google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Automatyka przemysłowa – praktyczne zastosowania

  Automatyka przemysłowa – praktyczne zastosowania

  Wykorzystanie automatyki w przemyśle jest krokiem milowym ku poprawie wydajności produkcji, jakości wyrobów i bezpieczeństwa pracowników. Aktualnie przemysł dąży do tego, by jak najwięcej obszarów funkcjonowania objąć sterowaniem automatycznym. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie szeregu czujników, sterowników i komputerów z zaawansowanymi systemami sterowania.

  Wydajność pracy

  Procesy produkcyjne składają się z kilku etapów, gdzie każdy z nich musi prawidłowo funkcjonować i współgrać z pozostałymi. Pierwotnym celem automatyki było zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych, które są konieczne by produkcja masowa była opłacalna. Obecnie, każda minuta przerwy w procesie oznacza dla firmy ogromne straty finansowe.

  Dlatego coraz więcej producentów stara się zastąpić ludzi maszynami, które nie potrzebują odpoczynku i zachowują cały czas tę samą precyzję działania. W tym celu niezbędny jest właściwy program IT, który będzie odpowiedzialny za sterowanie jednostkami mechanicznymi. Przedsiębiorstwa wykorzystujące maszyny, są zobligowane do wykonywania regularnych przeglądów i serwisowania sprzętu.

  Jednak maszyny także podlegają zużyciu i wymagają napraw, a te muszą być wykonane z największą starannością i z wykorzystaniem markowych części zamiennych, dlatego https://indual.pl/ oferuje nie tylko bardzo szeroki asortyment niezbędnych w przemyśle produktów do automatyki przemysłowej, ale także zapewnia ich dużą dostępność i szybkość dostawy. Dzięki temu procesy produkcyjne mogą trwać nieprzerwanie.

  Powtarzalna jakość w produkcji automatycznej

  Zautomatyzowana produkcja masowa ma na celu przestrzegania ścisłych wymogów jakościowych produktów. Wiadomo, że człowiek wykonując przez długi czas tę samą czynność może robić to z różnym efektem. Roboty niwelują ewentualny spadek jakości produkcji. Dodatkowo produkcja automatyczna umożliwia lepszą kontrolę nad procesami dzięki informacjom zwrotnym w postaci precyzyjnych statystyk, które służą później do analizy.

  Obniżenie kosztów produkcji i podniesienie bezpieczeństwa

  Inwestycja w maszyny w firmie produkcyjnej zwraca się bardzo szybko nawet pomimo ich początkowo bardzo wysokiej ceny generują one duże oszczędności głównie za sprawą ograniczenia ilości etatów. Oprócz tego zautomatyzowana może być utrzymana przez całą dobę co w dużym stopniu zwiększa jej wydajność. Dlatego mimo początkowo znacznych nakładów finansowych, w dłuższym okresie automatyka przynosi firmie ogromne zyski. Poza tym, używanie robotów zwiększa bezpieczeństwo pracy. Maszyny nie wymagają również tak bardzo restrykcyjnych warunków pracy jak ludzie, dlatego zakład może oszczędzać na ogrzewaniu, oświetleniu czy dodatkowym wyposażeniu hali produkcyjnej. Zastąpienie pracowników maszynami chroni ich zdrowie.

  Automatyka odgrywa dziś ogromną rolę w przemyśle. Mimo, że wielu przedsiębiorców waha się przed wprowadzeniem automatycznych systemów, z racji wysokich kosztów wdrożenia, ci którzy się na to zdecydowali od razu zauważyli zwiększony obrót i rosnące przychody. Korzystając z maszyn w halach produkcyjnych, trzeba pamiętać o ich monitorowaniu i serwisowaniu. Sprawne sprzęty gwarantują bezpieczną i długotrwałą pracę.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.