google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dlaczego warto zrobić uprawnienia SEP

  Dlaczego warto zrobić uprawnienia SEP

  W Polsce każda osoba, która chce pracować przy prądzie musi posługiwać się świadectwem kwalifikacyjnym, czyli tak zwanymi uprawnieniami SEP.

  Elektrykiem może zostać hydraulik, emerytowany nauczyciel czy też absolwent szkoły średniej lub zawodowej. Aby rozpocząć pracę w nowej dla siebie branży związanej z kontaktem z prądem powinno zacząć się od przyswojenia wiedzy. Do szkolenia może przystąpić każdy, nie ma wymagań co do wykształcenia, doświadczenia, ani wiedzy, wystarczy zapisać się i stawić w wybranym przez siebie mieście i terminie.

  Szkolenie ma za zadanie przygotowanie do egzaminu, po którym uzyskuje się uprawnienia SEP. Uczestnikom stawiany jest jeden warunek, który należy spełnić - wiek – w momencie przystąpienia do egzaminu trzeba mieć ukończone 18 lat.

  Koszt szkolenia 4 godzinnego nie jest wygórowany i wynosi 95 zł, natomiast sam egzamin to już 225 zł. Firmy, które realizują szkolenia i egzaminy SEP są jednak elastyczne i jeśli masz zdolności negocjacyjne, to za szkolenie możesz zapłacić nawet połowę mniej, a jeśli nie zdasz egzaminu, to nie poniesiesz jego kosztów. Czyli ryzyka i inwestycji oprócz kilku godzin tutaj nie ma.

  Zapisz się na szkolenie SEP już teraz >>>

  Zdobyłeś uprawnienia, jesteś już elektrykiem i możesz pracować z prądem na własny rachunek czy też dla firmy, która Cię zatrudni. Jest mnóstwo pracy na rynku dla elektryków i to dobrze płatnej. Może więc warto rozważyć taką możliwość?

  Trzeba pamiętać o ryzyku. Same szkolenie 4 godzinne i uprawnienia SEP nie sprawią, że będziesz mistrzem kabelków i gniazdek. Tutaj jednak przyda się praktyczna wiedza z tego zakresu. Są na rynku także szkolenia 30 godzinne, gdzie wiedza na temat tego zawodu jest bardziej pogłębiona niż szkolenie jednodniowe zakończone egzaminem. Pamiętaj: jako elektryk odpowiadasz za siebie i za zdrowie innych - pomyłka elektryka nie zawsze jest do naprawienia.

  Zapisz się na szkolenie SEP już teraz >>>

  Podjąłeś decyzję i zakasasz rękawy, potrzebujesz jednak zdobyć poradę ekspertów z branży aby udać się na specjalistyczne szkolenie SEP.  Jednym z najpopularniejszych miejsc zajmujących się wsparciem w zakresie elektryki jest Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich, które pomoże Ci w doborze odpowiedniego kierunku dla Ciebie. Ułatwi zdobycie profesjonalnych uprawnień i bycie najlepszym w swoim fachu! Stowarzyszenie prowadzi szkolenia w 20 miastach na terenie całego kraju i są w stanie przeprowadzić szkolenie z zakresów – instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. Bezpośrednio po przejściu kursu SEP uczestnicy zdają egzamin państwowy, po którym otrzymują Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.