google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Firma Eaton przedstawia nowy, uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych opracowany z myślą o producentach maszyn na eksport

  Firma Eaton przedstawia nowy, uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych opracowany z myślą o producentach maszyn na eksport

  Eaton Electric poszerza swoje portfolio przekaźników bezpieczeństwa o nowy model ESR5-NO-31-UC. Urządzenia te zostały zaprojektowane dla szerokiego zakresu napięć, od 24 V do 230 V AC lub DC, co sprawia, że nadają się do użytku na całym świecie i w systemów sterowania o różnej architekturze. Dlatego też przekaźniki mogą być używane również z napięciami sterującymi 110 V, które są standardem w USA. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są najnowszym produktem z rodziny przekaźników ESR5 firmy Eaton. Wprowadzenie ich na rynek potwierdza uniwersalne zastosowanie urządzeń ESR5, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z magazynowaniem, budową i zakupem.

  Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC mogą przetwarzać sygnały generowane przez wyjścia OSSD, co umożliwia podłączenie do systemu czujników takich jak kurtyny świetlne. Każdy przekaźnik posiada trzy redundantne obwody wyjściowe i zaciski dla różnych typów czujników - obok obsługi kurtyn świetlnych można również dodawać takie funkcje jak przyciski wyłączania awaryjnego, monitorowanie osłon bezpieczeństwa czy sterowanie ryglami. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa oferują zatem dużą elastyczność w odniesieniu do różnych typów czujników bezpieczeństwa, które są kontrolowane przez urządzenie. Ich liczne opcje połączeń po stronie wejściowej i wyjściowej, jak również szeroki zakres napięć wejściowych, pozwalają na szeroki zakres zastosowań. Jedno urządzenie może być stosowane w wielu różnych obwodach bezpieczeństwa. Dzięki temu konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów nie potrzebują już tak wielu różnych komponentów, co zmniejsza koszty związane z magazynowaniem zapasów i części zamiennych, jednocześnie upraszczając proces inżynieryjny.

  Szerokość 22,5 mm sprawia, że przekaźnik bezpieczeństwa jest o połowę mniejszy niż jego poprzedni model, co pozwala zaoszczędzić miejsce w szafie sterowniczej. Rozszerzony zakres temperatur otoczenia od -40 °C do +55 °C również poszerza zakres zastosowań. Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC posiadają dopuszczenia UL i mogą pracować w obwodach o najwyższych poziomach funkcjonalnego bezpieczeństwa (PL e, zgodnie z normą EN 13849 oraz SIL CL 3, zgodnie z normą EN 62061).

  Dostępny obecnie model przekaźnika bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC zastępuje poprzedni model ESR5-NO-31-AC-DC.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.