W dniach 10-11 września 2019 Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W Warszwskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy oraz Strefy Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej w Budownictwie TermoEXPO!
Ze względu na dużą powierzchnię i kubaturę, pracę w trybie trzyzmianowym i duży potencjał oszczędności energii elektrycznej, przemysł i magazynowanie są obszarami o najwyższym stopniu innowacyjności instalacji oświetleniowych. Po jakie technologie sięga się i będzie się sięgać w nich w 2019 roku?
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
Zamel CET wprowadza na rynek siedem dzwonków bezprzewodowych. Premierowy pokaz produktów odbył się podczas największych targów branżowych Energetab w Bielsku-Białej (16-18 września 2008).
W dniach 14 – 16 września w Bielsku–Białej odbędzie się XXIII edycja Międzynarodowych Targów Energetycznych ENERGETAB 2010. W trakcie tego wydarzenia ZPUE S.A. po raz pierwszy zaprezentuje swoje rewolucyjne urządzenie – Rozdzielnicę SN R
W dniach 17-19 listopada 2020 r. odbędzie się XIII edycja Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, Lublin).
Jedynie 2% nowych rejestrowanych w Polsce samochodów to elektryki. Niecałe 2,5% to odsetek domów z pompami ciepła. Pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii Polska pozostaje daleko w tyle za Europą – wynika z raportu firmy Eaton. Udział OZE w rocznej produkcji energii jest u nas najniższy ze wszystkich trzynastu ankietowanych państw. Badanie wykazało, że polityczne i społeczne ambicje osiągnięcia zerowej emisji są w Polsce niewielkie. Barierą jest m.in. uzyskanie dostępu do sieci energetycznej.
W dniach 17-18 listopada 2020 r. odbędzie się XIII edycja Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, Lublin).
Z jednej strony krągłości a z drugiej minimalistyczny kształt. MODERN BALL i PET next to kolekcje opraw od AQForm, które łączą w sobie funkcjonalność z ciekawą formą. Dzięki temu nasze wnętrze może zyskać stylowy detal i jednocześnie rozwiązanie, które będzie pomocne każdego dnia – w kuchni, łazience, salonie czy sypialni. Obie kolekcje są nominowane donagrody German Design Award 2021!
Całkowite przejście na oświetlenie LED tylko w trzech obszarach związanych z budżetami publicznymi - w oświetleniu drogowym i ulicznym, służbie zdrowia i segmencie edukacji - pomogłoby Polsce osiągnąć roczne oszczędności energii elektrycznej w wysokości 1 168 milionów zł. Zużycie energii elektrycznej zmniejszyłoby się o 3 134 GWh rocznie, co stanowi ponad 2.23 miliony ton CO2 [1], którego można uniknąć.
Od stycznia do maja 2022 r. rozpoczęto budowę o 19,5% mniej mieszkań niż w roku ubiegłym. W maju banki udzieliły o 43% mniej kredytów hipotecznych. Prognozy zwiastują znaczne wyhamowanie na rynku budowlanym w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak w nadchodzących miesiącach sytuacja i ceny materiałów prawdopodobnie się ustabilizują. Rosnące ceny energii i ogrzewania zwiększą potrzeby modernizacji budynków i wyposażania ich w magazyny energii oraz instalacje słoneczne. Pomimo chwilowych turbulencji, branża OZE, w tym fotowoltaika, nabierze wiatru w żagle.
Szykuje się inspirujący koniec drugiego półrocza Konferencji Technicznych. Na sam koniec spotkamy się w Chorzowie. Omówimy tam tematykę efektywnych i nowoczesnych rozwiązań oraz aspektów technologicznych związanych ze zużyciem energii i ciepła w przedsiębiorstwie.
Targi Energetyczne ENERGETICS to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań przedstawicieli sektora energetycznego. Wydarzenie koncentruje się na zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia branży oraz gospodarki, stwarzając jednocześnie możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży energetycznej i elektroenergetycznej, poznania nowości rynkowych oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.
24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.
W całej Europie przemysł wkracza w zimowe miesiące z niepewnością dotyczącą stabilności cen energii. Ceny gazu ziemnego osiągnęły już poziom sześciokrotnie wyższy niż w tym samym okresie w 2020 roku. Rosnące koszty energii mogą stanowić zagrożenie dla konkurencyjności firm przemysłowych. Jak przemysł może zabezpieczyć się przed rosnącymi cenami prądu i widmem blackoutów? Pomocne mogą być magazynowanie energii, inteligentne czujniki oraz własne źródła pozyskiwania mocy, np. ze słońca.