Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji — wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. – Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Idea „smart home” czyli inteligentnego domu narodziła się w USA w latach siedemdziesiątych XX wieku w fabrykach, w których automatyzacja pewnych procesów pozwalała zaoszczędzić czas i pieniądze i usprawnić ludzką pracę.
Rosnąca ilość zleceń, coraz bardziej złożone projekty oraz nie wystarczająca ilość specjalistów daje się we znaki również w branży produkcji aparatury sterowniczej. Firmy Rittal i Eplan zauważyły to wyzwanie i zapoczątkowały wspólny projekt – zintegrowany łańcuch wartości, czyli systemowe podejście do optymalizacji i industrializacji procesów prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic.
Ponad 50 konferencji poświęconych innowacjom w przemyśle i prawie 5.000 przeszkolonych specjalistów. Dotychczasowy bilans Konferencji Technicznych wkrótce znów się powiększy, bo we wrześniu rusza kolejny cykl wydarzeń, a w nim: 7 miast, 4 obszary tematyczne i kilkadziesiąt prelekcji. Na uczestników czekają także praktyczne warsztaty i stoiska wystawiennicze. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Efektywne zarządzanie energią w przemyśle i ciepłownictwie jest celem każdego przedsiębiorstwa, bo przekłada się na oszczędność energii i daje wymierne korzyści finansowe. No i można czerpać korzyści z uzyskania Białego Certyfikatu, jak potocznie nazywa się świadectwa efektywności energetycznej, wydawane przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki za inwestycje poprawiające efektywność energetyczną.
Dokładne, czyste, bezpieczne i obniżające koszty– na targach TAROPAK 2018 w Poznaniu igus zaprezentuje aż 50 tysięcy produktów, które można wykorzystać w konstrukcjach maszyn, dedykowanych branży pakującej, rozlewniczej i spożywczej.
Przedstawiciele zakładów produkcyjnych, którzy nie skorzystali z bezpłatnego udziału we wrześniowych Konferencjach Technicznych Axon Media, mają szansę nadrobić zaległości w październiku.
Za nami jedno z najważniejszych w Polsce spotkań sektora energetycznego – XI Targi Energetyczne ENERGETICS. Trzy dni targowe wypełniły spotkania biznesowe, prezentacje nowości, rozmowy handlowe, dyskusje na temat przyszłości polskiej energetyki, niezależności energetycznej czy roli innowacji i nowoczesnych technologii w tym sektorze gospodarki.
16 maja w Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”. Wydarzenie dedykowane jest dla osób, które chcą zdobyć nową wiedzę z tego obszaru i wdrażać innowacyjne rozwiązania.
EXPOPOWER to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży energetycznej o kilkuletniej tradycji. Gromadzi rokrocznie wielu wystawców z branży, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas tegorocznego EXPOPOWER, obok specjalistycznych ekspozycji, prelekcji poświęconych rozwiązaniom smart dla miast, szeroko rozumianej elektromobilności, po raz drugi zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator.
Jak co roku w październiku organizowane jest, cieszące się ogromnym uznaniem wśród szefów UR, PRESTIŻOWE multibranżowe XI FORUM SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU, które odbędzie się w dniach 3-4-5 października 2017 roku.
Targi Expopower to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną. Zakres tematyczny obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia.
W tym roku we wrześniu już po raz czwarty Konferencja ROBOTECH we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska zgromadziła osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle. To jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku skoncentrowana na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Dlatego również w tym roku tak licznie, jak i w poprzednich latach, zainteresowani wykorzystaniem robotów w przemyśle spotkali się w nowoczesnym centrum konferencyjnym hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.
Półprzewodnikowe układy scalone na bazie węglika krzemu zwiększają zasięg pojazdów elektrycznych
W dniach 13-15 listopada 2018 r. w Lublinie odbędzie się XI edycja Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Targi ENERGETICS na stałe wpisały się w ogólnopolski kalendarz wiodących wydarzeń poświęconych energetyce. Partnerem Głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja S.A.