google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy oświetlenie LED ma zalety?

  Żarówki LED pojawiły się w domach całkiem niedawno, chociaż w postaci taśm świecących czy małych punktów oświetleniowych znane są od wielu lat. 

  Czy oświetlenie LED ma zalety?
  Dzisiaj wielu klientów sklepu z produktami elektronicznymi i oświetleniem do pomieszczeń zastanawia się, czy warto tradycyjne żarówki lub świetlówki wymienić na te LED-owe.

  Moc żarówek LED

  Obecne w sklepach żarówki LED są niezwykle wydajne i dają bardzo mocne światło, dlatego sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w miejscach pracy, jako oświetlenie uliczne oraz w produkcji reklam. Żarówki LED są więc niezwykle uniwersalne, a z drugiej strony różnorodność żarówek powoduje, że można je dobrać idealnie do potrzeb. Jednocześnie to najbardziej energooszczędne źródło sztucznego światła, jakie kiedykolwiek powstało. Porównując je z klasycznymi żarówkami, pobierają do 90 procent mniej energii, przez co rachunki za prąd stają się niższe lub ze światła można korzystać dłużej i montować lampy w wielu różnych punktach. Żarówki LED od momentu przełączenia włącznika światła, świecą z pełną mocą. Gasną również natychmiast. Nie potrzebują czasu na to, by nagrzać się i emitować pełne światło. Świetlówki LED nie nagrzewają się, dlatego też nie pobierają dodatkowej energii, a cała zamieniana jest w światło.

  Trwałość i ekologiczność żarówek LED

  Niektórzy klienci sklepu elektronicznego zauważą, że koszt żarówki LED jest wyższy, niż cena, jaką trzeba zapłacić za typową żarówkę. Jednak z żarówki LED można korzystać średnio od 15 000 do 30 000 godzin. W tym samym czasie trzeba zużyć nawet 30 klasycznych żarówek. Ponadto żarówki LED odporne są na uszkodzenia mechaniczne, nie mają żadnych ruchomych części, szklanych elementów, dobrze znoszą uderzenia i wstrząsy. To, że w żarówkach LED nie ma żadnych szkodliwych substancji, między innymi trującej rtęci, także przemawia do zwolenników ekologii. Jeśli życie żarówki LED, i tak przecież niewiarygodnie długie, dobrnie do końca, można ją wyrzucić do zwykłego pojemnika na śmieci.

  Czy żarówki LED mają wady?

  Chociaż coraz więcej osób kupuje żarówki LED, pojawiają się głosy, że to zbyt kosztowne rozwiązanie, na które nie stać zwykłych użytkowników. Pamiętać jednak należy, że trwałość, niezawodność i energooszczędność żarówek LED przekłada się ostatecznie na niższe rachunki za prąd i na ograniczenie wydatków związanych z ich wymianą. Dodatkowo można korzystać z dobrych cen i promocji w internetowym sklepie Elektrospark z oświetleniem. Sklep posiada szeroką ofertę https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html najwyższej jakości żarówek LED do domów, biur i zakładów przemysłowych.

  Żarówki LED do każdej lampy

  Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących doboru żarówek LED do konkretnych lamp. Kupić je można do żyrandoli wiszących, kinkietów, lampek nocnych czy biurkowych. Żarówki LED dostępne są z różnego rodzaju gwintem i mają kształty, które wpasują się w każdą wizję oświetlenia we wnętrzu. Podobnie, jak w przypadku zwykłych żarówek, także LED-owe mają odcienie zimne i ciepłe, mogą emitować światło białe, lekko żółte, a nawet świecić innymi kolorami.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.