Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..
IGE+XAO Polska sp. z o.o. Miejsce na reklamę NOWIMEX s.c.

Artykuł Dodaj artykuł

Ograniczniki DC do ochrony instalacji fotowoltaicznych

18-09-2018, 02:00

Jak pokazują doświadczenia firm projektowo-instalacyjnych, do ochrony obiektu wyposażonego w panele fotowoltaiczne (których zakup zwraca się w długim terminie czasu) nie warto stosować niskiej jakości ograniczników przepięć. Sprawdzone i przetestowane laboratoryjnie produkty zapewniające bezpieczeństwo zarówno inwestorowi jak i firmie projektującej. Firma odpowiadająca za serwis, poprawność wykonania i działanie instalacji ma pewność że ograniczniki przepięć w razie potrzeby ochronią instalację elektryczną oraz wyposażenie budynku. Z drugiej strony inwestor będzie bezpieczny zarówno pod względem technicznym jak i co bardzo ważne pod względem skuteczności ubezpieczenia (brak problemów z ewentualnym odszkodowaniem od ubezpieczyciela).

Ograniczniki DC do ochrony instalacji fotowoltaicznych

Ograniczniki przepieć firmy Phoenix Contact to sprawdzone i przetestowane rozwiązania do ochrony obwodów napięcia stałego instalacji fotowoltaicznych. Spełnienie szczególnych wymagań wobec aparatów pracujących w obwodach DC (w tym fotowoltaiki) zagwarantowane jest przez zgodność z normą PN-EN 50539-11 potwierdzone certyfikatem DEKRA.

Ograniczniki do samodzielnej instalacji:

  • VAL-MS T1/T2 1000 DC PV/2+V  2801160  ogranicznik przepięć T1/T2
  • VAL-MS 1000DC-PV/2+V  2800628   ogranicznik przepięć T2

Ograniczniki w gotowych do zastosowania skrzynkach IP65:

  • SOL-SC-1ST-0-DC-1MPPT-1001 2404298  skrzynka z ogranicznikiem T1/T2
  • SOL-SC-1ST-0-DC-1MPPT-2001 2403338  skrzynka z ogranicznikiem T2

Ograniczniki serii VAL-MS spełniają wymagania normy PN-EN 50539-11 oraz posiadają solidne aparaty odłączające: ISCPV= 2000 A. Opisane modele są odporne na wibracje wywołane drżeniem konstrukcji wsporczej pod wpływem wiatru, rygle blokują możliwość wysuwania się wkładek.

W trosce o pełne bezpieczeństwo firma Phoenix Contact zapewnia możliwość badania elektrycznego za pomocą przenośnego laboratorium CHECKMASTER 2. Wszystkie wkładki posiadają nie tylko wskaźnik statusu ale każda może być badana elektrycznie, zgodnie z wymaganiem normy PN-EN62305-3. Takie badanie umożliwia prewencyjną wymianę, gdy ogranicznik sięga końca swoich możliwości ale status jest jeszcze „zielony”. Po badaniu można otrzymać raport, który może stanowić istotny dowód przy ewentualnym dochodzeniu odszkodowania.

Pełny katalog ograniczników przepięć można pobrać ze strony:
www.phoenixcontact.pl/fotowoltaika

Źródło: Phoenix Contact Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

Phoenix Contact Sp. z o.o.

Pod tą nazwą kryje się doskonały serwis. Dzięki kompetentnemu i indywidualnemu doradztwu oferowanemu przez naszą spółkę handlową nasi klienci są zawsze w centrum naszego zainteresowania. Skontaktuj się z nami!

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły