google

  elektryka, instalacje elektryczne, oświetlenie

  Kursy walut 18.02.2019
  1 USD
  3.8286
  -0.004
  1 EUR
  4.3317
  0.0074
  1 CHF
  3.8150
  0.0069
  1 GBP
  4.9437
  0.0333
  1 RUB
  0.0578
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Modernizacja oświetlenia w szkołach poprawia efektywność nauki i przynosi oszczędności

  Rozwijająca się technologia LED umożliwia producentom oferowanie coraz wyższej  jakości oświetlenia, a inwestorowi uzyskanie bardzo dużych oszczędności energii, wszystko przy zachowaniu norm i polepszeniu zarówno komfortu pracy, jak i samego oświetlenia. To  sprawia, że osoby zarządzające placówkami edukacyjnymi coraz częściej skłaniają się ku modernizacji. Chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że generuje ona dodatkowe, wysokie koszty,  to jednak okazuje się, że w efekcie końcowym daje ogromne oszczędności i to już po krótkim czasie użytkowania. Co więcej, wymiana oświetlenia ma niebagatelny wpływ na zdrowie, komfort oraz efektywność  uczenia się  i pracy użytkowników. Odpowiednio dobrane natężenie, barwa i równomierność oświetlenia, niwelujące efekt olśnienia mają dobroczynny wpływ na wzrok i lepszą koncentrację uczniów oraz nauczycieli.

  Modernizacja oświetlenia w szkołach poprawia efektywność nauki i przynosi oszczędnościPrzykładem, w którym decyzja o modernizacji została podjęta po analizie aspektów ekonomicznych i ergonomicznych jest „Dębinka” z Poznania (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 i Społeczne Gimnazjum). W szkole tej firma Lena Lighting wymieniła oprawy świetlówkowe na ledowe uzyskując w ten sposób ponad 50% oszczędności w zużyciu energii, dzięki czemu koszty eksploatacji obniżyły się również o ponad połowę. Okazuje się, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów zakupu i instalacji, szacunkowo inwestycja zwróci się już w drugim roku użytkowania.

  Wypowiedź Dyrektora Administracyjnego szkoły Adama Grabusa potwierdza zasadność modernizacji i wskazuje  na korzyści z niej płynące:

  Modernizacja oświetlenia w szkołach poprawia efektywność nauki i przynosi oszczędności„Celem wymiany oświetlenia w „Dębince” ze świetlówkowego na ledowe była poprawa jego jakości, przy jednoczesnym uzyskaniu oszczędności energii i obniżeniu kosztów eksploatacji. Ze względu na różną funkcjonalność pomieszczeń i różne ich wykończenie – modernizowaliśmy m.in. sale dydaktyczne, korytarze, sale gimnastyczne - dobrane oświetlenie musiało być zróżnicowane zarówno pod kątem parametrów technicznych jak i sposobu montażu. Zależało nam na kompleksowości obsługi – przygotowaniu projektu spełniającego  normy oraz nasze oczekiwania i dostawie całości wymaganego oświetlenia. Takie właśnie wsparcie uzyskaliśmy od firmy Lena Lighting S.A. ze Środy Wielkopolskiej, którą oceniam jako godną zaufania. Inżynierowie reprezentujący tę firmę przed przystąpieniem do modernizacji ocenili stan naszego oświetlenia, przygotowali profesjonalny projekt rozmieszczenia opraw oraz dostarczyli je zgodnie z ustalonym terminem. Efekt jest znakomity. Dzięki nowemu oświetleniu powierzchnia jest równomiernie oświetlona łagodnym światłem, nie powodującym efektu olśnienia. Nie mamy już problemów z kurzącymi się,  mrugającymi i świecącymi różną barwą świetlówkami, wymagającymi ciągłych wymian. I co najważniejsze, znacznie zredukowaliśmy koszty eksploatacji. Rachunki za energię elektryczną obniżyły się o połowę! Jesteśmy w 100% usatysfakcjonowani, a niełatwą decyzję o modernizacji uważamy za strzał w dziesiątkę!”

  Z wymiany oświetlenia zadowoleni są również rodzice, którzy często wspierają osoby zarządzające placówkami edukacyjnymi w pozyskaniu decyzji i środków publicznych na modernizacje. Ich zaangażowanie często ma duży wpływ na rozpoczęcie działania.

  Źródło:
  Lena Lighting S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Lena Lighting S.A.

  Lena Lighting S.A. jest wiodącym polskim producentem wysokiej jakości opraw oświetleniowych. Stawiamy na budowanie dobrych i trwałych relacji z naszymi klientami, opartych na wzajemnym zaufaniu oraz wymiernych korzyściach.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.