google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sztuka kinetyczna spotyka się ze spiralnym prowadnikiem kablowym

  Logo igus

  Bardzo złożony system przewodów sterowania, audio oraz zasilania na wysokości czterech metrów - to wyzwania dla dzieła sztuki. Rozwiązanie: e-spool z kompaktowym twisterband firmy igus zapewnia niezawodne doprowadzanie przewodów w ograniczonej przestrzeni nawet przy najtrudniejszych warunkach. Szybki w montażu, łatwy w utrzymaniu oraz obsłudze.

  Sztuka kinetyczna spotyka się ze spiralnym prowadnikiem kablowym

  Rysunek PM4518-1
  Kompaktowy system zarządzania przewodami e-spool firmy igus zapewnia bezpieczne i niezawodne prowadzenie nawet przy złożonych warunkach w kinetycznym dziele sztuki.

  (Źródło: igus Sp. z o.o.)

  Rzeźba kinetyczna składająca się ze 168 indywidualnie ustawianych, metalowych kulek zawieszonych nad elementem wodnym w holu hotelu na Tajwanie. Pod przykryciem delikatnego i pełnego gracji działa sztuki znajduje się skomplikowana technologia. Kurt Hüttinger SP. z o.o., firma zajmująca się konstruowaniem targów handlowych, stanęła przed następującym wyzwaniem: System miał być łatwo dostępny, pomimo instalacji w niedostępnym, metrowym, podwieszanym suficie, na wysokości czterech metrów nad ziemią. Wymagana była szybka instalacja, ponieważ dzieło sztuki musiało być gotowe przed oficjalnym otwarciem. Podnośnik przewodów, który może pomieścić jednostką techniczną na stałe, został już zamontowany w powłoce strukturalnej budynku. By umożliwić ruch kulek zgodny z muzyką potrzebny był bardzo złożony system zarządzania dla przewodów sterujących, audio oraz zasilania. Miał być niezawodny, dyskretny i, co najważniejsze, szybki w montażu.

  igus e-spool: praktyczny system bębnów przewodowych

  Stephan Hessberger, kierownik konstrukcji technicznej w Kurt Hüttinger Sp. z o.o., wyjaśnia: "W przypadku naszego problemu z przewodami znaleźliśmy idealne rozwiązanie w postaci igus e-spool". e-prowadnik jest odpowiedni do dostarczania energii w ograniczonej przestrzeni oraz jest nawijany na bęben. Zintegrowane sprężyny odciągowe zapewniają stałą długość i napięcie systemu prowadzenia przewodów przez cały czas. W pozycji wyjściowej e-prowadnik jest całkowicie zwinięty, aby zaoszczędzić miejsce. Kompaktowy twisterband łączy wałek z końcowym blokiem wału, który służy jako interfejs dla przymocowanych przewodów. Kołowrotek wypełniony przewodami, zamontowany na urządzeniu i przetestowany z wyprzedzeniem. "To był jedyny sposób, aby dzieło sztuki, wykonane i zmontowane w Niemczech, mogło przelecieć poł świata i być zmontowane szybko", mówi entuzjastycznie Stephan Hessberger. Do montażu, kompletne urządzenie, w tym e-spool, zostało umieszczone na kółkach wspierających, przymocowane i uniesione ręcznie. Luźny koniec e-spool został następnie zamontowany na ukrytym suficie i podłączony. Możliwe było kontynuowanie prac montażowych oraz wprawienie dzieła sztuki w ruch.
   

  Zobacz rzeźbę kinetyczną w akcji tutaj:

  Możesz obejrzeć "wykonanie" rzeźby tutaj:


   

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.