Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic rozszerza gamę produktów Aquarea o nowy monoblok generacji J

Nowy produkt Aquarea dla zrównoważonego ogrzewania i chłodzenia

Panasonic rozszerza gamę produktów Aquarea o nowy monoblok generacji J

  • Nowy produkt Aquarea dla zrównoważonego ogrzewania i chłodzenia
  • Unikalny dwururowy wymiennik ciepła
  • Stała wydajność nawet w bardzo niskich temperaturach
  • Nowy filtr magnetyczny podtrzymujący wydajność
  • Inteligentne sterowanie zapewniające wygodę i bezpieczeństwo

Panasonic Heating & Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę pomp ciepła typu powietrze-woda Aquarea, wprowadzając nowy wysoce wydajny monoblok T-CAP generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Niewielka jednostka zewnętrzna zapewnia chłodzenie, ogrzewanie i produkcję ciepłej wody użytkowej i jest idealna do różnych zastosowań i nieruchomości.

Wysoce wydajne rozwiązanie dla nowych domów

Nowy monoblok Aquarea T-CAP to pojedynczy system do ogrzewania i chłodzenia domu oraz produkcji ciepłej wody użytkowej, który pozwala mieszkańcom cieszyć się większym komfortem użytkowania oraz elastycznością projektu architektonicznego. Monoblok T-CAP jest szczególnie przydatny w projektach modernizacyjnych, ponieważ może z łatwością zastąpić tradycyjne kotły gazowe lub olejowe i może być podłączony do nowego ogrzewania podłogowego, grzejników lub klimakonwektorów.

System charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, posiada klasę A+++ przy 35ºC i A++ przy 55ºC oraz ulepszony współczynnik SCOP i wydajność chłodniczą. Co więcej, może pracować pod wyższym ciśnieniem i osiągać temperaturę wody 65ºC, zapewniając najwyższą wydajność jednostki.

Monoblok wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do R22 i R410A ma bardzo niski wpływ na globalne ocieplenie. Obieg czynnika chłodniczego jest zamknięty wewnątrz jednostki zewnętrznej, więc nie ma potrzeby martwić się o ilość czynnika chłodniczego potrzebnego na pomieszczenie – wewnątrz budynku potrzebne są tylko przewody wodne.

Podtrzymanie całkowitej wydajności

Dzięki technologii dwururowego wymiennika ciepła, unikalnej dla firmy Panasonic, wydajny agregat T-CAP może utrzymać wydajność grzewczą nawet w niskich temperaturach zewnętrznych do -20ºC, konkurując z pompami ciepła o wyższej wydajności i zapewniając użytkownikom znaczne oszczędności w cenie zakupu i kosztach eksploatacji.

Prosta konserwacja

Dodatkowo, w systemie zastosowano nową konstrukcję filtra magnetycznego, który umożliwia filtrowanie i usuwanie metalowego pyłu, zapobiegając awarii pompy i umożliwiając łatwą konserwację, a także utrzymanie wysokiej wydajności produktu.

Wygodna, inteligentna kontrola i zwiększone bezpieczeństwo

System jest również kompatybilny z chmurą Aquarea Smart Cloud, dzięki czemu użytkownicy końcowi mogą zdalnie sterować pełnym zakresem funkcji ogrzewania i chłodzenia, w tym monitorować zużycie energii w celu uzyskania oszczędności energii i kosztów. Ponadto, dzięki Aquarea Smart Cloud użytkownicy mogą korzystać z inteligentnego programu technologicznego IFTTT, który oznacza prosty proces "If This, Then That" (Jeśli to, to tamto). Ta zaawansowana technologia umożliwia użytkownikom automatyczne uruchamianie systemów Aquarea w oparciu o inne aplikacje, usługi internetowe lub urządzenia oraz oferuje jeszcze szybszy dostęp do sterowania inteligentnym domem za pomocą jednego przycisku lub sterowania głosowego.

Ponadto urządzenie można podłączyć do chmury serwisowej Aquarea, co ułatwia zdalne sterowanie i konserwację urządzeń Panasonic. Pozwala to instalatorom na dostęp do systemów ogrzewania i chłodzenia klientów z dowolnej lokalizacji co skraca czas reakcji, ponieważ nie muszą fizycznie pojawiać się u klienta, oszczędzając czas i pieniądze.

W ofercie znalazły się urządzenia jednofazowe o mocy 9 kW i 12 kW, a trójfazowe o mocy 9 kW, 12 kW i 16 kW będą dostępne już niebawem. Oferta obejmuje urządzenia dostosowane do wszystkich rozmiarów nieruchomości i wymagań w zakresie wydajności. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Panasonic i urządzeniu monoblok Aquarea T-CAP, odwiedź stronę www.aircon.panasonic.eu .

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Panasonic Corporation jest jednym z największych producentów elektroniki konsumenckiej i przemysłowej na świecie. Zatrudnia ponad 300 000 osób i wytwarza około 15 000 rodzajów produktów sprzedawanych na całym świecie.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.