google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Gdzie stosowane są uszczelki redukcyjne?

  Aby system hydrauliczny działał prawidłowo i bez zarzutów konieczne jest zastosowanie profesjonalnych akcesoriów. Użycie dobrej jakości elementów sprawi, że układ hydrauliczny będzie działał w sposób niezawodny. Dlatego ich wybór jest niezwykle istotny. Lepiej jest bowiem dokonać odpowiedniego montażu raz na latach niż niepotrzebnie wykonywać go dużo częściej.

  Gdzie stosowane są uszczelki redukcyjne?
  Prawidłowe uszczelnienie rur

  Jednym z warunków prawidłowo działającego układu hydraulicznego jest szczelność rur. Dotyczy to zwłaszcza miejsc, w których rur są łączone. Do zapewnienia odpowiedniej szczelności służą uszczelki. Co ważne odpowiednio dobra uszczelka pozwala także na skuteczne połączenie rur o różnej średnicy. Mowa tu o uszczelce redukcyjnej. Dokonując zakupu tego typu uszczelki szczególną uwagę zwrócić należy na jej rozmiar. Wielkość uszczelki oznaczona jest dwoma wymiarami. Oznaczają one średnicę dwóch rur jakie mają zostać połączone. Dlatego zanim uszczelka redukcyjna - http://www.uszczeltech.pl/oferta/uszczelki-instalacyjno-sanitarne.html zostanie zakupiona należy dokonać bardzo szczegółowych pomiarów rur w celu zakupu uszczelki o właściwym rozmiarze. Bardzo ważny jest także materiał z jakiego uszczelka została wykonana. Najlepiej jeśli będzie to elastyczna guma. Jest to wytrzymały materiał, a poza tym uszczelka wykonana z gumy jest łatwa w montażu.

  Uszczelka dobrej jakości

  Jak wspomniano najlepiej, aby uszczelka wykonana była z gumy. Jeszcze lepiej będzie jeśli będzie to guma wysokogatunkowa. Materiał ten jest bowiem niezwykle wytrzymały, a co za tym idzie uszczelka może nam posłużyć nawet przez długie lata. Zastosowanie uszczelki wykonanej z gumy daje nam także pewność co do szczelności miejsca, w którym połączone są rury. Co ważne zastosowanie uszczelek dobrej jakości sprawia, iż ich wymiana konieczna jest dużo rzadziej. Jest to zatem także oszczędność pieniędzy. Sama jakość uszczelki to jednak nie wszystko. Ważny jest także sposób jej zamontowania. Pamiętać należy, aby uszczelka ściśle przylegała do rur. Dzięki temu pod uszczelkę nie będzie dostawać się bród. Ten bowiem może negatywnie wpływać na jej jakość.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.