Artykuł Dodaj artykuł

Moc, wydajność, najwyższa jakość prądu i niewielkie gabaryty - uniwersalny agregat prądotwórczy Honda EM30

W otaczającym nas świecie zdecydowana większość sprzętu wymaga zasilania energią elektryczną – najlepiej prądem najwyższej jakości, który jest bezpieczny dla wszelkiego rodzaju odbiorników, w tym dla czułego sprzętu elektronicznego.

Agregat prądotwórczy Honda EM30, Aries Power EquipmentW otaczającym nas świecie zdecydowana większość sprzętu wymaga zasilania energią elektryczną – najlepiej prądem najwyższej jakości, który jest bezpieczny dla wszelkiego rodzaju odbiorników, w tym dla czułego sprzętu elektronicznego.

Takim bezpiecznym i niezawodnym źródłem prądu najwyższej jakości jest jednofazowy agregat prądotwórczy Honda EM30 przeznaczony do zasilania wrażliwych na jakość prądu urządzeń elektronicznych, oświetlenia i różnego rodzaju odbiorników domowych, odbiorników na działkach rekreacyjnych, ale także do zasilania elektronarzędzi stosowanych w budownictwie, firmach remontowych, w służbie zdrowia czy serwisach mobilnych.

„Unikalną cechą Honda EM30 jest połączenie mocy, wydajności i jakości generowanej energii elektrycznej  z niewielkimi gabarytami.” - mówi Marcin Wodzyński, Manager Produktu z Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce. „Kompaktowy i lekki agregat jest najmniejszym w swojej klasie: w ramie, z silnikiem Honda GX200 i z prawie 10-litrowym zbiornikiem na paliwo (etylina 95PB). Te wyjątkowe i komfortowe dla użytkowników parametry uzyskano dzięki innowacyjnej technologii zaprojektowanej przez specjalistów Hondy – w tym modelu cała prądnica osadzona jest na wałku wyjścia mocy silnika. Agregat Honda EM30 jest od A do Z produkowany w Japonii. Użytkownik indywidualny otrzymuje przy zakupie maksymalny, 5-letni okres gwarancji.”

Agregat prądotwórczy Honda EM30, Aries Power Equipment
 
Agregat prądotwórczy Honda EM30, Aries Power Equipment

Najwyższą i jednocześnie bezpieczną dla wszelkich odbiorników jakość prądu zapewnia opatentowana przez Hondę technologia cyklokonwerterowa.

Jest to mikroprocesorowy system  stabilizacji napięcia i częstotliwości, który, w przypadku wahań napięcia i częstotliwości, stabilizuje je w bardzo krótkim czasie. Napięcie zmienne generowane przez Honda EM30 nie zmienia swego kształtu nawet przy maksymalnym obciążeniu agregatu. Oznacza to, że zapewnia stałe stabilne zasilanie. Warto pamiętać, że w przeciwnym przypadku – gdy napięcie prądu nie jest stabilne – elektroniczne odbiorniki mogą nie zadziałać. Jakość prądu i częstotliwości, kontrolowane i stabilizowane przez cyklokonwerter, sprzyja wydłużonej żywotności zasilanych odbiorników.

Agregat Honda EM30 jest wyposażony w:

  • nowoczesny silnik Honda GX200 o mocy maksymalnej 5,5 KM,
  • zabezpieczenie magneto-techniczne prądnicy,
  • duży zbiornik paliwa – pojemność 9,7 l zapewnia aż 6 godzin pracy bez konieczności dodatkowego tankowania. Wskaźnik poziomu paliwa ułatwia obsługę i usprawnia pracę z agregatem,
  • czytelny panel sterowania z włącznikiem zapłonu, lampką kontrolną czujnika oleju (oil alert), zaciskiem uziemienia i wyłącznikiem obwodu prądu zmiennego,
  • gniazdo prądu stałego (DC) 12V umożliwiające ładowanie akumulatorów samochodowych,
  • v-amortyzatory, których zadaniem jest ochrona układu silnika i prądnicy przed zerwaniem podczas transportu lub użytkowania w bardzo trudnych warunkach.

Bezpieczeństwo obsługi i eksploatacji dodatkowo zapewnia konstrukcja ramy z bocznymi osłonami. Agregat Honda EM30 jest dostępny z opcjami dodatkowymi wyposażenia, jak np. licznik motogodzin umożliwiający stałą kontrolę pracy generatora oraz kabel do ładowania akumulatorów typu samochodowego. 

Podobne artykuły