Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Halogeny sufitowe – dlaczego warto je montować?

Nowoczesne aranżacje wnętrz wymagają często użycia nowoczesnych rozwiązań nie tylko w zakresie dekoracji czy wyposażenia pomieszczenia, ale również w sferze oświetlenia. Doskonale sprawdzają się do tego oprawy LED sufitowe.

Nowoczesne aranżacje wnętrz wymagają często użycia nowoczesnych rozwiązań nie tylko w zakresie dekoracji czy wyposażenia pomieszczenia, ale również w sferze oświetlenia.

Doskonale sprawdzają się do tego oprawy LED sufitowe.

Halogeny sufitowe – dlaczego warto je montować?
W pomieszczeniach mieszkalnych światło pełni przede wszystkim funkcję praktyczną – pozwala bezpiecznie poruszać się w przestrzeni i wykonywać w niej różne czynności. Jednak nie można zapominać, że światło jest także bardzo ważne w aranżacji pomieszczeń. To właśnie ono tworzy odpowiedni klimat przestrzeni i wpływa na samopoczucie domowników. Do tego światło pełni funkcję dekoracyjną. Oczywiście planując oświetlenie w domu czy mieszkaniu, trzeba pogodzić potrzeby mieszkańców, charakter pomieszczenia, jego powierzchnię, liczbę okien i kwestie estetyczne. Doskonale nadają się do tego oprawy sufitowe wpuszczane i podtynkowe. Takie halogeny sufitowe można bez problemu nabyć w dobrym sklepie elektrycznym.

Oprawy halogenowe sufitowe – zalety

-Zarówno oprawa LED, jak i oprawa halogenowa doskonale sprawdzają się w różnych pomieszczeniach domu, są więc rozwiązaniem uniwersalnym. Ogromny wybór takich opraw na rynku, przystępna cena i do tego łatwość montażu sprawiają, że halogeny sufitowe cieszą się bardzo dużą popularnością – podkreśla ekspert sklepu internetowego Etak.eu, który ma w swojej ofercie szeroki asortyment spotów halogenowych. – Tego rodzaju oprawy to często prawdziwe dzieła sztuki wzorniczej. Nic dziwnego, że lubią je specjaliści od wystroju wnętrz, traktując lampy sufitowe LED i halogeny jako detale podkreślające aranżację oraz styl pomieszczeń.

Oprawa halogenowa pełni jednak nie tylko funkcję ozdobną, chociaż to jej istotna rola. Taka oprawa jest również praktycznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba umieścić źródło światła o małych gabarytach, a do tego dostępne są wersje opraw zasilane sieciowo, jak i niskim napięciem 12 V.

Halogen sufitowy – jakie modele znajdziemy na rynku?

Wspomnieliśmy już, że wybór opraw halogenowych na rynku jest ogromny. To pozwala łatwo dobrać oprawę do indywidualnych potrzeb i do wystroju wnętrza. Sprawdźmy jednak dokładniej, co znajdziemy na sklepowych półkach.

Przede wszystkim oprawy sufitowe mogą być nieruchome (np. MR16 DS50-AL) lub ruchome (np. HDC-DTL50-WH). W pierwszej wersji pierścień wewnętrzny oprawy nie jest regulowany i światło może być skierowane tylko w jednym kierunku. W oprawie ruchomej można natomiast ustawiać wewnętrzny pierścień pod dowolnym kątem, dostosowując źródło światła do potrzeb użytkownika.

Na rynku znajdziemy również halogeny sufitowe o różnych kształtach. Najpopularniejsze są okrągłe i kwadratowe. Do tego oprawy mogą być pojedyncze, podwójne (np. HDC-DTL2-50-WH), a nawet potrójne i większe. Warto zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego została wykonana oprawa halogenowa. Bardzo popularne są modele stalowe – wytrzymałe, niedrogie, a do tego nieźle się prezentują w nowoczesnych wnętrzach. Można znaleźć je w wersji chromowanej z połyskiem lub matowe, a nawet złote, miedziane lub białe. Alternatywą mogą być oprawy aluminiowe (np. HDC-DTL2-50-BL), które są zwykle bardziej zróżnicowane pod względem designu (zdobione, gładkie). Do tego przeważnie występują w kolorze złotym, srebrnym, białym i czarnym. Ciekawostką są oprawy halogenowe szklane, które dobrze sprawdzają się wraz z innymi szklanymi zdobieniami sufitu (kolor srebrny, biały lub czarny).

Halogeny sufitowe to rozwiązanie praktyczne, a do tego bardzo estetyczne. Dzięki ich uniwersalności można je montować w dowolnym pomieszczeniu, a i tak zawsze prezentują się doskonale. Warto zatem o nich pamiętać, urządzając mieszkanie lub dom.