Jak uniknąć przerw w procesie produkcyjnym? Jak zapewnić urządzeniom niezakłóconą pracę? Jak zapobiegać powstawaniu awarii maszyn? Skala tego rodzaju problemów, które dotykają już większości przedsiębiorstw, jest ogromna i w ciągu roku kosztuje gospodarkę światową miliardy euro.
Magazyn Inżynieria & Utrzymanie Ruchu zaprasza do udziału w Konferencji MAINTECH, która odbędzie się 13 czerwca 2017 r. w Katowicach.
Rozwijająca się gospodarka światowa determinuje powstanie szeregu norm, regulujących funkcjonowanie firm. Ma to na celu nie tylko stałe podnoszenie rentowności poszczególnych podmiotów, ale także ochronę środowiska naturalnego. Właśnie te dwa aspekty legły u podstaw stworzenia normy ISO 50001.
Dystrybutor energii elektrycznej w Warszawie – innogy Stoen Operator – we współpracy z e-point SA, digitalizuje procesy biznesowe związane z obsługą klienta i rozwija w pełni mobilny portal przyłączeniowy. Od teraz, klienci operatora będą mogli składać wnioski z obszaru przyłączeń wraz ze stosownymi załącznikami, śledzić status zgłoszonych spraw, dodawać do nich pisma i co najważniejsze – komunikować się z innogy Stoen Operator za pośrednictwem portalu.
W dniach 23-25 września 2025 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach stanie się areną szóstej edycji Kongresu Nowej Mobilności (KNM), czyli największego w regionie CEE wydarzenia poświęconego zrównoważonej mobilności.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w pierwszym tygodniu marca we Wrocławiu były I. Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg.
„Jeżeli zależy nam na rozwoju kogeneracji, to zwróćmy uwagę Ministerstwu, że kogeneracja w przygotowywanym prawie energetycznym potraktowana jest po macoszemu... za mało mówi się o efektach oraz korzyściach płynących z rozwoju kogeneracji” - apeluje Andrzej Rubczyński, Dyrektor Departamentu Regulacji i Legislacji, PGNiG Termika S.A.
Szykuje się inspirujący koniec drugiego półrocza Konferencji Technicznych. Na sam koniec spotkamy się w Chorzowie. Omówimy tam tematykę efektywnych i nowoczesnych rozwiązań oraz aspektów technologicznych związanych ze zużyciem energii i ciepła w przedsiębiorstwie.
Co roku podczas zimy koszty utrzymania naszego mieszkania czy domu szybują w górę. Niskie temperatury i mała ilość dziennego światła zmuszają nas do „podkręcenia” grzejników i większego zużycia prądu.
Unia Europejska stawia swoim członkom ambitne wymogi dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla. Cele wyznaczone przez Unię na 2020 rok oraz później, do 2050 roku, są dla Polski szansą na dalszy rozwój nowych technologii, ale i zagrożeniem związanym z barierami rozwoju gospodarczego.
Spośród wszystkich gałęzi polskiej gospodarki zdecydowanie najbardziej energochłonnym segmentem jest przemysł ciężki. Jednak jego specyfika tylko pozornie ogranicza możliwości wdrażania oszczędności. Swoistym panaceum na wzrost kosztów w tym zakresie może być np.… monitoring.
Jest tani, ekologiczny i powstaje z odpadów, których nie można wykorzystać w żaden inny sposób, a których składowanie oznacza zagrożenie dla środowiska.
Już 26 września 2015 roku w 30 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego zacznie obowiązywać Dyrektywa Europejska ErP.
Panasonic rozszerzył funkcjonalność aplikacji IntesisHome do zdalnego sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi Panasonic z linii Etherea.
Przez trzy dni, od 18 do 20 marca w halach wystawienniczych oraz salach konferencyjnych Targów Kielce królowała tematyka ściśle powiązania z energetyką, elektrotechniką oraz energią odnawialną.