Szykuje się inspirujący koniec drugiego półrocza Konferencji Technicznych. Na sam koniec spotkamy się w Chorzowie. Omówimy tam tematykę efektywnych i nowoczesnych rozwiązań oraz aspektów technologicznych związanych ze zużyciem energii i ciepła w przedsiębiorstwie.
Co roku podczas zimy koszty utrzymania naszego mieszkania czy domu szybują w górę. Niskie temperatury i mała ilość dziennego światła zmuszają nas do „podkręcenia” grzejników i większego zużycia prądu.
Unia Europejska stawia swoim członkom ambitne wymogi dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla. Cele wyznaczone przez Unię na 2020 rok oraz później, do 2050 roku, są dla Polski szansą na dalszy rozwój nowych technologii, ale i zagrożeniem związanym z barierami rozwoju gospodarczego.
Jest tani, ekologiczny i powstaje z odpadów, których nie można wykorzystać w żaden inny sposób, a których składowanie oznacza zagrożenie dla środowiska.
Już 26 września 2015 roku w 30 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego zacznie obowiązywać Dyrektywa Europejska ErP.
Panasonic rozszerzył funkcjonalność aplikacji IntesisHome do zdalnego sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi Panasonic z linii Etherea.
Przez trzy dni, od 18 do 20 marca w halach wystawienniczych oraz salach konferencyjnych Targów Kielce królowała tematyka ściśle powiązania z energetyką, elektrotechniką oraz energią odnawialną.
Specjalistyczne usługi i rozwiązania elektryczne poprawią bezpieczeństwo i niezawodność jednego z największych na świecie zintegrowanych kompleksów chemicznych.
Jest już pewne, że od 2020 roku wszystkie nowo wznoszone budynki będą musiały spełniać wysokie wymagania w zakresie efektywności energetycznej. W odniesieniu do obiektów użyteczności publicznej postanowienia unijnej dyrektywy zaczną obowiązywać już po 2018 roku.
Do 31 grudnia 2013 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą podać do wiadomości publicznej wykaz ogrzewanych lub chłodzonych budynków o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 500 m kw. należących do instytucji rządowych.
Promocje, rabaty, pełen zasób wiedzy z zakresu budownictwa i szeroka oferta materiałów i usług budowalnych - to wszystko czeka na odwiedzających targi BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca.
Tegoroczna edycja Targów Budownictwa Energooszczędnego i Ekologicznego odbyła się 8-9 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
10 grudnia 2013 w Centrum Badawczo – Rozwojowym KGHM CUPRUM we Wrocławiu odbyła się konferencja otwierająca projekt „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia”.
Technologia amerykańskich mikroturbin Capstone wprowadzona zostanie na polski rynek poprzez włoską firmę IBT Group specjalizującą się od 2000 roku w dostarczaniu rozwiązań efektywnego zarządzania energią.
AREVA i Schneider Electric podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. Celem nawiązanej współpracy jest opracowanie rozwiązań służących magazynowaniu oraz zarządzaniu energią w oparciu o technologię wodorowych ogniw paliwowych.