google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Plug-in przekształca sterownik WAGO w urządzenie IoT

  Plug-in przekształca sterownik WAGO w urządzenie IoT

  Dzięki prostemu rozszerzeniu oprogramowania o obsługę MQTT, każdy sterownik PFC WAGO staje się sterownikiem IoT gotowym do przetwarzania w chmurze – IT i automatyka stają się jednością.

  Sukces przedsiębiorstwa dzięki chmurze

  Pozyskanie danych z obiektu, digitalizacja i powiązanie ich ze sobą – to główne założenia Przemysłu 4.0. Dzięki prostej aktualizacji sterowniki PFC100 i PFC200 WAGO stają się sterownikami IoT, które przekazują do chmury dane z obiektu technologicznego. Informacje mogą być dalej gromadzone i wykorzystywane do analiz. W ten sposób generowana jest prawdziwa wartość dodana przedsiębiorstwa – aby osiągnąć wzrost efektywności produkcji własnej, aby zarządzać energią w budynku lub też w celu opracowania kolejnych usług dla użytkownika końcowego. Także urządzenia już eksploatowane, przez przystosowywanie ich do pracy z IoT dołączają do nowoczesnych systemów BigData. Rodzina sterowników PFC przynosi światu biznesu rozwiązanie techniczne, które pozwala wdrażać zasady zrównoważonego rozwoju.

  Rozwiązanie elastyczne i przyszłościowe

  W kilku prostych krokach sterowniki PFC 100 i PFC 200 stają się urządzeniami IoT – poprzez rozszerzenie oprogramowania sprzętowego i programowanie aplikacji IEC z odpowiednią biblioteką. Informacje o stanie, takie jak Run/Stop, statusy połączeń, informacje o urządzeniach i zmienne zdefiniowane w programie IEC można wtedy wysłać do chmury i wizualizować. Użytkownik decyduje, czy sterownik wyśle dane do Microsoft Azure, Amazon Web Services czy IBM Bluemix. W przyszłości dzięki standaryzowanemu protokołowi MQTT będzie także możliwa komunikacja z obcymi rozwiązaniami technicznymi. Dane przesyłane są w formacie JSON (JavaScript Object Notation), a połączenie jest zabezpieczone szyfrem TLS.

  Plug-in przekształca sterownik WAGO w urządzenie IoT


  Interfejs MQTT umożliwia przesyłanie danych z obiektu do chmury.

  Użytkownik może łatwo dokonać aktualizacji oprogramowania w przeglądarce internetowej przy pomocy Web-Based-Management (WBM). Poza tym w skład zestawu wchodzą biblioteki dla CODESYS 2.3 i e!COCKPIT. Konfiguracja połączenia z chmurą odbywa się także poprzez WBM. W programie IEC można definiować zmienne, które będą przesyłane do chmury – w ten sposób użytkownik zawsze zachowuje kontrolę nad przesyłanymi treściami.

  Źródło:
  WAGO ELWAG sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  WAGO ELWAG sp. z o.o.

  WAGO ELWAG jest producentem i dostawcą nowatorskich komponentów dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej, a nasze działania poparte są ponad 50-letnim doświadczeniem.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.