Stäubli Łódź Sp. z o.o.
FLIR SYSTEMSFLIR SYSTEMS

Artykuł Dodaj artykuł

Miniaturowy przetwornik siły ściskającej/rozciągającej w testach eksploatacyjnych

Czy jesteśmy w stanie ocenić przydatność przedmiotów codziennego użytku na pierwszy rzut oka?

Czy jesteśmy w stanie ocenić przydatność przedmiotów codziennego użytku na pierwszy rzut oka? Ich wytrzymałość, wagę i wygodę użytkowania? Nie zawsze jest to łatwe. Na pomoc wychodzi nam technologia pomiarowa, która dzięki odpowiednim testom eksploatacyjnym będzie w stanienie odpowiedzieć na nurtujące nas zagadnienia niezależnie od badanej branży.

Miniaturowy przetwornik siły ściskającej/rozciągającej w testach eksploatacyjnych

Obroża czy uprząż?

Obroża czy uprząż, co jest lepsze dla psów? To, co dotychczas było kwestią nastawienia właścicieli psów, zostało zbadane przez brytyjskich naukowców przy użyciu technologii czujników HBM. Hartpury College & University Center przeprowadziło ostatnio ważne badanie dotyczące analizy chodu psów i siły wywieranej na smycz, w przypadku gdy pies ma na sobie obrożę lub uprząż. Siła nacisku spowodowana sposobem noszenia uprzęży u psów może powodować nowe schorzenia lub pogarszać istniejące wcześniej zwyrodnienia. Aby znaleźć odpowiedź, która pomoże złagodzić szkodliwy wpływ uprzęży podczas chodzenia, HBM dostarczył wyniki badań zebrane za pomocą czujników siły U9C, i oprogramowania Catman. Opracowane wyniki, wykazały, że w odniesieniu do poszczególnych rodzajów obroży i uprzęży użytych w badaniu, że nie ma różnicy w chodzie, gdy pies chodzi lub kłusuje w uprzęży. Okazało się jednak, że siła wywierana na szyję i gardło podczas noszenia obroży jest bardziej zogniskowana, co może spowodować uszkodzenia lub zaostrzyć istniejące obrażenia, podczas gdy siła wywierana podczas noszenia uprzęży jest rozłożona na większy obszar, a tym samym zmniejsza się wpływ siły. Zebrane dane mogą być wykorzystane przez zainteresowanych właścicieli zwierząt domowych do podjęcia bardziej świadomej decyzji.

Urządzenia mobilne

Nowoczesne smartfony i tablety oferują fascynujące nowe funkcje i przyjazną dla użytkownika konstrukcję. Jednak urządzenia te muszą przejść przez rozbudowany proces rozwoju i testowania, zanim dotrą do konsumentów. Jednym z parametrów podlegających dokładnej kontroli jest siła nacisku, jaka musimy przyłożyć do ekranu urządzenia, by nim sterować.  Wzmacniacz pomiarowy PMX mierzy siły kontaktowe już od kilku niutonów dla tej aplikacji z długotrwałą stabilnością. Szczególnie imponująca jest czterokanałowa karta pomiarowa PX455 dla mostków pełnych jesli chodzi o przetworniki siły i półmostków indukcyjnych przetworników drogi. Istniejące wyjścia analogowe mogą być wykorzystywane do wyprowadzania kanałów obliczeniowych. Zintegrowany serwer internetowy sprawia, że parametryzacja urządzenia jest niezwykle prosta. Wszystkie zmierzone wartości są również rejestrowane przez PMX za pośrednictwem sieci Ethernet za pomocą oprogramowania HBM catman® podczas uruchamiania i testów w celu przechowywania wysokiej jakości danych i późniejszej ich oceny.