Artykuł Dodaj artykuł

Grupa RENEX rozwija współpracę ZSE we Włocławku

Grupa RENEX oraz Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku zacieśniły wieloletnią współpracę.

Grupa RENEX rozwija współpracę ZSE we Włocławku

Grupa RENEX oraz Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku zacieśniły wieloletnią współpracę.

W ramach kolejnego etapu współpracy Grupa RENEX przekazała Zespołowi Szkół Elektrycznych we Włocławku materiały i pomoce dydaktyczne, które posłużą wyposażeniu pracowni elektronicznych. Wparcie objęło sprzęt niezbędny przy pracach serwisowych i produkcyjnych przy zaawansowanej elektronice, w tym mikroskop cyfrowy, stację typu hot-air (gorącego powietrza), pochłaniacz oparów, narzędzia ręczne i materiały zużywalne.

„Jesteśmy zadowoleni, że na terenie Włocławka znajduje się taka szkoła, która profesjonalnie przygotowuje uczniów do zawodu elektronika. Jest profesjonalnie i kompetentnie zarządzana i posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Cieszymy się ze współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych, ponieważ ta współpraca jest dwukierunkowa. My dzielimy się naszym 30-letnim doświadczeniem i kompetencjami w zakresie branży elektronicznej. Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych odbywając u nas praktyki często wracają do nas jako pracownicy. Rozpoczynają pracę na stanowiskach niższego szczebla i bardzo często bywa tak, że ucząc się, zdobywając doświadczenie dochodzą do stanowisk kierowniczych.” Komentowała Pani Marzena Szczotkowska-Topić współwłaścicielka Grupy RENEX.

Dzięki nawiązanej współpracy została m.in. wyposażona pracownia montażu elektronicznego w Zespole Szkół Elektrycznych. Jak podkreślają opiekunowie, kluczowym jest kwestia przygotowywania przestrzeni tak, by w jak największym stopniu odzwierciedlała warunki i standardy w nowoczesnych zakładach serwisowych i produkcyjnych. Pozwala to uczniom kończącym szkołę lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

Współpraca z Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku wpisuje się w dwie kluczowe sfery działania Grupy RENEX: dostarczania wsparcia dla szeroko rozumianej branży elektronicznej oraz dostarczania wparcia dla społeczności lokalnej.

W ramach dostarczania wparcia dla szeroko rozumianej branży elektronicznej Grupa dostarcza szerokie spektrum usług szkoleniowych, doradczych i badawczo-rozwojowych wspomagających rozwój tej dziedziny w Polsce. Dla realizacji tego celu Grupa stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie zainteresowane podmioty mogą uzyskać pomoc w opracowywaniu własnych technologii i zasięgnąć wiedzy specjalistów z szeregu sfer działania Grupy RENEX. W Centrum realizowane są również specjalistyczne szkolenia z zakresu elektroniki, automatyki i robotyki.

W ramach dostarczania wsparcia dla społeczności lokalnej Grupa RENEX angażuje się w szerokie spektrum wydarzeń związanych z województwem Kujawsko-Pomorskim. Grupa wspiera inicjatywy nastawione na rozwój regionu czego doskonałym przykładem może być ubiegłoroczny jej udział jako sponsora w organizowanych we Włocławku Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Artykuł został dodany przez firmę

RENEX Sp. z o. o. Spółka Komandytowa

RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły