Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Jakie są najczęstsze awarie w pralkach Candy? Kody błędu

17-02-2020, 12:10

Najczęstsze błędy w pralkach Candy pojawiające się na wyświetlaczu pomagają użytkownikowi dowiedzieć się, z jakim problemem eksploatacyjnym ma on do czynienia. To także nieoceniona pomoc dla fachowca, który niemalże od razu dowiaduje się, jakich prac naprawczych powinien on się podjąć. Same komunikaty są jednak niezrozumiałe, gdyż posiadają sygnaturę zawierającą wyłącznie litery i cyfry. Kluczem do zrozumienia jest ich rozkodowanie. Oto najczęstsze błędy w pralkach Candy, które posiadają indywidualne kody.

Jakie są najczęstsze awarie w pralkach Candy? Kody błędu

Kod błędów E. Czy awaria, z którą mamy do czynienia jest poważna?

Najczęstsze błędy w pralkach Candy mogą pojawiać się w formie komunikatów na wbudowanym wyświetlaczu. Jeżeli nasz model pralki nie jest w niego wyposażony, informować o błędach będą nas inne kontrolki. W zależności od usterki będą migotać tyle razy, ile wynosi kod błędu. Jeśli błąd posiada sygnaturę "7", lampki LED będą migać siedem razy, z pięciosekundowymi przerwami.

1. Kod błędu E02.

Ta sygnatura oznacza, iż nasze urządzenie ma problem z pobieraniem wody. Taka sytuacja może być spowodowana zakręconym zaworem lub skręceniem się wężów doprowadzających. Jeśli komunikat pojawia się po pierwszym uruchomieniu pralki, być może sposób zamontowania węży jest nieprawidłowy - są np. umieszczone na nieprawidłowej wysokości.

2. Kod błędu E03.

Najczęstsze błędy w pralkach Candy obejmują problemy z poprawnym odprowadzaniem wody. Sygnatura E03 oznacza, iż mamy problem z zatkanym filtrem lub zagięciem się węża odprowadzającego zużytą wodę. Warto także zorientować się, czy rura odprowadzająca brudną wodę jest w pełni drożna.

Naprawa pralek z FixAgd.plNaprawa pralek z FixAgd.pl

3. Kod błędu E04.

Zbyt intensywne pienienie się zastosowanych detergentów. Pralka nie będzie pracować prawidłowo, jeśli użyjemy zbyt dużej ilości np. proszku do prania. Powinniśmy zawsze stosować się do zaleceń producentów detergentów, co do sposobu dawkowania preparatów.

4. Kod błędu E07.

Nieprawidłowa szczelność drzwiczek. Być może drzwiczki nie zostały poprawnie zamknięte przez zbyt dużą ilość ubrań w środku bębna. Jeśli drzwiczki mają blokadę należy zaczekać kilka minut, po odłączeniu źródła zasilania. Jeśli błąd się pojawia bez przerwy, należy skontaktować się z serwisem.

Najczęstsze błędy w pralkach Candy - ich znajomość pozwoli uporać się z problemami

Znając odpowiednie kody i sygnatury błędów jesteśmy w wielu przypadkach w stanie samodzielnie usunąć usterkę. Nie zawsze jednak będzie to możliwe. Jeśli nasze wysiłki są bezskuteczne, dobrym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, który przeprowadzi prace naprawcze w naszym urządzeniu.