Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania domów i budynków. Dzięki swojej efektywności energetycznej oraz przyjazności dla środowiska, zyskują uznanie zarówno wśród właścicieli domów, jak i specjalistów z branży budowlanej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby redukcji emisji CO2, pompy ciepła oferują alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej ekologicznym pompom ciepła powietrze-woda, ich zaletom oraz wpływowi na środowisko.
Tegoroczna przestrzeń specjalna „Miasteczko Ekologiczne” zapowiada się bardzo ciekawie.
Pawilon 8 i Aleja Lipowa – w tym miejscu podczas tegorocznych targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA (14-17.10.2014) zostanie wybudowane Miasteczko Ekologiczne.
Panasonic otwiera nową linię produkcyjną pomp ciepła powietrze-woda z serii Big Aquarea M w swojej fabryce w Pilźnie. Inwestycja o wartości 2,6 miliona euro to kolejny krok w rozwoju europejskiego zaplecza produkcyjnego firmy, które odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania grzewcze. Nowe pompy ciepła, zaprojektowane i produkowane w całości w Europie, są dedykowane centralnemu ogrzewaniu budynków wielorodzinnych oraz lekkich obiektów komercyjnych, wspierając przejście na zrównoważone systemy ogrzewania.
Automatyczne sterowanie oświetleniem na zewnątrz budynków jest bardzo istotnym zagadnieniem w kwestiach bezpieczeństwa oraz ekologicznego podejścia do zużycia prądu. Wyłącznik zmierzchowy to urządzenie, które dzięki czujnikom światła pozwala na ekologiczne zarządzanie energią przy jednoczesnym zapewnieniu należytego oświetlenia. W jaki sposób się to odbywa, opowiemy w poniższym artykule.
Lampa, którą można zainstalować na ulicach nie podłączonych do sieci elektroenergetycznej, inteligentny robot do recyklingu czy podest dekontaminacyjny, który oczyszcza buty m.in. z wirusów – to niektóre produkty nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP targów POLECO i GREENPOWER.
Budowana w ramach poznańskich targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015) w przestrzeń Eko-Miasteczko – to zebrane w jednym miejscu technologie, rozwiązania i inspiracje polskich oraz zagranicznych firm, które podpowiadają samorządom oraz mieszkańcom jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.
W dniach 11-13 października 2018 r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się dwa wydarzenia targowe - TermoEXPO Targi Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji oraz RE-energy Targi Energii Odnawialnej.
W obliczu rosnącej popularności samochodów elektrycznych, zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania staje się coraz bardziej palącą potrzebą. Stacje ładowania nie tylko ułatwiają życie posiadaczom pojazdów elektrycznych, ale również przyczyniają się do ochrony środowiska, promując ekologiczne formy transportu. Projektowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych to zadanie, które wymaga przemyślenia wielu aspektów. Oto co powinien zawierać każdy dobry projekt stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Wystąpienia narodowe Austrii, Kanady, Czech, Norwegii i Szwajcarii, ekspozycja czołowych firm z 15 krajów, pokazy dynamiczne, przestrzenie specjalne i prawie 50 konferencji na najbardziej palące tematy dotyczące ochrony środowiska – tak zapowiadają się targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które rozpoczną się we wtorek, 27 października. Targi potrwają do 30.10.2015 r.
W Poznaniu zakończyły się targi Pol-Eco-System - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska. Było to prawdziwie biznesowe spotkanie w międzynarodowym gronie.
Decyzja o zainwestowaniu w fotowoltaikę wymaga przeanalizowania korzyści, które niesie za sobą wsparcie rozwoju OZE i korzystanie z alternatywnych źródeł prądu. Zmniejszenie rachunków za prąd, troska o względy ekologiczne, a także większa niezależność energetyczna, to tylko niektóre zalety realizacji instalacji Jednak zakup paneli słonecznych wiąże się także z doborem odpowiednich parametrów technicznych. Jak wybrać fotowoltaikę, aby pokrywała zapotrzebowanie energetyczne? Odpowiadamy!
Najbliższe targi POLEKO (14-17.10.2014 r.) będą okazją do zweryfikowania najnowszych trendów z zakresu ochrony środowiska.
Rozwiązania dla bezodpadowej energetyki są już stosowane w Polsce. Wyzwaniem jest jednak ich upowszechnienie. To wnioski z posiedzenia Komisji Środowiska Senatu RP, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania (UPS). Uczestnicy spotkania poruszyli kwestie ochrony klimatu poprzez efektywną gospodarkę UPS oraz symbiozy między energetyką, górnictwem i budownictwem inżynieryjnym.
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (27-30.10.2015 r.) swoją obecnością zaszczyci wysokiej rangi przedstawiciel kurii rzymskiej działającej przy Stolicy Apostolskiej.