google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 22.10.2019
  1 USD
  3.8408
  0.0101
  1 EUR
  4.2792
  0.0017
  1 CHF
  3.8851
  -0.0048
  1 GBP
  4.9700
  -0.0009
  1 RUB
  0.0603
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przydatne narzędzia pomiarowe w domu i w warsztacie

  Podstawą prac budowlanych, jak i drobnych domowych przeróbek, jest wykonanie precyzyjnego pomiaru. Do jego sporządzenia potrzebne są narzędzia pomiarowe, dzięki którym w łatwy sposób zmierzysz każdy istotny wymiar mebla, pomieszczenia czy przestrzeni. Sprawdź, jakie urządzenia pomiarowe są przydatne w domu i w profesjonalnych warsztatach.

  Przydatne narzędzia pomiarowe w domu i w warsztacie, miernik napięcia

  Miernik napięcia

  Kiedy przydają się narzędzia pomiarowe?

  Wykonanie precyzyjnego pomiaru jest bardzo ważne, m.in. w pracach warsztatowych czy w projektowaniu i urządzaniu mieszkania. Przykładem są stolarnie, w których pracownicy muszą idealnie wymierzyć długość ucinanych elementów. Bez odpowiedniego sprzętu byłoby to niemożliwe – podobnie jak w domowych pracach remontowych takich jak np. kładzenie gładzi. Narzędzia pomiarowe są niezbędne zarówno dla profesjonalistów, np. stolarzy czy elektryków, którzy codziennie w pracy wykonują pomiary, jak i amatorów, którzy potrzebują np. zawiesić półkę na ścianie.

  Podstawowe narzędzia pomiarowe w domu

  Planując wstawienie mebli, drobne naprawy czy przebudowę pokoju, pamiętaj o dokładnym pomiarze pomieszczenia oraz poszczególnych elementów. Do jego wykonania nie potrzebujesz zaawansowanego sprzętu – do warunków domowych wystarczą podstawowe narzędzia, które ułatwią Ci np. położyć panele. Dowiedz się, jakie narzędzia powinny znaleźć się w domowym warsztacie.

  Metrówka

  Podstawowe narzędzie, dzięki któremu zmierzysz, np. szerokość wejścia do pokoju czy wysokość ścian. Przyrząd może występować w różnych długościach – nawet do kilkudziesięciu metrów.

  Poziomica

  Przyrząd dzięki któremu wyznaczysz idealną płaszczyznę. Narzędzie przydatne w budownictwie oraz wszelkich pracach remontowych. Dzięki poziomicy sprawdzisz to, czy np. półki nie mają przechyłu.

  Suwmiarka

  Suwmiarka jest narzędziem, które wykorzystywane jest do bardzo precyzyjnych prac budowlanych. Z ich pomocą zmierzysz szerokość, głębokość, grubość i rozstaw np. wiertła. Są to bardzo dokładne przyrządy – suwmiarka daje dokładność pomiaru do 0,1 mm.

  Profesjonalne narzędzia pomiarowe w warsztacie

  Profesjonalne warsztaty i firmy wykorzystują na co dzień bardziej skomplikowane narzędzia od tych najprostszych przyrządów. Specjalistyczne urządzenia gwarantują bardzo precyzyjny pomiar na wielu płaszczyznach.

  Miernik napięcia

  Mierniki cyfrowe napięcia prądu to podstawowe narzędzia każdego elektryka. Za ich pomocą zmierzysz napięcie elektryczne, natężenie prądu oraz opór elektryczny (rezystancję). Niektóre z modeli posiadają funkcję, która pokazuje spadek napięcia czy moc tranzystora.

  Kątownik

  Kątownik to narzędzie, które służy do wyznaczenia kąta prostego. Przyrząd dzieli się na kilka rodzajów, które dopasowane są do konkretnych materiałów, na których wykonuje się pomiary. Dzięki swojej budowie i poręczności używany jest m.in. w budownictwie, stolarstwie i ślusarstwie.

  Dalmierz

  Poręczne, wielofunkcyjne urządzenie do precyzyjnego pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Przyrząd ma wbudowany kalkulator, dzięki czemu bardzo szybko i dokładnie zmierzysz, np. metry kwadratowe i sześcienne. Stosowane są najczęściej w branży budowlanej, gdzie zachodzi potrzeba pomiaru większych odległości.

  Lasery krzyżowe

  Profesjonalne narzędzie przeznaczone dla zakładów i osób, które często wykonują pomiary. Jest to rodzaj elektronicznej poziomicy, która generuje najczęściej dwie linie – pionową i poziomą. Poprzez ich przecięcie powstaje krzyż, dzięki któremu wyznacza się np. kąty proste. Narzędzie wykorzystasz zarówno do zaawansowanych remontów, jak i najprostszych przeróbek budowlanych takich jak, np. budowanie ścian działowych, kładzenie płytek czy wieszanie szafek.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.