google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Lampy we współczesnych aranżacjach

  Ogromne zróżnicowanie produktów branży oświetleniowej otwiera przed projektantami wnętrz szeroki pole do popisu. Do wyboru pozostają lampy wiszące, techniczne, podłogowe, kinkiety i wiele innych, które zobaczyć możemy w wielu różnych, niekiedy diametralnie odmiennych odsłonach. Ta różnorodność pozwala na dobór oświetlenia odpowiedniego do każdego typu pomieszczenia i uzależnieniu tego wyboru od stylu, w jakim zaaranżowano wnętrze.

  Lampy we współczesnych aranżacjach
   

  Współcześnie branża oświetleniowa jest znacznie bardziej zróżnicowane niż kilkanaście lat temu. Odzwierciedlenie tego można dostrzec w aranżacjach, które powstają z udziałem najróżniejszych dostępnych na rynku opraw oświetleniowych. To bogactwo form wynika między innymi z możliwości stosowania wielu różnych materiałów.

  Z czego robi się lampy?

  Niektóre stosowane do produkcji lamp materiały wydają się oczywiste, inne mogą zaskakiwać. Wykorzystywane w najróżniejszy sposób pozwalają na otrzymywanie lamp w różnych stylach architektonicznych. Dla przykładu warto tu wspomnieć o zastosowaniu szkła. Dzięki niemu producenci oświetlenia dostarczają swoim klientom zarówno klasyczne żyrandole ze szklanymi kloszami, jak i efektowne lampy wiszące z kloszami z przydymionego szkła, a także bogato zdobione kryształkami szkła żyrandole. Oprócz szkła zastosowanie w branży oświetleniowej znalazło też drewno, beton, tworzywo sztuczne, metal, a nawet papier.

  Style aranżacyjne

  Jak bardzo mogą różnić się między sobą oprawy oświetleniowe należące do tej samej kategorii, doskonale pokazuje asortyment dostępny na stronie sklep z lampami Lampy.it. Jako przykład można podać lampy wiszące. Inwestorzy i projektanci znajdą wśród nich surowe i minimalne w swojej formie lampy industrialne, bogato zdobione lampy glamour, czy nawiązujące do wnętrz nowoczesnych. Możliwości jest tutaj tyle, ile stylów, w jakich można zaaranżować wnętrze.

  Najchętniej wybierane oprawy

  Pomimo tego, że asortyment opraw oświetleniowych jest bardzo szeroki, znajdziemy wśród niego takie kategorie produktów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów oraz te nieco mniej popularne. Wśród tych pierwszych można wymienić między innymi lampy natynkowe oraz oprawy wpustowe. Choć moda na ten typ oświetlenia nastała kilka lat temu, nadal nie przemija. Czym się wyróżniają i dlaczego cieszą się taką popularnością?

  Oprawy wpustowe

  Niewielkie, skromne i minimalistyczne - po wpuszczeniu w sufit pozostają dla odwiedzających wnętrze niemal niewidoczne. Cechują się prostą budową i doskonale współgrają z minimalistycznie urządzonym wnętrzem. Pasują do mieszkań nowoczesnych, gdzie liczy się przestrzeń oraz funkcjonalność, a w urządzaniu pomieszczeń stosuje się niewielką ilość dodatków oraz dekoracji. Oprawy wpustowe najczęściej montuje się po kilka sztuk w niewielkich, regularnych odległościach, co pozwala na efektowne doświetlenie pomieszczenia. Pomimo swojej prostej budowy we wnętrzu prezentują się bardzo elegancko.

  Lampy natynkowe

  Ten rodzaj opraw, często określamy też mianem plafonów natynkowych, jest nie mniej popularny od lamp wpustowych. Plafony natynkowe bardzo chętnie stosowane są w kuchniach i przedpokojach. Odnajdziemy je także w salonach, pokojach i innych pomieszczeniach. Choć mają nieco bardziej rozbudowaną oprawę od lamp wpustowych, również można opisać je jako proste i minimalistycznie w swojej formie. Podobnie jak lampy wpustowe stosowane w zestawieniach po kilka sztuk w celu uzyskania większej i efektywnej instalacji świetlnej.

  Lampy natynkowe i wpustowe to tylko przykład tego, co konsumenci mogą znaleźć w sklepach z oprawami oświetleniowymi. Szeroki wybór różnorodnych lamp powinien sprostać wymaganiom każdego zainteresowanego.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.