google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oświetlenie korytarzy i schodów

  Dobrym pomysłem na oświetlenie schodów są przypodłogowe oprawy wbudowane w ścianę, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale i tworzą nastrojowy klimat. Z kolei w korytarzu znaleźć się mogą ruchome reflektorki, na specjalnych szynach zasilających. Zaletą systemów szynowych jest wszechstronność i mobilność, a także łatwość konfiguracji.

  Wymagające ciągi komunikacyjne

  Zwykle ciągi komunikacyjne, takie jak korytarze czy schody, znajdują się w dużej odległości od okien, przez co pozbawione są światła dziennego. Aby się nimi bezpiecznie przemieszczać, szczególnie w nocy, powinny być odpowiednio oświetlone. Poza tym w korytarzu czy na klatce schodowej, mogą znajdować się dekoracje jak np. ważne pamiątki, które wymagają odpowiedniej ekspozycji.

  LEDy zamiast świetlówek

  W celu oświetlenia ciągów komunikacyjnych powszechnie stosowano świetlówki. Jednak dziś ich miejsce zajęły LEDy, które montuje się na sufitach i w ścianach, np. w postaci opraw przypodłogowych. Są bardziej energooszczędne i trwałe.

  Oświetlenie korytarzy i schodów
  Poza tym oświetleniem LED znacznie łatwiej sterować. Możemy swobodnie ściemniać linie świetlne, a w przypadku diod RGB - dowolnie nastawiać barwy światła. Dzięki temu otrzymujemy ciekawe narzędzie do dekoracji wnętrz.

  Oprawy schodowe

  Oprawy wbudowane do ścian, zarówno LEDowe, jak i halogenowe, znajdziemy na tomix.pl. Mogą być wykonane z aluminium i szkła. Do dyspozycji mamy zarówno okrągłe, jak i w kształcie prostokąta. Jeśli chodzi o kolory, wybierzemy biały, srebrnoszary czy czarny. Zainstalowane w nich diody LED mogą emitować różne światło, np. czysty biały, ciepły biały lub niebieski.

  Podświetlenie schodów zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale i nastrojowy klimat, poprzez grę światła i cienia. Dzięki rozproszeniu światła na stopniach, nadamy im lekkości i podkreślimy materiał, z którego zostały wykonane.

  Systemy szynowe

  Szyny, najczęściej wykonane z aluminium, mogą być zainstalowane zarówno na suficie, jak i na ścianach. Przy jednym źródle prądu, możemy zastosować, w różnych miejscach, wiele źródeł światła. Dzięki zamontowaniu szyn i przesunięciu lamp - oświetlimy inne miejsce w pokoju, bez konieczności wykonywania remontu.

  Łatwe dostosowanie do potrzeb

  W przypadku systemów szynowych każdym reflektorem sterujemy indywidualnie. W poszczególnych pomieszczeniach i ich strefach, w łatwy sposób możemy dostosowywać natężenie i barwę światła. Bez problemu ukierunkujemy strumień światła na poszczególne obszary. Dzięki temu możemy wydzielić poszczególne strefy, a także podkreślić elementy wystroju.

  Systemy szynowe łatwo zamontować i skonfigurować. Mamy do dyspozycji szeroki wybór mocy i barw światła, a także obudowy reflektorów. Poza tym gwarantują intensywne światło, nie pobierając przy tym dużo energii elektrycznej.

  Idealne do korytarza

  Oprawy szynowe przeznaczone są do zainstalowania w korytarzu, a szczególnie w długim holu. Dzięki nim świetnie wyeksponujemy obrazy, zdjęcia w ramkach czy półki z dekoracjami. Najlepiej pasują do domów i mieszkań, które urządzone są w stylu nowoczesnym, jak i industrialnym.

  Lampa na szynach

  Dzięki niewielkim wymiarom i mocy (np. zaledwie 3W), lampy na szynoprzewody dostępne na tomix.pl, przeznaczone są do podświetlania i akcentowania, zarówno miejsc, jak i przedmiotów. Zastosowanie soczewki lub reflektora pozwala uzyskać odpowiedni kąt świecenia. Reflektor możemy ustawić dowolnie w 2 płaszczyznach (wokół własnej osi oraz góra-dół), dzięki czemu skierujemy strumień światła w punkt, który chcemy podkreślić. Lampy mogą być wykonane z aluminium, a następnie pomalowane na wybrany kolor, spośród oferowanych przez producentów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.