google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczne prowadzenie węży hydraulicznych w najmniejszych przestrzeniach za pomocą prowadnika przewodów hydraulicznych igus E2

  Logo igus

  Nowy e-prowadnik zmniejsza ilość konserwacji maszyn budowlanych i podnośników samochodowych.

  Bezpieczne prowadzenie węży hydraulicznych w najmniejszych przestrzeniach za pomocą prowadnika przewodów hydraulicznych igus E2

  Rysunek PM5918-1
  Przewody i dwa węże hydrauliczne można bezpiecznie prowadzić za pomocą prowadnika przewodów hydraulicznych E2. Zwiększa to żywotność i skraca okresy konserwacji.
  (Źródło: igus Sp. z o.o.)

  Dzięki nowemu prowadnikowi przewodów hydraulicznych E2 mamy teraz prowadnicę energii i mediów, nawet w przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych na podporach. Wytrzymały, zajmujący niewiele miejsca i łatwy w montażu, e-prowadnik igus oprócz przewodów zasilających i sterujących, prowadzi dwa przewody hydrauliczne. Prowadnik przewodów hydraulicznych E2 jest idealnym rozwiązaniem dla specjalnej inżynierii mechanicznej, a jego zastosowanie znacznie zmniejsza koszty konserwacji i przestojów.

  Specjalne wyzwania wymagają innowacyjnych rozwiązań. Jest to szczególnie ważne w przypadku podpór wielu maszyn budowlanych, takich jak pompy do betonu lub mobilne żurawie, które charakteryzują się dużą różnorodnością modeli, również w komponentach. Bezpieczne prowadzenie węży hydraulicznych ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ muszą one stale i niezawodnie zaopatrywać maszyny nawet przy dużym obciążeniu mechanicznym i ciężkich warunkach pogodowych. Skuteczną ochronę zapewnia prowadnik przewodów hydraulicznych E2 firmy igus. Chroni nie tylko przewody, ale także zapobiega skręcaniu i zginaniu węży dzięki zdefiniowanemu, minimalnemu promieniowi gięcia.

  Sprawdzona technologia nawet dla ciężkich maszyn budowlanych

  Przez długi czas igus wykorzystywał zasadę "poprzeczek rozszerzających", jeśli chodzi o tworzenie większej przestrzeni wewnętrznej dla prowadzenia węży. W przypadku serii E2/000 oraz systemów E4.1 i E4.1L, poprzeczki rozszerzające, oprócz normalnych poprzeczek, mogą być stosowane z dużą siłą trzymającą, aby pomieścić dodatkowe węże o większych średnicach. W ten sposób całkowite prowadzenie energii i mediów może być zapewnione przez jeden system. W przypadku nowego prowadnika hydraulicznego E2 koncepcja została zastosowana do specyficznych warunków instalacji podpór na pompach do betonu i mobilnych żurawiach. Jednoczęściowa, bardzo solidna konstrukcja poprzeczki i wytrzymałe połączenie sworzeń/otwór zapewniają wysoką wytrzymałość, nawet w przypadku dużych długości samonośnych. Rozszerzające poprzeczki są formowane wtryskowo bezpośrednio na bocznym ogniwie, dzięki czemu zapewniają optymalne prowadzenie i stabilność węża. Możliwe jest również bezpieczne umieszczenie dwóch węży nad sobą. Ponieważ energia i hydraulika mogą być prowadzone w jednym prowadniku przewodów hydraulicznych, znacznie zmniejsza się zapotrzebowanie na przestrzeń montażową. Prowadnik przewodów hydraulicznych ma zewnętrzną szerokość zaledwie 41,2 mm i zewnętrzną wysokość 57.5 mm. Wstępnie zdefiniowany, minimalny promień gięcia wynosi 75 mm. Całkowita wymagana wysokość montażowa dla prowadnika wynosi tylko 255 mm. W ten sposób prowadnik przewodów hydraulicznych E2 można zintegrować z prawie każdym zastosowaniem, na przykład w pobliżu podstawy lub na bocznej ściance podpór, pompy do betonu lub mobilnego żurawia..

  Delikatne prowadzenie węża dla mniejszej potrzeby konserwacji

  Ponieważ węże hydrauliczne, które zwykle pracują przy bardzo wysokim ciśnieniu, muszą wytrzymać wiele w dynamicznych zastosowaniach, wymagają one intensywnej konserwacji. Prowadnik przewodów hydraulicznych E2 spełnia to wyzwanie na dwa sposoby: poprzeczki rozszerzające i e-prowadnik wykonane są z trybologicznie zoptymalizowanego tworzywa sztucznego. Zmniejsza to ścieranie i chroni węże. Oprócz tej materiałowej przewagi trybopolimerów jego specjalna konstrukcja redukuje również zużycie do minimum. Zarówno poprzeczki rozszerzające, jak i wnętrze prowadnika zostały zaprojektowane w celu ochrony węża. Zaokrąglone kontury oraz szerokie i gładkie powierzchnie styku zapewniają niską ścieralność i zużycie węży hydraulicznych. Segmentacja rodzajów przewodów zmniejsza również ich obciążenie. Prowadzenie przewodów elektrycznych i hydraulicznych jest całkowicie oddzielone komorami. Jest to zgodne z zasadą, że przewody i węże o różnych średnicach powinny zawsze przebiegać osobno. Jest to ważne, ponieważ przewody zasilające lub sterujące mają grubość maksymalnie 5 milimetrów, podczas gdy węże hydrauliczne mogą mieć do 20 milimetrów. Zwykle należy pozostawić 20% luzu, ponieważ węże hydrauliczne rozszerzają się w poprzek i wzdłuż pod ciśnieniem. Zaprojektowany z największą starannością, prowadnik przewodów hydraulicznych E2 zapewnia wolność od konserwacji.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.