Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

TOOLEX 2011 pełen perspektyw

21-02-2011, 01:00

Choć do jesieni daleko w Sosnowcu już myśli się o tym okresie, bo właśnie jesienią - od 5 do 7 października – będą miały tam miejsce Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2011, wiodące wydarzenie dla branży obróbki metalu.

spotkanie branżowców

Z roku na rok targi TOOLEX odwiedza większa liczba branżowych specjalistów, w ubiegłym roku przez halę Expo Silesia przewinęło się w czasie tej imprezy ponad 6000 osób, 95% z nich to fachowcy i specjaliści z branży. Większość przyjechała do Sosnowca, by obejrzeć najnowszą ofertę producentów obrabiarek, narzędzi, twórców technologii i oprzyrządowania, oraz oprogramowania do obróbki. A było co oglądać. Swoją ofertę zaprezentowała światowa czołówka producentów. 167 wystawców, którzy reprezentowali ponad 350 firm z całego świata - Austrii, Białorusi, Brazylii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Korei, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalia, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

kompleksowa oferta targów TOOLEX

Podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX swoje produkty prezentują producenci obrabiarek, narzędzi profesjonalnych, oprzyrządowania technologicznego, oprogramowania i aparatury kontrolno-pomiarowej. Tu odbywają się światowe premiery nowych maszyn i urządzeń.

łatwość prezentacji maszyn i urządzeń w ruchu

W ubiegłym roku na ponad 4000 m2 zaprezentowano w ruchu 181 maszyn o łącznym ciężarze przekraczającym 470 ton. Łatwość prezentacji dużych i skomplikowanych urządzeń, a nawet całych linii produkcyjnych w pełnym ruchu, jak w fabryce, to jeden z wielu atutów Centrum Targowo-Wystawienniczego Expo Silesia, bo nowoczesna hala wystawiennicza wyposażona jest we wszystkie potrzebne Wystawcom media.

łatwość dojazdu

Ważną zaletą centrum targowego w Sosnowcu jest jego lokalizacja -  w samym centrum 3 milionowej aglomeracji, będącej jednocześnie największym w Polsce zagłębiem przemysłowym i ważnym ośrodkiem naukowym. Dodatkowo bliskość Czech i Słowacji, otwiera  ośrodek na kolejne kilka milionów odbiorców. Dotarcie do Centrum Targowo-Wystawienniczego Expo Silesia ułatwiają doskonałe połączenia drogowe - bliskość autostrad A-1, A-4 i drogi krajowej S-1, oraz lotnicze - z odległych o godzinę jazdy lotnisk Pyrzowice i Balice można dostać się w kilkadziesiąt zakątków świata.

bliskość rynku i ośrodków naukowych

Expo Silesia to jedyny ośrodek targowy w Polsce, który może zaproponować wystawcom tak liczebny i chłonny rynek. Aglomeracja śląsko-zagłębiowska, gdzie zlokalizowany jest ośrodek to wciąż najsilniejszy i najbardziej rozwinięty przemysłowo region kraju. Rozwija się tu wiele branż, m.in. przemysł motoryzacyjny, lotniczy, maszynowy, spożywczy, wciąż duże znaczenie odgrywa górnictwo i energetyka/

Podobne artykuły