Artykuł Dodaj artykuł

Grupa RENEX z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Grupa RENEX została odznaczona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kategorii Gospodarka.

Grupa RENEX z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Grupa RENEX została odznaczona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kategorii Gospodarka.

14 czerwca 2022 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala, w toku której prestiżowe wyróżnienia - Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej.

Nagrodę w kategorii „Gospodarka” przyznano Grupie RENEX za opracowanie w ramach działalności CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX Robota Lakierującego REECO.

Nagrodzone urządzenie zostało stworzone w celu zautomatyzowania etapu produkcyjnego obejmującego rozprowadzanie natryskowe płynów. Obejmuje to w szczególności nakładanie różnych typów powłok, w tym często stosowanego w branży produkcji elektroniki pokrycia conformal coating. Automat został wyposażony w zawór natryskowy zapewniający równomierne nanoszenie powłok płynnych o lepkości od niskiej do średniej oraz zintegrowany układ płukania dyszy eliminujący problem ręcznego czyszczenia zaworu.

To już kolejna z nagród przyznanych robotom REECO. W 2020 roku cała seria została odznaczona Godłem TERAZ POLSKA.

Grupa RENEX z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Grupa RENEX z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

„To wyróżnienie jest dla nas bardzo cenne w dwóch wymiarach. Po pierwsze ze względu to, że czujemy się silnie związani z regionem Kujawsko-Pomorskim. To tu założyliśmy naszą działalność ponad 33 lata temu i mimo upływu lat i rozwoju naszej firmy – już teraz na cały obszar Europy Środkowo-Wschodniej to tu wciąż mamy naszą główną siedzibę i z tym miejscem wiążemy naszą przyszłość. Równie istotnym aspektem jest dla nas docenienie przez kapitułę konkursu nowoczesnych technologii urzeczywistnionych w opracowanym przez nas urządzeniu. Kluczową misją naszej firmy jest dostarczanie wsparcia naszym klientom i partnerom. Uważamy, że działanie w wymiarze doradztwa, szkoleń jak i opracowywanego i oferowanego wysokiej klasy wyposażenia ma bardzo istotny wpływ na rozwój wielu branż, w tym tych ze sfery nowoczesnych technologii. (…) Największe podziękowania i gratulacje należą się Zespołowi RENEX Group – w szczególności naszemu Działowi Badawczo-Rozwojowemu, specjalistom CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX oraz Pracownikom i Współpracownikom innych działów naszej Grupy, którzy przyczynili się do opracowania nagrodzonego Robota Lakierującego REECO. Komentowali Państwo Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

Roboty REECO to seria gotowych do użycia urządzeń, które mogą być implementowane w działających liniach produkcyjnych, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanego procesu projektowania rozwiązań technologicznych i integracji. Zależnie od modelu urządzenia mogą wykonywać takie czynności jak skręcanie, dozowanie, lakierowanie lutowanie czy też etykietowanie. Flagowym i pierwszym urządzeniem w tej serii jest Robot Lutowniczy REECO. Jest to urządzenie przeznaczone do realizacji jednego z etapów produkcji urządzeń elektronicznych - do lutowania elementów przewlekanych na płytach PCB. Tym samym urządzenie pozwala na automatyzację części procesów wytwórczych w zakładach produkujących elektronikę i zmniejszenie związanych z nimi kosztów.

Artykuł został dodany przez firmę

RENEX Sp. z o. o. Spółka Komandytowa

RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły