google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.04.2019
  1 USD
  3.8051
  0.0049
  1 EUR
  4.2802
  0.0012
  1 CHF
  3.7557
  -0.0029
  1 GBP
  4.9479
  -0.0004
  1 RUB
  0.0595
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czas relaksu dla kosztów konserwacji: ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach

  Logo igus

  Specjalna konstrukcja sprawia, że e-prowadnik igus i przewody chainflex to idealne rozwiązanie na mróz i śnieg

  Aby zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach), specjalista motion plastics igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza, wraz z kosztami przestoju i konserwacji.

  Ukośne windy są używane w różnych miejscach do przewozu ludzi lub towarów. Bez względu na to, czy chodzi o transport ludzi, czy towarów, zawsze wymagają one długotrwałego i bezproblemowego działania. Awaria zwykle powoduje wysokie koszty utrzymania z powodu wysokości i słabego dostępu. Wyzwania te są spotęgowane, gdy ukośne windy są wykorzystywane w niesprzyjających warunkach pogodowych, na przykład w windach osobowych w górach lub w windach budowlanych na zewnątrz. Operację można kontynuować tylko po skomplikowanym rozmrażaniu. Koncepcje zapobiegające zamarzaniu, takie jak innowacyjny ice-chain firmy igus, są potrzebne, aby zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność w tych ekstremalnych warunkach.

  Nowa konstrukcja zapobiega awariom instalacji

  Czas relaksu dla kosztów konserwacji: ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturachRysunek PM5618-1
  Dwa sferyczne piny na każdym ogniwie prowadnika zmniejszają powierzchnię kontaktu, a tym samym ryzyko zamarznięcia ice-chain

  (Źródło: igus Sp. z o.o.)
  Istnieje ryzyko zamarznięcia, szczególnie w systemach z e-prowadnikami, które poruszają się rzadko lub w dłuższych interwałach w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Do takich zastosowań może być użyty odporny na mróz ice-chain. Technika zastosowana tutaj jest tak samo prosta, jak skuteczna: dwa sferyczne piny na każdym ogniwie prowadnika są formowane wtryskowo na poprzeczkach e-prowadnika wzdłuż zewnętrznego promienia. W rezultacie powierzchnia kontaktu, a tym samym ryzyko zamarznięcia, jest znacznie mniejsza. E-prowadnik jest nadal bezpieczny w prowadnicy, ale dotyka tylko niewielkiej powierzchni i nie przykleja się. Piny nakładane na poprzeczki za pomocą formowania wtryskowego optymalizują zachowanie się e-prowadnika bez zmniejszania tradycyjnie wysokiej wytrzymałości e-prowadników. Prostokątny system zderzakowy, który rozkłada siły równomiernie, i wytrzymałe połączenie sworzeń/otwór w bocznych ogniwach gwarantuje wysoką wytrzymałość, oferując dużą ładowność lub wagę wypełnienia. Ponieważ sferyczne piny mają wysokość tylko 1,8 milimetra, wysokość instalacji jest tylko nieznacznie większa. Ice-chain można zatem łatwo zintegrować nawet w ograniczonych przestrzeniach montażowych.

  E-prowadniki i przewody chainflex wytrzymują ujemne temperatury

  Podobnie jak wszystkie e-prowadniki do użytku na zewnątrz, ice-chain jest wykonany z odpornych na warunki atmosferyczne i media, wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Materiał igumid G może być stosowany w aplikacjach do -40 ° C. Wraz z przewodami chainflex, zoptymalizowanymi pod kątem ciągłego, dynamicznego wykorzystania w e-prowadnikach, ice-chain niezawodnie porusza aplikacje nawet w śniegu i lodzie. Dzięki płaszczom wykonanym z PUR lub TPE, przewody chainflex zapewniają bezproblemowe działanie nawet w temperaturach znacznie poniżej zera w ciągu bardzo długiego czasu. A jeśli temperatura spadnie do -35 ° C, przewód servo chainflex CF29 nadal będzie niezawodnie zasilał dowolny układ napędowy. W ramach koncepcji igus readychain, ice-chain jest również dostępny jako kompletny system w pełni wyposażony we wstępnie konfekcjonowane przewody, które można szybko zamontować i podłączyć.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.