowiedzialność producentów to tylko wybrane zagadnienia dwudniowej konferencji EkoSfera (9-10 listopada br.). Uczestnicy debat zapoznają się z trendami kształtującymi aktualną i przyszłą politykę państwa w zakresie ochrony środowiska. Patronat honorowy nad EkoSferą objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
W ostatnich latach rynek energii gwałtownie się rozwija. Zostały dokonane ogromne postępy w sposobie w jaki energia elektryczna jest wytwarzana i dostarczana, a także w jaki sposób monitorujemy zużycie tej energii.