google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jakie możliwości oferują nowoczesne systemy SCADA?

  Systemy SCADA pozwalają na kompleksowe zarządzanie procesami technologicznymi. Jakie możliwości dają najnowsze wersje tych systemów?

  Stosowane już od lat, teraz dostępne w nowych wersjach o znacznie szerszej funkcjonalności – systemy SCADA (ang. Supervisory Control And Data Acquisition) to systemy komputerowe pozwalające na prowadzenie nadzoru i zarządzanie procesami technologicznymi.

  Jakie możliwości oferują nowoczesne systemy SCADA?
  Jakie możliwości oferują współcześnie dostępne systemy SCADA? Gdzie używane są najczęściej? Jakie z nich wybierane są dzisiaj najczęściej?

  Możliwości systemów SCADA

  Pod pojęciem takim jak „SCADA” może znajdować się zarówno systemy komputerowy, ale również komputer wyposażony w taki system. Jest on wtedy nadrzędny w stosunku do używanych w sterowaniu procesami sterowników PLC, a także innych urządzeń – pomiarowych i wykonawczych, które odpowiadają za realizację zleconych zadań.

  Nowoczesne systemy SCADA pozwalają na korzystanie z różnorodnych funkcjonalności, dzięki czemu posiadają one tak szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach – od przemysłu, przez transport, a skończywszy na automatyce budynkowej.

  Systemy SCADA pozwalają na:

  • gromadzenie danych pobieranych z maszyn oraz urządzeń, na przykład pomiarowych
  • nadzorowanie realizowanych procesów przez maszyny i urządzenia
  • wizualizację danych w czasie rzeczywistym
  • automatyczne kontrolowanie procesów zgodnie z przygotowanym wcześniej programem albo ręcznie przez operatora systemu
  • alarmowanie w razie spełnienia określonych warunków
  • zapisywanie danych historycznych procesów do ich późniejszego odczytu

  Ze względu na swoją szeroką funkcjonalność system SCADA sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których konieczne jest regularne gromadzenie danych o procesach, nadzorowanie ich przebiegu, sterownie nimi oraz alarmowanie. Dzięki temu prowadzenie prac jest jeszcze bardziej efektywne, bezpieczne, a także niezawodne – bez potrzeby stałej obsługi ze strony operatora.

  Aktualnie dostępne są różnorodne systemy SCADA, które różnią się między sobą swoimi funkcjonalnościami. Wśród popularnych systemów wybieranych chętnie do różnych zastosowań znajduje się system ControlMaestro, który został stworzony na bazie niezawodnego systemu SCADA Wizcon Supervisor firmy Elutions.

  ControlMaestro – modułowy system SCADA o otwartej architekturze

  System ControlMaestro, dawniej Wizcon Supervisor, jest modułowym systemem SCADA, który cechuje się otwartą architekturą i pełną skalowalnością. Znalazł on bardzo szerokie zastosowanie – używany jest między innymi w zarządzaniu procesami w przemyśle, infrastrukturze, w systemach BMS – automatyki budynkowej.

  Najnowsza wersja systemu SCADA ControlMaestro, która została wydana w 2018 roku, oferuje swoim użytkownikom jeszcze szerzą funkcjonalność z naciskiem na wykorzystanie nowoczesnych technologii webowych.

  Zgodnie z koncepcją Industry 4.0, której celem jest stworzenie automatycznej, inteligentnej fabryki, system SCADA ControlMaestro wspiera prowadzenie szeregu procesów z naciskiem na indywidualne dopasowanie, efektywność, bezpieczeństwo oraz niezawodność pracy.

  W najnowszej wersji na 2018 roku system ControlMaestro zapewnia pełną zgodność z aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami internetowymi. Dzięki zastosowaniu przyjemnego dla oka interfejsu graficznego Maestro Aditum w technologii HTML5 ułatwia sterowanie także za pośrednictwem internetu – przez komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne, w tym tablety i smartfony wyposażone w systemy operacyjne Android i iOS. Wspierana jest też współpraca z ekranami dotykowymi.

  System SCADA ControlMaestro jest oferowany również w polskiej wersji językowej.

  Pliki instalacyjne do systemu SCADA ControlMaestro dostępne są na stronie internetowej firmy Sabur, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla automatyki w tym systemów SCADA.

  Przez wykorzystanie systemów SCADA możliwe jest kompleksowe prowadzenie procesów technologicznych w wielu branżach – to nowoczesne wsparcie, które pozwala na uzyskanie optymalnych efektów!

  Tagi:

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.