W dniach 23-25 września 2025 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach stanie się areną szóstej edycji Kongresu Nowej Mobilności (KNM), czyli największego w regionie CEE wydarzenia poświęconego zrównoważonej mobilności.
Trwają wystawy ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH. Wystąpienie Ministra Klimatu dr Michała Kurtyki, Forum elektromobilności, tor testowy dla samochodów elektrycznych, to tylko nieliczne pozycje z bogatego programu wydarzeń towarzyszących targom.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. Zakończenie przez Sejm prac nad ustawami nowelizującymi akty dotyczące postępowania z odpadami oznacza konieczność dostosowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi do nowych rozwiązań prawnych.
Przedstawiciele Signify (Euronext: LIGHT), światowego lidera branży oświetleniowej, w dniach 14 – 15 czerwca 2022 roku wzięli udział w XIV edycji konferencji Smart City Forum we Wrocławiu, podczas której eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i biznesu, rozmawiali o tym, jak zmierzyć się z rosnącymi cenami energii, wyzwaniami klimatycznymi i uniezależnieniem się od paliw kopalnych. Signify dodatkowo zorganizowało debatę „Efektywna gospodarka energetyczna samorządów w obliczu rosnących cen oraz ograniczeń w dostępie do nośników energii”.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu biorą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października Poznań jest miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
Rozwiązania dla bezodpadowej energetyki są już stosowane w Polsce. Wyzwaniem jest jednak ich upowszechnienie. To wnioski z posiedzenia Komisji Środowiska Senatu RP, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania (UPS). Uczestnicy spotkania poruszyli kwestie ochrony klimatu poprzez efektywną gospodarkę UPS oraz symbiozy między energetyką, górnictwem i budownictwem inżynieryjnym.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu wezmą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
Po raz drugi na targach POLEKO odbędzie się debata Ministrów Środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, w której wezmą udział: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski.
W dniach 25-27 lutego odbędzie się czwarta edycja HARTING Industrial Ethernet Week – wyjątkowego wydarzenia poświęconego nowoczesnym rozwiązaniom, cyfryzacji i innowacjom w przemyśle. Podczas trzydniowej konferencji eksperci z całego świata przedstawią aktualne trendy oraz praktyczne zastosowania najnowszych technologii w różnych sektorach gospodarki. Rejestrując się, masz nie tylko okazję uczestniczyć w fascynujących panelach, ale także zdobyć limitowaną bluzę HARTING.
Gospodarka obiegu zamkniętego dzisiaj jest już koniecznością. Kluczowa staje się w wielu gałęziach przemysłu począwszy od mody, a na budownictwie skończywszy. Istotne jest nie tylko ekologiczne podejście do produkcji i wytwarzania, ale także wdrażanie idei obiegu zamkniętego już na etapie projektowania. Dopiero dzięki połączeniu designu z odpowiednimi surowcami powstają produkty zgodne z ideą circular economy.
Rok 2026 będzie czasem, gdy umacnia się pozycja morskiej energetyki wiatrowej jako kluczowego elementu krajowego miksu energetycznego i strategicznej inwestycji infrastrukturalnej. Po rozstrzygnięciu aukcji i przyspieszeniu prac przygotowawczych, offshore wind wchodzi w etap integracji z systemem elektroenergetycznym, łańcuchami dostaw i polityką przemysłową państwa. Skala planowanych inwestycji – sięgająca nawet 500 mld zł do 2040 r. – czyni ten sektor jednym z głównych motorów transformacji energetycznej, rozwoju krajowego przemysłu oraz wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami staje się kluczowym czynnikiem sukcesu bezpiecznej i zdrowej przyszłości. Sytuacja w branży jest skomplikowana. Nie ułatwiają jej pojawiające się regulacje i zmiany przepisów prawnych, za którymi coraz trudniej nadążyć. Brakuje wiedzy, czasu, świadomości i samozaparcia, by stawić czoła wyzwaniom generowanym przez rosnące ilości odpadów w gospodarczym obiegu.
Przypominamy o zbliżającej się XI edycji konferencji Green Industry Summit, która odbędzie się 6 października 2022 r. w hotelu Arche Krakowska w Warszawie.
Najnowsze rozwiązania dla ochrony środowiska i sektora gospodarki komunalnej, a także liczne konferencje, szkolenia i debaty przyciągnęły na targi POL-ECO SYSTEM 8000 uczestników.
Kompleksowa oferta rozwiązań dla ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, konferencje, spotkania eksperckie, międzynarodowy charakter, a także nowość – strefa spotkań B2B – to tylko to tylko wybrane aspekty nowej odsłony targów POLECO.