Artykuły - Wiadomości


 
Uniwersalny kontrast na niewielkiej przestrzeni w sercu Zielonej Góry w projekcie Gołaska Studio - zdjęcie

Uniwersalny kontrast na niewielkiej przestrzeni w sercu Zielonej Góry w projekcie Gołaska Studio

17-09-2021

Projektując mieszkanie dla siebie, wybieramy rozwiązania, które spełnią nasze oczekiwania. Jak jednak zaplanować mieszkanie pod wynajem? Takie wnętrze to wyzwanie dla architektów, którzy muszą połączyć ograniczenia wnętrza z uniwersalnością, która trafi w gusta przyszłych najemców. Z tym zadaniem doskonale poradziła sobie Paulina Gołaska z pracowni Gołaska Studio.

Czytaj więcej

 
Nowe oprawy oświetleniowe RoundTech w ofercie Eaton - zdjęcie

Nowe oprawy oświetleniowe RoundTech w ofercie Eaton

17-09-2021

Eaton poszerzyła ofertę o uniwersalne oprawy oświetleniowe RoundTech. To jedyne na rynku rozwiązanie, które daje możliwość przełączania optyki z wąskiej na szeroką. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawdzi się w oświetleniu  zarówno wąskich korytarzy jak i otwartej przestrzeni.

Czytaj więcej

 
5 wskazówek jak przygotować swoje home office na jesień - zdjęcie

5 wskazówek jak przygotować swoje home office na jesień

17-09-2021

Największą zaletą home office dla wielu z nas jest wygoda oraz oszczędność czasu na dojazd do biura. Dodatkowym wyzwaniem staje się oczywiście dobra organizacja, tak by samodzielnie dopilnować terminów i skrupulatnie realizować wszystkie zadania.

Czytaj więcej

 
Podwyżki cen prądu zwiększą boom na fotowoltaikę - zdjęcie

Podwyżki cen prądu zwiększą boom na fotowoltaikę

16-09-2021

Wielu konsumentów i przedsiębiorców już dziś zastanawia się, jakie rachunki za prąd będą płacić od 2022 r.

Czytaj więcej

 
Kurs SEP: jaki zdoobyć uprawnienia SEP - nowe pytania egzaminacyjne 2021 - zdjęcie

Kurs SEP: jaki zdoobyć uprawnienia SEP - nowe pytania egzaminacyjne 2021

16-09-2021

Zdobycie uprawnień SEP wbrew pozorom nie powinno nikomu sprawić trudności. Wymagania wobec kandydatów nie są wygórowane, wystarczy wiedza na odpowiednim poziomie i odpowiedzialność. Ta druga jest indywidualną cechą każdego z kandydatów, natomiast wiedzę można zdobyć na szkoleniach organizowanych pod egidą Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP). Wszystkich zainteresowanych możliwością podnoszenia swoich kwalifikacji organizatorzy serdecznie zapraszają.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać firmę do instalacji paneli fotowoltaicznych? - zdjęcie

Jak wybrać firmę do instalacji paneli fotowoltaicznych?

15-09-2021

Instalacja fotowoltaiczna może Ci przynieść znaczne korzyści finansowe, pozwalając pozyskać darmowy, ekologiczny prąd. Ważny jest jednak poprawny dobór jej komponentów (zarówno pod względem parametrów, jak i jakości). Równie istotny jest jednak montaż instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę, na co zwracać uwagę, porównując oferty konkretnych firm i jak zapewnić sobie usługę na możliwie najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

 
Greenpower – wszystko o fotowoltaice  - zdjęcie

Greenpower – wszystko o fotowoltaice

13-09-2021

Szukasz rozwiązań wykorzystujących zieloną energię? Odwiedź targi Greenpower i zapoznaj się z najnowszymi rozwiązaniami oraz aktualną ofertą rynku OZE. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 60 wystawców.

Czytaj więcej

 
 Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu - zdjęcie

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu

10-09-2021

W naszych mieszkaniach i domach jest wiele rodzajów instalacji. Jedna z nich to instalacja elektryczna. Składa się z miedzianych przewodów w izolacji z tworzywa sztucznego, umieszczonych najczęściej w bruzdach na ścianie, a następnie pokrytych tynkiem. W wielu starszych mieszkaniach instalacje elektryczne liczą po 30 lub więcej lat. Zupełnie nie przystają do dzisiejszych standardów, domagając się wymiany na nowe. Dlaczego? Ponieważ przewody mają zbyt małą średnicę i są wykonane z materiałów niedostosowanych do dużych obciążeń. Efektem posiadania instalacji elektrycznej starego typu jest częste wybijanie korków, ale również może to grozić pożarem. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wymianę starych instalacji elektrycznych na nowe.

Czytaj więcej

 
Tani prąd dla firm – 5 sposobów na obniżenie rachunków w Twojej firmie - zdjęcie

Tani prąd dla firm – 5 sposobów na obniżenie rachunków w Twojej firmie

01-09-2021

Rosnące rachunki za energię elektryczną są odczuwalne w bardzo wielu firmach. Nie powinno więc dziwić, że prawie każda z nich chciałaby ograniczyć wydatki na ten cel. Czy jednak da się to zrobić w praktyce? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

 
Szlachetne materiały, wyjątkowy design. Lampy w mosiężnej odsłonie  od Nowodvorski Lighting - zdjęcie

Szlachetne materiały, wyjątkowy design. Lampy w mosiężnej odsłonie od Nowodvorski Lighting

01-09-2021

Style i trendy zmieniają się z sezonu na sezon. Szlachetne materiały nie wychodzą jednak z mody. Mosiądz, marmur czy drewno od stuleci nadają wnętrzom niezwykłego charakteru i szczególnej oprawy. Nowa odsłona lamp Nowodvorski Lighting pozwala cieszyć się naturalnym pięknem mosiądzu zamkniętym w wyjątkowych formach kolekcji EYE, PROFILE EYE SPOT i IMBRIA.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3283

Najpopularniejsze tagi