Już w połowie maja Poznań stanie się energetycznym miastem, a to za sprawą dwóch wydarzeń poświęconych energii: Greenpower i Expopower.
23 października 2013 na Stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbyło się 12 spotkanie fanów SolidWorks oraz technologii CAD/CAM/CAE/PDM. Była to największa tego typu konferencja w Polsce.
Już po raz 9. Lublin stał się miejscem spotkania przedstawicieli sektora energetycznego, a to za sprawą Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (15 -17 listopada 2016 r., Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).
Szkolenie jest nastawione przede wszystkim na wskazanie uczestnikom praktycznych aspektów związanych z prowadzeniem inwestycji sieciowych w sposób maksymalny zabezpieczający teraźniejsze i przyszłe interesy ekonomiczne przedsiębiorstwa oraz rzeczywiście skutecznej obrony przed coraz bardziej rosnącą falą żądań właścicieli gruntów, na których usytuowano urządzenia energetyczne, gazownicze, wodociągowe itp.
Zapraszamy do udziału w VI Lubelskich Targach Energetycznych ENERGETICS, które odbędą się w dniach 19–21 listopada 2013 r. Targi ENERGETICS są jednym z najważniejszych i największych spotkań branży energetycznej w Polsce.
Coraz częściej słyszy się o konfliktach w relacji podmiot przyłączany a przedsiębiorstwo energetyczne. Taka sytuacja powoduje pewne trudności, dlatego niezwykle ważne jest zagłębienie się w podstawy i warunki prowadzenia sporu oraz analiza najczęstszych zaskarżeń o przyłączanie do sieci.
Zapraszamy do udziału w seminarium w cyklu TELEINFORMATYKA W PRZEDSIĘBIORSTWACH SIECIOWYCH "PRZESYŁ ENERGII PROBLEMY TECHNOLOGICZNE I ASPEKTY PRAWNE", które odbędzie się 2 kwietnia 2014 roku w Warszawie.
W imieniu Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego „Zielona Chemia” w Szczecinie oraz naszych współorganizatorów: Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie oraz ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH we Frankfurcie n/ Odrą (Niemcy).
Pierwszy projekt Ustawy OZE pojawił się w grudniu 2011 roku. Po pięciu latach prac nad nowymi regulacjami, Ustawa nadal nie przyjęła ostatecznego kształtu. Przełomowy miał być styczeń 2016 r., w którym to miała wejść zasadnicza część Ustawy przygotowanej przez ówczesny Rząd.
Agencja SOMA zaprasza na Konferencję "Współpraca polsko-chinska w zakresie oświetlenia - perspektywy, możliwości, uwarunkowania".
Firma Zamel, wchodząca w skład Grupy Zamel CET z Pszczyny, została wyróżniona prestiżowym tytułem "Orzeł Śląskiego Biznesu". Gala wręczenia nagród odbyła się 17 maja 2008 na Zamku w Toszku.
Szkolenie jest nastawione przede wszystkim na wskazanie uczestnikom praktycznych aspektów związanych z prowadzeniem inwestycji sieciowych w sposób maksymalny zabezpieczający teraźniejsze i przyszłe interesy ekonomiczne przedsiębiorstwa oraz rzeczywiście skutecznej obrony przed coraz bardziej rosnącą falą żądań właścicieli gruntów, na których usytuowano urządzenia energetyczne, gazownicze, wodociągowe itp.
13 – 15 maja w Poznaniu to dni, w które w Poznaniu królować będzie tematyka energetyki zarówno niekonwencjonalnej, jak i konwencjonalnej.
Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie wykorzystania energii odnawialnej będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbędą się w Poznaniu w dniach 18-20 maja.
Prognozy rozwoju krajowego rynku pomp ciepła są optymistyczne i wskazują, że w 2013 roku, podobnie jak w poprzednich latach wzrost wyniesie nawet 20-30%. Eksperci są jednak zgodni, że Polska dorównać może wiodącym krajom Unii Europejskiej pod względem udziału pomp ciepła w systemach grzewczych tylko dzięki postawieniu na jakość i efektywność instalacji.