google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Gdzie zamontować wideodomofon?

  Jak wybrać wideodomofon – czym się kierować? Jak i gdzie go zamontować i czy warto robić to samemu? Jakich błędów pojawiających się podczas montażu należy unikać?

  Wideodomofony to ulepszona i nowocześniejsza wersja domofonów. Te pierwsze coraz częściej są montowane w domach zamiast tradycyjnych domofonów. Dzięki nim kontrola dostępu i poziom bezpieczeństwa są większe. Najchętniej wybierane są wideodomofony cyfrowe przewodowe, a także coraz częściej nowoczesne bezprzewodowe wideodomofony IP.

  Wideodomofon firmy Eltrox
  Jaki wideodomofon wybrać?

  Wideodomofony występują w wersji analogowej oraz cyfrowej, a także przewodowej i bezprzewodowej. To, jakie urządzenie wybierzemy determinuje przebieg prac związanych z montażem, komfort użytkowania, a także w dużej mierze skuteczność ochrony domu. Warto zatem przed zakupem dokładnie zastanowić się jaki wideodomofon spełni nasze oczekiwania. Od urządzeń analogowych odchodzi się, raczej stosuje się te cyfrowe i coraz częściej te bezprzewodowe.

  Przed wyborem konkretnego modelu należy wiedzieć jaki panel zewnętrzy można zastosować w naszym domu oraz sposób montażu na słupku ogrodzenia (natynkowy czy podtynkowy). Wysokość i miejsce instalacji dobiera się indywidualnie. Następnie trzeba zdecydować czy panel ma być wyposażony w zamek szyfrowy oraz czytnik kart zbliżeniowych (zamiast tradycyjnego klucza). Kolejna decyzja dotyczy monitora wideodomofonu. Należy także zastanowić się czy chcemy, by urządzenie było wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak elektrozaczep, zamek kodowy, szyfrator, czytnik linii papilarnych itp.

  Jeśli chodzi o wybór firmy i modelu, to warto wybierać urządzenia sprawdzone. To, na co należy zwrócić uwagę, to liczba obsługiwanych wejść oraz tzw. elastyczność systemu, czyli możliwość późniejszej rozbudowy i kompatybilność elementów.

  Montaż wideodomofonu

  Montaż wideodomofonu jest dość skomplikowany, dlatego na pewno lepiej zlecić go specjalistom niż robić to samemu. Wymaga precyzji technicznej i znajomości tematu instalacji elektrycznych. W przypadku urządzeń analogowych wymagane jest rozprowadzenie dużej ilości przewodów pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Trzeba zrobić wykop i zabezpieczyć kable w osłonach. Ponadto wideodomofon trzeba podłączyć do instalacji elektrycznej. Warto wiedzieć, że panel zewnętrzny należy zamontować na wysokości ok. 1,6 m tak, aby swobodnie można go było obsługiwać.

  Jeśli chodzi o wideodomofony bezprzewodowe, to warto wiedzieć, że liczne urządzenia domowe mogą generować dość silne zakłócenia elektromagnetyczne, które mogą mieć wpływ na działanie tego typu urządzeń. Dlatego montaż wideodomofonu bezprzewodowego powinien to uwzględnić – należy wtedy urządzenie wewnętrzne, czyli monitor zainstalować jak najbliżej okna i możliwie jak najdalej od urządzeń generujących zakłócenia.

  Należy unikać najczęstszych błędów popełnianych podczas montażu wideodomofonu, czyli: niewłaściwego ulokowania wewnętrznego panelu, zastosowania niewłaściwych przewodów łączących poszczególne panele, nieprzewidzenia możliwości awaryjnego otwierania drzwi, niedostosowania miejsca do montażu panelu zewnętrznego oraz niewłaściwego oświetlenia wideodomofonu. By uniknąć tych i innych błędów, najlepiej zlecić montaż wideodomofonu fachowcowi, który może także doradzić jaki wideodomofon wybrać.

  Szeroki wybór wideodomofonów i akcesoriów można znaleźć na stronie: https://www.eltrox.pl/automatyka-domowa/wideodomofony.html.

  Źródło:
  Artykuł sponsorowany
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.