google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oświetlenie AQForm kolejny raz docenione

  Projektowanie oświetlenia to niezwykle złożony proces, na który składa się m.in. technologia oraz projekt wzorniczy. Dzisiaj produkt musi być nie tylko funkcjonalny, ale i ładny oraz dobry jakościowo. Tak jest z oświetleniem marki AQForm a potwierdzeniem tego może być kolejne wyróżnienie w konkursie Dobry Wzór 2018 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Tym razem w finale tego prestiżowego konkursu znalazły się dwie kolekcje AQForm: MODERN GLASS Flared i rodzina opraw oświetleniowych DARK POINTS.

  Oświetlenie AQForm kolejny raz docenioneDobry Wzór oznacza dobrze zaprojektowany produkt i usługę, który uwzględnia zarówno uwarunkowania rynku, cele biznesowe firmy, jak i charakter marki. Promuje nowe (innowacyjne) rozwiązania i technologie, dające nową wartość użytkownikowi, bądź rozwiązania usprawniające proces produkcji. Produkty i usługi są nominowane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika Użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

  W tym roku przypada jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja konkursu. Do finału zostały zakwalifikowane produkty, które uzyskały pozytywną ocenę wszystkich ekspertów w każdym z kryteriów kwalifikacji. Eksperci przy wyborze finalistów oceniali zgłoszone produkty pod kątem ich cech wizualnych, użytkowych i ekonomicznych oraz wartości dodatkowych takich jak innowacyjność, oryginalność oraz komfort użytkowania. W tegorocznej edycji uznanie jury zyskała kolekcja MODERN GLASS Flared oraz rodzina opraw oświetleniowych DARK POINTS.

  Oprawa MODERN GLASS Flared to reprezentant szerszej linii Modern Glass powstałej we współpracy z biurem projektowym DECHEM. W tej kolekcji nowoczesne oświetlenie architektoniczne połączone jest z tradycyjnym rzemiosłem. Wnętrze oprawy stanowi minimalistyczny, aluminiowy korpus, zewnętrze – ręcznie produkowane szklane klosze. Klosze dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych, trzech sposobach montażu oraz dwóch fakturach – gładkiej i romb. MODERN GLASS Flared proponuje też różne sposoby dystrybucji światła – od wersji na wymienne źródła E27 i GU10 do oprawy zintegrowanej LED. Różnorodność dostępnych możliwości daje dużą swobodę projektową. MODERN GLASS Flared jest nominowany w kategorii Dom.

  Oświetlenie AQForm kolejny raz docenioneRodzina DARK POINTS to nowoczesna odpowiedź na potrzeby komfortowego oświetlenia biur, miejsc pracy, recepcji, stołów konferencyjnych czy przestrzeni komunikacyjnych. Cofnięte źródła światła i czarne lustrzane odbłyśniki zapewniają bardzo duży komfort wizualny. Kąt z jakiego można patrzeć na oprawę bez najmniejszego olśnienia jest bardzo szeroki. Precyzyjna optyka rodziny DARK POINTS zapewnia komfortową równomierność oświetlenia. Wysoka jakość światła pozytywnie wpływa na skupienie uwagi, mniejsze zmęczenie oraz łatwiejsze dostrzeganie detali. Rodzina DARK POINTS uzyskała nominację w kategorii Praca.

  Wszystkie produkty zakwalifikowane do finału konkursu Dobry Wzór 2018 będzie można zobaczyć na wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie dniach 25.10.2018-9.12.2018. Uroczysta gala konkursu oraz wernisaż wystawy planowane są na 25 października.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.