Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Skup się na detalach

04-09-2019, 02:00

Urządzając nowoczesne mieszkania skupiamy się nie tylko na estetyce wyposażenia, ale i na jego funkcjonalności. Musimy zwrócić uwagę na akcesoria okienne, które zapewniają wszystkim domownikom bezpieczeństwo i chronią przed niepowołanymi osobami.

Klamki okienne

Jedną z podstawowych kwestii podczas zakupu okien jest wybór klamki.

Skup się na detalach
Jej kształt, materiał, kolor oraz funkcje musimy dopasować do naszych indywidualnych preferencji. Jeśli zamierzamy zakładać na swoje okna rolety, warto zainwestować w klamki przeznaczone do zabudowy pod roletę. Posiadając w swoim domu dzieci, powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo i zniwelować wszelkie możliwe zagrożenia. Wiele maluchów chętnie wygląda lub próbuje otwierać okna lub drzwi balkonowe. Chroniąc je przed ewentualnym niebezpieczeństwem warto kupić klamkę do okien z zablokowanym kluczykiem. Maluchy nie otworzą sobie okna i tym samym nic złego im się nie stanie.

Okucia okienne

Zależnie od mieszkania i jego wystroju możemy spotkać się z oknami aluminiowymi, PCV lub drewnianymi. Szukając odpowiednich okuć musimy się kierować materiałem, z którego zostały wykonane nasze okna. Na uznanie zasługują okucia firmy Winkaus, która jest czołowym i docenianym producentem tego typu akcesoriów.

W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz estetykę naszego mieszkania powinniśmy dopasowywać okucia okienne do posiadanych w naszych domach systemów. Wbrew pozorom właściwe dobranie wszystkich akcesoriów oraz zadbanie o właściwą aranżację nie jest prostą kwestią. Musimy wziąć pod uwagę nasze preferencje oraz ceny detali, na jakie możemy sobie pozwolić. Warto przeglądnąć oferty sklepów i zdecydować się na produkty, które najbardziej spełniają nasze oczekiwania. Sklep, który cieszy się szerokim asortymentem i dopasowuje wszystkie egzemplarze do indywidualnych potrzeb klientów znajdziemy pod linkiem: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/okucia-okienne.

Jedna całość

Urządzając swoje mieszkanie i wybierając akcesoria okienne nie możemy zapominać o tym, by stanowiły one jedną, spójną całość z innymi elementami wystroju naszego mieszkania. Często spoglądamy na drzwi oraz klamki zamontowane w naszych domach. Staramy się, by pasowały do siebie kolorystycznie oraz posiadały podobne kształty akcesoriów. Dlatego też kupując klamki do okien i drzwi balkonowych, powinniśmy od razu wybrać klamki, które zamontujemy w drzwiach wewnętrznych naszego mieszkania. Jeśli wybieramy bardziej płynne kształty do okien, to i przy naszych drzwiach powinniśmy zdecydować się na podobną kolorystykę oraz kształt. Podobnie wygląda sytuacja, gdy stawiamy na geometryczne, prostokątne kształty o wyraźne zarysowanych konturach. Jeśli w pobliżu naszych okien znajdują się drzwi, to zamontowana w nich klamka nie może odbiegać swoim kształtem i kolorem od tej znajdującej się przy oknie. Warto stawiać na świadome rozwiązania i wybierać tylko takie akcesoria okienne, które dodadzą naszemu wnętrzu elegancji i sprawią, że zawsze będziemy się w nim czuć spokojnie i bezpiecznie.