W przeciągu ośmiu minut Słońce dostarcza Ziemi tyle energii, ile zużywa się na niej w ciągu całego roku. Co ważniejsze, dostarcza ją za darmo.
Efektywność energetyczna stała się dziś jednym z priorytetów w działalności firm niezależnie od branży. Wynika to z faktu, że w np. przedsiębiorstwach produkcyjnych koszty zużytej energii stanowią wraz z kosztami surowców najwyższą grupę kosztów operacyjnych. Również w firmach o innym charakterze koszty zużycia energii i innych mediów tworzą poważną kwotę w zestawieniu wydatków. A zapotrzebowanie na energię elektryczną wciąż rośnie.
Panasonic rozszerzył ofertę systemów VRF z serii ECOi i ECO G o jednostki wewnętrzne o mocy 1,5 kW. Urządzenia zaprojektowano z myślą o małych pomieszczeniach oraz budynkach charakteryzujących się niskim zużyciem energii.
Niestety jak co roku w Polsce zatrucie tlenkiem węgla zbiera śmiertelne żniwo. Średnio rocznie na skutek zaczadzenia umiera około 100 osób w skali całego kraju.
Energa kończy w Kaliszu i Ostrołęce największe w ich historii modernizacje sieci ciepłowniczych.
22 czerwca odbędzie się w Krakowie konferencja ROBOTECH, zorganizowana przez poświęcony automatyce przemysłowej magazyn „Control Engineering Polska” oraz wydawnictwo Trade Media International.
Ponad 50 – to liczba wydarzeń, która towarzyszyła zeszłorocznym targom ochrony środowiska w Poznaniu. Tegoroczny program konferencji i wydarzeń specjalnych targów POL-ECO-SYSTEM (27-30 października) także zapowiada się imponująco. Warto wiedzieć jaką dawkę wiedzy dostarczą jesienne targi ekologiczne w Poznaniu.
Jak poznać zapotrzebowanie i aktualne zużycie energii firmy? Jak obniżyć rachunki za energię? Jak opomiarować wiele mediów (wodę, gaz, ciepło, powietrze)? Jak scentralizować pomiary z całej firm za pomocą jednego systemu kontrolno-pomiarowego?
Określenie „inteligentny dom” wielu z nas kojarzy z wysokimi kosztami i niepotrzebną, skomplikowaną elektroniką. Nic bardziej mylnego. Ideą tzw. inteligentnych instalacji jest prostota.
Seria ESAWARE firmy ESA stanowi nowoczesne i kompletne rozwiązanie do sterowania i wizualizacji instalacji automatyki. Oferuje stabilną pracę, bezpieczeństwo i jakość wykonania niezbędną w środowisku przemysłowym.
Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
Nowa generacja kamer testo 870 to odpowiedź firmy Testo na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku termowizyjnego w ostatnich latach. Potrzeba wykonywania zdjęć termowizyjnych o zwiększonych dokładnościach z wysoką rozdzielczością daje szanse na wykorzystanie kamer termowizyjnych jako urządzeń wielofunkcyjnych zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle.
Wywiad z Grzegorzem Wiśniewskim Prezesem Instytutu Energetyki Odnawialnej.
W kwietniu odbyły się targi Hannover Messe 2014 - Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle.
Szwedzka firma Processcomponent znalazła sposób na szybkie podłączenie czujników M-Bus do systemu monitorowania energii OptoEMU.