Stäubli Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Kurs elektryka - jak wybrać najlepszą szkołę?

Osoby, które zdobędą zawód elektryka, nie muszą się obawiać problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jest to branża, w której nie grozi bezrobocie. Możliwości pracy jest wiele i zależy ona od tego, jaką ścieżkę obierze przyszły specjalista i jakich wyzwań będzie chciał się podjąć. Uzyskanie odpowiednich kwalifikacji w tej dziedzinie otwiera drogę do samorealizacji.edukacji?

Kurs elektryka - jak wybrać najlepszą szkołę?

Osoby, które zdobędą zawód elektryka, nie muszą się obawiać problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jest to branża, w której nie grozi bezrobocie. Możliwości pracy jest wiele i zależy ona od tego, jaką ścieżkę obierze przyszły specjalista i jakich wyzwań będzie chciał się podjąć. Uzyskanie odpowiednich kwalifikacji w tej dziedzinie otwiera drogę do samorealizacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły kształcącej w tym kierunku? Jak zdobyć najlepsze przygotowanie, by mieć szanse wybierać w atrakcyjnych ofertach po zakończeniu edukacji?

Dlaczego warto zostać elektrykiem?

Uzyskanie dyplomu daje szansę zaistnienia na rynku pracy. Będąc wyposażonym w wiedzę i umiejętności praktyczne, które nabywa się podczas rocznego kursu, można znaleźć zatrudnienie w zawodzie, który jest ceniony i potrzebny, o czym świadczy fakt zasilania w energię elektryczną wszystkich przedsiębiorstw, placówek i domostw.

Elektryk to wyspecjalizowany technik, który zajmuje się projektami, instalacją, obsługą, modernizacją i naprawą systemów elektrycznych. Zakres jego działania jest szeroki, pracuje wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, lokalnie lub w wielkich ogólnokrajowych przedsiębiorstwach np. obsługując skomplikowane systemy sterowania, silniki i wszelkie inne urządzenia związane z przesyłem prądu. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na specjalistów od fotowoltaiki, którzy są zatrudniani przy montażu instalacji, rozbudowie sieci i jej serwisie.

Istnieją dwa rodzaje kwalifikacji zawodowej:

  • E7, która obejmuje podejmowanie działań przy montażu i serwisie technicznym urządzeń. Fachowcy posiadający przygotowanie w tym sektorze mogą wykonywać zadania w zakładach produkcyjnych, naprawiając maszyny i urządzenia elektryczne, a także w działach technicznych większych przedsiębiorstw.
  • E8 – sprowadzająca się do zakładania, projektowania i konserwacji instalacji elektrycznych  w różnego rodzaju obiektach. Specjaliści poza pracą na etacie mogą założyć własną działalność gospodarczą, by świadczyć usługi z zakresu elektroinstalacji. 

Dobre przygotowanie gwarancją powodzenia na rynku pracy

Żeby móc przebierać w ofertach, jakie dostarcza rynek pracy, należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Duże znaczenie ma wybór profesjonalnej szkoły, która kształci najlepszych techników, jak istniejąca niemal od trzydziestu lat placówka Viessmann https://www.zawodelektryk.pl/ . Wyspecjalizowana kadra zapewnia zajęcia praktyczne na najnowocześniejszych urządzeniach i systemach, by być na bieżąco z najnowszą technologią po uzyskaniu dyplomu i rozpoczęciu kariery. Wygodna forma szkolenia teoretycznego online odbywa się wieczorowo, wykłady są prowadzone na żywo, można w nich uczestniczyć, zadając pytania, by rozwiać wszelkie nurtujące kwestie. Po skończonej lekcji jest ona zapisywana na platformie, co daje swobodę w dostępie do wiedzy i możliwości usystematyzowania jej. Wykształcenie zdobywane jest w czasie rocznego przygotowania.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe prowadzą do uzyskania państwowych dokumentów, które potwierdzają ukończenie pobierania nauki i podniesienie kwalifikacji, a także tak ważny tytuł zawodowy pozwalający na znalezienie nowej, perspektywicznej pracy.