Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych spotkań branży budowlanej w południowej Polsce, w tym roku odbywa się ono pod hasłem DOM Niezależny Energetycznie, czyli dom o minimalnych potrzebach energetycznych, pokrywanych ze źródeł odnawialnych.
W kontekście zbliżających się Targów i Konferencji Efektywności Energetycznej infoENERGIA 2017 Katowicach, których tematem jest m.in. problem niskiej emisji, poprosiliśmy o rozmowę gościa honorowego Targów i Konferencji
Prawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznej w dużej mierze zależy od instalatora.
Międzynarodowe Targi Budownictwa w Bielsku - Białej stwarzają możliwość nawiązania kontaktów z firmami z Czech, Słowacji i Austrii, to okazja aby pozyskać nowych kontrahentów, a stałych przekonać o swojej pozycji na rynku, konkurencyjności i solidności.
Za sprawą obowiązującej od początku października ubiegłego roku Ustawy o efektywności energetycznej duże przedsiębiorstwa zobowiązane są do przeprowadzania co cztery lata audytu energetycznego. Na wykonanie pierwszego mają czas do końca września 2017 r.
Zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu pt. „Mały trójpak. Zakres regulacji, obowiązywanie i konsekwencje dla branży”, które odbędzie się 23 maja 2013 roku w Warszawie.
Obowiązujące regulacje uniemożliwiają uzyskanie Gwarancji Pochodzenia jednostkom współspalającym biomasę, hybrydom oraz elektrowniom szczytowo-pompowym z członem przepływowym, gdyż w ich przypadku ilość wytworzonej i wprowadzonej do sieci energii jest wyliczalna wyłącznie ze wzoru, a polskie prawodawstwo wymaga danych z liczników.
Projekt „OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii” na Akademii Górniczo- Hutniczej ma na celu zorganizowanie festiwalu naukowego, które jest połączeniem targów wystawowych i konferencji poświęconych odnawialnym źródłom energii.
Rodzina paneli PAC LP30 i LP31 firmy ASEM oferuje ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie sterowania, wizualizacji i zdalnego serwisu instalacji automatyki.
W myśl unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków wszystkie domy wznoszone po 2020 roku będą musiały cechować się niskim zapotrzebowaniem na energię. Jej największa cześć jest przeznaczana na ogrzewanie – ponad 80% całkowitego zapotrzebowania obiektów na energię.1 Powoduje to, że na koszty związane z utrzymaniem mieszkań Polacy przeznaczają obecnie co czwartą złotówkę.2 Rosnące ceny energii mogą jeszcze zwiększyć te wydatki. Dlatego warto już teraz inwestować w budownictwo energooszczędne. Jego przykładem jest m.in. Osiedle Energooszczędne powstające właśnie w Gdańsku Osowej. Inwestor zakłada, że będzie ono potrzebowało do ogrzewania jedynie 10% energii, którą zużywają inne obiekty wznoszone zgodnie z obecnymi normami.
Na targach ITM Polska, które właśnie trwają w Poznaniu, wystawcy prezentują najnowsze osiągnięcia światowej techniki przemysłowej. Wśród ekspozycji prezentowanych jest w tym roku ponad 100 nowości oraz 24 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP.
Energia elektryczna zapewnia nam wygodne życie - dzięki niej mamy w domu światło, ogrzewanie i ciepłą wodę. Dzięki niej funkcjonują nasze lodówki, odbiorniki TV i radio, laptopy czy sprzęt do prac budowlanych i majsterkowania.
Remont nie zawsze musi się wiązać z wysokimi nakładami finansowymi, czasem wystarczy zmienić kilka detali by efektownie odświeżyć mieszkanie.
Druga generacja Nextremy LED, tak jak w przypadku swojej poprzedniczki, jest trwała i bezpieczna. W nowej odsłonie oprawy poprawiono wydajność świetlną, ograniczono olśnienie oraz zoptymalizowano sterowanie światłem.
26-27 września w Wiśle odbędzie się jubileuszowe 10. Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych - 10.SPIN. Spotkanie SPIN to coroczne wydarzenie skupiające kluczowych producentów i dostawców rozwiązań oraz projektantów i instalatorów z branży niskich prądów.