google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.08.2019
  1 USD
  3.9199
  -0.0082
  1 EUR
  4.3519
  -0.0024
  1 CHF
  4.0071
  -0.0022
  1 GBP
  4.7531
  -0.0182
  1 RUB
  0.0586
  -0.001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Cichsze, mocniejsze i szybsze w wypełnianiu: nowy standard e-prowadników igus dla małych i średnich rozmiarów

  Logo igus

  Seria E2.1 redukuje hałas o 10 dB, a czas montażu o 50%

  Nowa seria prowadnika E2.1 do tej pory była dostępna wyłącznie jako drogi, specjalistyczny produkt, teraz staje się standardem w firmie igus. Nowa seria charakteryzuje się długą żywotnością, bardzo cichą pracą i łatwym wypełnianiem w ciągu kilku sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikowi 50% czasu montażu. Jednocześnie nowa seria e-prowadników dla średnich obciążeń zaspokaja potrzeby maszyny, a nie odwrotnie. W przyszłości użytkownicy będą mogli wybrać idealny e-prowadnik lub e-tubę do niezawodnego prowadzenia przewodów z ponad 850 alternatyw.

  Większa pojemność powierzchnia wewnętrzna, łatwe wypełnianie oraz montaż, a także długa żywotność to tylko niektóre z zalet, jakie oferuje seria E2.1 firmy igus.

  Ta nowa generacja dwuczęściowych e-prowadników została opracowana w celu udoskonalenia poprzedniej serii E2/000, która udowodniła swoją wartość przez ponad 15 lat. Seria E2.1 oferuje wyjątkowo szybkie wypełnianie e-prowadnika z boku lub od góry - wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia za pomocą otwieracza do prowadnika lub śrubokrętu. 

  W ten sposób 1 metr e-prowadnika można otworzyć w ciągu zaledwie 2 sekund Dzięki tym cechom E2.1 idealnie nadaje się do zastosowania w przemyśle maszynowym, do obróbki drewna i metalu oraz w konstrukcji obrabiarek.

  Cichsze, mocniejsze i szybsze w wypełnianiu: nowy standard e-prowadników igus dla małych i średnich rozmiarówRysunek PM6118-1
  Dostępny w pięciu rozmiarach: model E2.1 firmy igus o innowacyjnej konstrukcji hamulca jest o 10 dB cichszy, niż jego poprzednik. (Źródło: igus Sp. z o.o.)
  Oprócz wewnętrznej wysokości 10, 15 i 26 milimetrów, użytkownicy mogą również mieć wewnętrzne wysokości 38 i 48 milimetrów. "Do końca roku klient będzie miał możliwość opracowania rozwiązania, które najbardziej mu odpowiada z ponad 850 różnych kombinacji prowadników", wyjaśnia Jörg Ottersbach, szef działu e-prowadników w firmie igus. "Ponad 250 z tych opcji jest już dostępnych dla Motek."

  Cicha praca dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca

  Specjalną cechą nowego E2.1 jest unikatowy hamulec w kształcie soczewki przy ograniczniku ogniw prowadnika. Zapewnia to szczególnie cichą pracę przy niskich wibracjach. W porównaniu z poprzednią generacją hałas został zredukowany nawet o 10 dB dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca. Seria E2.1 jest cichsza do 15 dB niż porównywalny e-prowadnik dostępny na rynku. Zostało to udowodnione w testach przy szybkości 2 m/s w izolowanej komorze dźwiękowej w laboratorium testowym igus o powierzchni 2750 metrów kwadratowych.

  Indywidualne zasilanie dzięki maksymalnej elastyczności

  Ponadto, e-prowadniki mają zoptymalizowane wnętrze, które oferuje jeszcze więcej miejsca przy tej samej zewnętrznej wysokości w porównaniu z E2/000. Aby dopasować projekt wypełnienia prowadnika, igus oferuje kompletny zakres podziału wewnętrznego składający się z separatorów LEAN o zaokrąglonych krawędziach dla długiej żywotności węży i przewodów. Montaż podziału wewnętrznego z separatorami LEAN jest do 50% szybszy niż poprzednie rozwiązania, dzięki czemu zapewnia jeszcze szybsze konfekcjonowanie. W przypadku aplikacji montowanych na boku dostępne są separatory z nacięciami, które zapewniają indywidualne dopasowanie. Separator z nacięciami wchodzi w wąską, zintegrowaną kratkę w poprzeczce i zapewnia bezpieczne dopasowanie. Dzięki dopasowaniu wysoce elastycznych przewodów i złączy chainflex, E2.1 jest dostępny jako kompletne, gotowe do podłączenia rozwiązanie energetyczne dla wszystkich inżynierów mechanicznych na całym świecie. Oprócz asortymentu E2.1, te e-prowadniki są również dostępne jako zamknięte e-tuby w zakresie R2.1, które mają takie same cechy konstrukcyjne jak E2.1. E2.1 jest również wyposażony w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu, oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.