Artykuł Dodaj artykuł

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu

Wymiana instalacji elektrycznej jest bardzo ważną czynnością szczególnie w mieszkaniach starego typu.

Wymiana instalacji elektrycznej jest bardzo ważną czynnością szczególnie w mieszkaniach starego typu. Po latach użytkowania instalacja elektryczna zaczyna stwarzać niebezpieczeństwo oraz może nie być w stanie sprostać wymaganiom większej ilości urządzeń. W zależności od sytuacji instalacja elektryczna może wymagać wymiany bądź modernizacji. Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do prac?

Twój elektryk Wrocław

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu - jaki jest zakres prac?

W instalacjach starego typu często są zastosowane przestarzałe zabezpieczenia i urządzenia, których stan techniczny może odbiegać od ustalonych norm. Z tego powodu przed wykonaniem jakichkolwiek czynności powinno się przeprowadzić dokładną ocenę rzeczywistego stanu instalacji elektrycznej. Warto skorzystać z usług fachowca - elektryk Wrocław przeprowadzi fachową analizę instalacji i zdecyduje jakie dalsze kroki należy podjąć.

Specjalistyczną diagnozę stanu technicznego instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy wykonywać raz na pięć lat. Czynności związane z modernizacją bądź wymianą instalacji elektrycznej musi poprzedzać wizyta w Zakładzie Energetycznym wraz z pismem o warunki modernizacji.

Kolejnym krokiem jest zgromadzenie kompletnej dokumentacji na temat aktualnej instalacji oraz wymiana przestarzałych skrzynek bezpiecznikowych z topikowymi bezpiecznikami, na szafę z włącznikami nadmiarowoprądowymi i różnicowoprądowymi. Następnie należy wymienić kable poprowadzone w ścianach mieszkania oraz wszystkie gniazda. W przypadku ewentualnej modernizacji instalacji elektrycznej można dodać nowe elementy, uprzednio wykonując pomiary elektryczne.

Jak wybrać dobrego elektryka we Wrocławiu oraz na jaki koszt należy się przygotować?

Obecnie rynek ofert jest bogaty w wielu wyspecjalizowanych fachowców, którzy profesjonalnie przeprowadzą montaż instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Pomiary instalacji elektrycznej wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu, którym nie każda osoba dysponuje. Wybierając usługi jednego z dostępnych usługobiorców, warto kierować się opiniami innych osób na ich temat.

Przed rozpoczęciem prac warto ustalić ostateczny kosztorys, aby nie dopuścić do nieporozumień. Sporządzając kosztorys, należy wziąć pod uwagę następujące prace:

  • wymiana/montaż poszczególnych wyłączników oraz gniazd,
  • ułożenie określonej długości przewodów,
  • najczęściej wymagana jest wymiana instalacji jednofazowej na wielofazową,
  • ewentualne tynkowanie i malowanie po skończeniu prac.

Twój elektryk Wrocław

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wykonując prace związane z wymianą instalacji elektrycznej?

Elektryka jest bardzo ważnym elementem każdego mieszkania, dlatego warto postawić na kable i inne elementy wysokiej jakości. Prace nad instalacją elektryczną zaleca się polecić dobremu elektrykowi, który profesjonalnie wykona plan instalacji. Warto również zastanowić się nad najlepszym rozmieszczeniem gniazd i włączników tak, aby korzystanie z nich było praktyczne oraz wygodne. Pomiary instalacji elektrycznej powinny zostać wykonane w sposób fachowy.

Najważniejszym elementem jest to, aby wymiana instalacji elektrycznej została wykonana w zgodzie z restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa - elementy końcowe instalacji (gniazda, włączniki) powinny się znajdować na kilku obwodach. W trakcie wykonywania prac zaleca się opuszczenie mieszkania.

Artykuł sponsorowany