google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczne pomiary jakości energii elektrycznej – Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce okienka pomiarowe PQ400

  Pomiary jakości energii elektrycznej coraz częściej wykonywane są zarówno przez dostawców energii elektrycznej, jak i wewnątrz przemysłowych sieci elektroenergetycznych. Podobnie jak w przypadku innych pomiarów wielkości elektrycznych w sieciach elektroenergetycznych istnieją zagrożenia, które mogą doprowadzić do porażenia prądem.

  Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa podczas dokonywania pomiarów jakości energii elektrycznej firma Fluke wprowadziła na polski rynek okienko pomiarowe Fluke PQ400. Zmniejsza ono m.in. ryzyko wystąpienia łuku elektrycznego i porażenia prądem, zwiększa bezpieczeństwo personelu oraz pozwala skrócić czas i obniżyć koszty konserwacji prewencyjnej.

  Okienko pomiarowe Fluke PQ400 umożliwia podłączenie trójfazowych przyrządów pomiarowych do rozdzielnic pod napięciem bez konieczności otwierania drzwi rozdzielnicy i bez noszenia dodatkowych środków ochrony indywidualnej. Likwiduje zatem m.in. potrzebę planowania czasu na otwarcie drzwi rozdzielnicy w celu wykonania podłączeń pomiarowych. Osoba planująca pomiar może w dowolnej chwili zestawić połączenia bez narażania bezpieczeństwa oraz zakłócania działania zakładu, gdyż drzwi rozdzielnicy mogą cały czas pozostać zamknięte.

  Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce okienka pomiarowe PQ400

  Okienko pomiarowe PQ400 montowane jest w dogodnym dla użytkownika miejscu, na dostępnych powierzchniach rozdzielnicy bądź innego urządzenia elektroenergetycznego. Urządzenie wyposażone jest w 5 wejść/wyjść napięciowych oraz 5 wejść/wyjść prądowych. Pomiar natężenia prądu dokonywany jest przez zaistalowane na stałe Cewki Rogowskiego bądź cęgi prądowe dostosowane do układów pośredniczących przekładników prądowych, dzięki czemu okienka mogą być instalowane również w rozdzielnicach średnionapięciowych. Do pomiaru napięcia możliwe jest wykorzystanie bezpośredniego połączenia do badanego układu, bądź sygnałów pochodzących z układu wtórnego przekładników napięciowych.

  PQ400 dedykowane jest w szczególności dla analizatorów serii Fluke 173x/174x, ale można korzystać z niego do pomiarów z wykorzystaniem analizatorów innego typu i innych producentów.

  Urządzenie spełnia kategorię pomiarową CATIII 1000V oraz CATIV 600V, zgodnie ze standardem IEC61010-2-30.

  d
  Główne korzyści dla użytkowników:
  • Zwiększenie bezpieczeństwo i tempa podłączania rejestratorów i analizatorów jakości zasilania i energii elektrycznej
  • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia łuku elektrycznego i porażenia prądem, zwiększenie bezpieczeństwa personelu oraz skrócenie czasu i obniżka kosztów konserwacji prewencyjnej
  • Zmniejszenie kosztów konserwacji i skrócenie czasu przestojów, dzięki możliwości wykonywania kluczowych pomiarów jakości zasilania i energii elektrycznej bez potrzeby otwierania drzwi rozdzielnicy
  • Możliwość rejestrowania i monitorowania mierzonych wartości w każdej chwili, bez zakłócania pracy
  • Wymogi dotyczące pozwolenia na przeprowadzenie prac oraz procesy wg normy NFPA 70E ulegają znacznemu ograniczeniu
  • Zmniejszenie wymagań i uproszczenie procedur dotyczących pozwoleń na pracę, dzięki obniżeniu ryzyka związanego z wykonywaniem pomiarów przy otwartych rozdzielnicach; dodatkowe środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed łukiem elektrycznym często nie są już wymagane, dzięki czemu inspekcje są wykonywane szybciej i wygodniej

  Więcej informacji na temat firmy Fluke i jej produktów znajdziecie Państwo na www.fluke.pl

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.